تریلر جدید از گیم پلی Fallout 4 + پیش نمایش

[signoff icon=”icon-bookmark”]تریلر جدیدی از گیم پلی بازی محبوب Fallout 4 و بخش های مختلف آن منتشر شده است که توضیحات بسیاری درباره ی این بازی به علاقه مندان خواهد داد.[/signoff]

اگر تاکنون با بازی تاک همراه بوده باشید به خوبی اطلاع دارید که سازندگان بازی Fallout 4 صحبت های بسیاری در رابطه با بخش های مختلف بازی خود کرده اند

با توجه به تمامی اطلاعاتی که تاکنون از این بازی زیبا و محبوب منتشر شده است بدون شک می توان آن را بی نقص دانست.

اکنون تریلر جدیدی از گیم پلی این بازی و بخش های مختلف آن منتشر شده است که توضیحات بسیاری درباره ی این بازی به علاقه مندان خواهد داد. علاوه بر آن بخش های جدیدی را معرفی می کند که تاکنون اخباری در رابطه با آن ها منتشر نشده است.

در ادامه شما را به تماشای این تریلر زیبا دعوت می کنیم :


در این تریلر در ابتدا مکان اصلی بازی را مشاهده می کنیم که پس از انتخاب شخصیت اصلی آن بازیکن وارد بازی می شود.

این محل , قسمتی از بازی است که شما پس از به اتمام رساندن ماموریت های مختلف خود دوباره به آنجا باز خواهید گشت و به معنی دیگر آن را به عنوان خانه ی خود محسوب می کنید.

جالب توجه است گرافیک و کیفیت این نسخه از بازی بسیار پیشرفت کرده و به وضوح می توان ریزبینی و دقت در طراحی شخصیت اصلی و محیط اطراف را در این تریلر مشاهده کرد.

با توجه به صحبت هایی که تاکنون سازندگان در رابطه با گرافیک این بازی کرده بودند Fallout 4 از روزولوشن ۱۰۸۰P و نرخ فریم ۶۰fps بهره مند خواهد شد و علاقه مندان پس از انتشار این بازی با کیفیت بسیار بالا این بازی را در پلتفرم های خود اجرا خواهند کرد.

اکنون با این گرافیک و کیفیتی که در این تریلر از بازی می بینیم بدون شک می توانیم به این حرف سازندگان اعتماد کنیم. گرچه هنوز تا انتشار این بازی فرصت باقی مانده و Fallout 4 باز هم برای پیشرفت و بالارفتن کیفیت وقت دارد.

پس از گرافیک بازی با دستگاه محبوب Pip-boy روبه رو می شویم. این دستگاه در اکثر مواقع همراه شخصیت اصلی بازی خواهد بود و می تواند از آن استفاده های بسیاری کند.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)459635

همانطور هم که در تریلر نمایش داده می شود میزان سلامتی شخصیت اصلی و هم چنین نیاز هایی که احتیاج به برطرف شدن دارد را نیز در این دستگاه می توان مشاهده کرد.

علاوه بر آن ,این دستگاه از تب های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این تب ها مربوط به بخش مختلفی از این دستگاه خواهند بود که در این تریلر تمامی آن ها را به صورت کامل معرفی نمی کند و تنها بخش میزان سلامتی شخصیت را نمایش خواهد داد.

همراهان بازی تاک و علاقه مندان به بازی Fallout 4 به خوبی با این دستگاه آشنایی دارند.همانطور که می دانید شرکت  پس از تولید و معرفی این دستگاه در کنفرانس E3 2015 موفقیت های بسیاری کسب کرد و Pip-boy توانست مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار بگیرد.

پس از آن در سه سری توسط سازندگان برای پیش فروش در سایت های مختلف گذاشته شد و کاربران بسیاری از آن بهره مند شدند.

پس از آن قطب نما یا نوار سبز رنگی را در تریلر زیر مشاهده می کنیم که مسیر را نمایش می دهد ,این مسیر صرفا برای یافتن قطب های مختلف خواهد بود و بخش های ریز محیط اطراف در آن نمایش داده نمی شوند.

شما می توانید شمال و جنوب را توسط این نوار سبز رنگ تشخیص دهید و راه خود را راحت تر بیابید.از آن جایی که اکثر محیط های موجود در Fallout 4 باز و گسترده می باشند این نوار حتما به کارتان خواهد آمد.

حال که صحبت از گسترده بودن محیط های بازی شد بهتر است یادآوری کنم که Fallout 4 از جهان بازی زیبا تشکیل شده است که سازندگان در ساخت آن از بازی محبوب و پر طرفدار GTA V الهام گرفته اند و تمام سعی خود را کرده اند تا بازیکنان در این بازی بتوانند به بخش های مختلفی رفته و کار هایی که می خواهند انجام دهند.

به نظر سازندگان این بازی وجود جهانی بازی شبیه به بازی GTA V می تواند نقاط قوت بسیاری به Fallout 4 اضافه کند و هم چنین باعث می شود بازیکنان بسیاری از تجربه ی این جهان بازی و گستردگی آن لذت ببرند.

همانطور که می دانید این بازی به سبک RPG می باشد و شما در آن با دشمنان بسیاری رو به رو خواهید شد که باید آن ها را از بین ببرید و برای این عمل وجود محیط های گسترده و Open-Word بودن بازی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

با استفاده از این گستردگی در محیط و مناطق مخلف بازی شما می توانید با تمرکز بیشتری به نبرد با دشمنانتان بپردازید.هم چنین کاور گیری در محیط های بازی راحت تر صورت می گیرد. علاوه بر آن کنترل بر بخش های مختلف بازی بیشتر خواهد بود و می توان با دقت بیشتری ماموریت های موجود در بازی را به پایان رساند.

پس از آن با محیط های مختلفی که در بازی وجود دارد آشنا خواهیم شد که اکثرا شبیه به هم می باشند اما پستی و بلندی های بسیاری دارند و مسلما فرق هایی هم با هم خواهند داشت که پس از انتشار بازی بیشتر مشخص خواهند شد.

اما گرافیک و کیفیت در بازی را به وضوح می توان در آن ها مشاهده کرد. این کیفیت به گونه ای است که خرابه های داخل محیط های شهر و هم چنین درخت های خشکیده بسیار با دقت طراحی شده اند.

علاوه بر آن می توان سنگ ریزه های روی زمین یا حتی گیاهان و علف های هرز را نیز در بخش های مختلف زمین های بایر و غیرقابل کشاورزی که در بازی وجود دارند مشاهده کرد.

همین ریزبینی در طراحی محیط و مناطق اطراف بازی نشان دهنده ی گرافیک بالا و فوق العاده ی این بازی محبوب می باشد که یکی از نکات مثبت آن محسوب خواهد شد.

همراهان بازی تاک از اطلاعات مختلفی که تاکنون برای این بازی منتشر شده است با خبر هستند و می دانند که در Fallout 4 ربات و یک سگ وجود دارد که می توانند در کارها به شما کمک کنند.

شما نمی توانید به طور همزمان از هر دوی آن ها استفاده کنید اما به صورت جدا می توانید کاری را از آن ها بخواهید تا برای شما انجام دهند . این امر در بازی باعث می شود در وقت صرفه جویی شود و بسیاری از کار ها سریع تر انجام گیرد.

در این تریلر هم شخصیت اصلی در بازی در ابتدا با ربات خود رو به رو خواهد شد و پس از صحبت کوتاهی که با آن خواهد داشت کاری را به این ربات سپرده و از او می خواهد تا به آن رسیدگی کند.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)45963588

این نمایش کوتاه برای معرفی این بخش از بازی در این تریلر قرار داده شده است.

پس از آن شاهد بازی به صورت اول شخص و سوم شخص خواهیم بود. قابل ذکر است که Fallout 4 هر دوی این دیدها را پشتیبانی خواهد کرد اما هنوز اطلاعات دقیق و ریزی در این باره از بازی منتشر نشده است و فعلا باید صبر کنیم تا بیشتر با این بخش آشنا شویم.

بخش دیگری که در Fallout 4 وجود دارد کمک گرفتن از سگ شخصیت اصلی در بازی است که اگر بخواهید می توانید آن را همراه خود به ماموریت های مختلفی که می روید ببرید تا به شما کمک کند.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)45985

این کمک شامل حمله به دشمنان شما و یا حتی دفاع از شما در برابر دشمنان خواهد بود هم چنین می توانید در طول سفری که همراه هم هستید از او بخواهید تا کاری برای شما انجام دهد.

در هر صورت وجود این سگ در بازی تایید شده و بازیکن هر زمان که بخواهد می تواند آن را همراه خود داشته باشد و در شرایطی که نیاز بود از آن استفاده کند.

اکنون به سلاح های موجود در بازی می رسیم باید ذکر کنم که Fallout 4 دارای سلاح های بسیار زیادی خواهد بود که مطمئنا فرصت استفاده از خیلی از این سلاح ها را نیز در تمام مدت بازی پیدا نخواهید کرد.

سلاح ها در بازی به بخش های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام از این بخش ها در شرایط خاصی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.تعدادی از آن ها نیز دست ساز هستند و می توان با استفاده از لوازمی که در اختیار بازیکن قرار دارد آن ها را بسازد.

علاوه بر آن وسایلی نیز در بازی موجود می باشند که هم می توانید از آن ها به عنوان سلاح استفاده کنید هم این که از آن ها برای تعمیر لوازم و یا وسایلی که نیاز به تعمیر شدن دارند استفاده کنید.

سلاح های سرد مانند چاقو , تبر , تیغه های برنده , پتک و سلاح هایی از این قبیل نیز در Fallout 4 در اختیار بازیکنان قرار خواهد داشت.

سلاح ها در بازی در ابتدا به چند بخش تقسیم می شوند.این بخش ها عبارت اند از : سلاح های عادی , سلاح های انرژی , مواد منفجره , لوازمی که با استفاده از آن ها سلاح های دست ساز خواهید ساخت و در انتها سلاح های سرد .

هر کدام از این بخش ها خود دارای زیر مجموعه هایی می باشند که می توانید از آن ها در بخش های مختلف نبرد ها و جنگ های خود در بازی استفاده کنید.

بخش سلاح های عادی به پنج قسمت تقسیم می شوند :

۱ – Pistol ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)

این سلاح های منحصر به فرد را بدون در نظر گرفتن مهارت خاصی استفاده خواهید کرد و می توانید آن ها را در قسمت های مختلفی از لباس خود پنهان کنید و به صورت مخفیانه از آن ها استفاده کنید. این به این معنی است که سلاح های کوچک و قابل جابه جایی در این بخش قرار خواهند گرفت.

۲ – Rifle ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)2

سلاح هایی که مورد علاقه ی بسیاری از بازیکنان می باشد و بیشتر مواقع مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

۳ – SMG ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)3

این سلاح ها قابلیت بزرگ نمایی بسیاری دارند و با استفاده از آن ها می توان دشمنان را با یه تیر از پای درآورد و مسلما برای هدشات بسیار مناسب خواهند بود.

۴ – Shotgun ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)458

شات گان ها سلاح هایی هستند که مورد علاقه ی بازیکنان بسیاری می باشند و مسلما اگر از علاقه مندان به بازی های سبک RPG باشید با مدل های مختلفی از آن ها آشنا شده اید در این بخش نیز انواع شات گان های کوچک و بزرگ در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

۵ – Heavy Weapons :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)45

شامل سلاح های سنگین از مدل های مختلف خواهد بود. سلاح های سنگین و مسلسل هایی که از تعداد تیر و مهمات بالایی برخوردار هستند همیشه برای از پای در آوردن دشمنان بزرگ و غول پیکر و هم چنین نابود کردن دشمنان از فاصله ای دور با سرعت زیاد استفاده خواهند شد. و مطمئن باشید در Fallout 4 با چنین دشمنانی رو به رو خواهید شد پس به این دسته از سلاح ها نیز نیاز خواهید داشت.

اکنون به بخش سلاح های انرژی در بازی می رسیم. این بخش از سه قسمت تشکیل شده است.

۱ – Energy Pistol ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)12

همانطور که گفتیم این بخش را در سلاح های عادی نیز مشاهده کردیم اما در سلاح های انرژی اسلحه ها با مهماتی همچون جمع شدن الکترون ها در قسمت ذخیره ی سلاح پر خواهند شد و سپس می توان از آن ها برای از بین بردن دشمنان استفاده کرد.

۲ – Energy Rifles ها :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)45888

این بخش نیز همانند سلاح های عادی عمل کرده با این تفاوت که مهمات آن ها از جمع آوری الکترون ها به صورت فشرده و ذخیره کردن انرژی پر خواهد شد.

۳ – Energy Heavy Weapon :

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)13

این بخش از سلاح های انرژی سنگین تشکیل می شود که با استفاده از انرژی آن ها می توان بخش بزرگی از نیروهای دشمن را از بین برد و بسیار قابل استفاده برای بازیکنان خواهد بود.البته قابل ذکر است که با پوشیدن یک لباس رباتی بزرگ قادر خواهید بود تا از این سلاح های سنگین استفاده کنید.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)4556

بخش مواد منفجره و سلاح های دیگر در بازی نیز به قسمت های ریز تری تقسیم می شوند که به عنوان لوازم جانبی مانند دستکش های مختلف و تبر و اره و از این قبیل لوازم و هم چنین مواد منفجره ی مختلفی مانند نارنجک نوری , صوتی و .. مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شما می توانید تمامی زیر مجموعه ی لوازمی که مربوط به این بخش ها می شود را در این لینک مشاهده کنید .

پس از توضیح و گذشتن از بخش سلاح های بسیاری که در Fallout 4 مورد استفاده قرار می گیرند اکنون به بخش شخصی سازی بازی می رسیم همانطور که می دانید در Fallout 4 شما می توانید آنطور که می خواهید محیطی که در آن زندگی می کنید را بچینید.

در این بخش به بازیکن امکان شخصی سازی سلاح ها , لوازم خانه , ساختن وسایل جدید , تعمیر وسایل از بین رفته و کار هایی از این قبیل داده خواهد شد.

شما با استفاده از لوازمی که در اختیار شما گذاشته می شود می توانید تمامی این اعمال را انجام دهید و از تجربه ی این بازی لذت ببرید.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)24

اکنون بخش دیگری از بازی Fallout 4 را مورد بررسی قرار می دهیم. این بخش استفاده از ربات های بزرگ می باشد که در نبرد های مشکل باید از آن ها استفاده کنید تا بتوانید سلاح های سنگین انرژی و چنین سلاح هایی را با خود حمل کنید.

ربات های بزرگی وجود دارند که شما در بازی می توانید آن ها را بپوشید و پس از آن به نبرد با دشمنانتان بپردازید.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)455699

بخش جالب توجهی که در این تریلر از گیم پلی بازی وجود دارد و تاکنون نیز اخباری در رابطه با آن منتشر نشده است وجود هیولاها و گودزیلاهای غول پیکر در بازی می باشد.

در این تریلر شما با دشمنانی همچون حیوانات بسیار بزرگ و قدرتمند رو به رو خواهید شد که به راحتی از پای در نمی آیند و برای مقابله با آن ها حتما نیاز به سلاح های سنگین و استفاده از لباس های رباتی خواهید بود.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)243

بدون استفاده از این لوازم از بین بردن این دشمنان سخت خواهد بود شما با استفاده از لباس های رباتیک کم تر ضربه می خورید و میزان سلامتی شما در حد تعادل باقی خواهد ماند.

علاوه بر آن با سلاح های سنگین می توانید در وقت صرفه جویی کرده و زودتر دشمنان بزرگ خود را از بین ببرید.هم چنین قابل ذکر است که سلاح های انرژی شما می توانند بر بخش های مختلف بدن دشمنان زوم کرده و قسمت های آسیب پذیر مانند قلب یا مغز را مشخص کند.

Bazitalk_Fallout 4_IMG (1)242

با این کار تنها یک الی چند تیر به این قسمت های حیاتی شما می توانید دشمنان خود را از بین ببرید و در نبرد پیروز شوید اما این کار نیز نیاز به دقت و کنترل بسیاری دارد.

در انتها نیز هم چنان محیط های مختلفی که باید در آن ها به انجام ماموریت های خود بپردازید در این تریلر نمایش داده خواهد شد که در آن ها می توان نورپردازی عالی بازی را نیز مشاهده کرد.

همانطور که می دانید Fallout 4 از موتور قدرتمندی بهره می برد که به یقین می تواند بخش نورپردازی این بازی را مانند سایه ها , روزنه های نور , نور چراغ در هنگام شب و …. را پشتیبانی کند.

بد نیست در انتها نیز نگاهی به صداگذاری در بازی هم بیندازیم.اینطور که من دیدم صداگذاری در Fallout 4 نیز عالی انجام شده است. همانطور که می دانید صداپیشگان این بازی از زمان شروع آن تاکنون ۱۳٫۰۰۰ خط از دیالوگ های شخصیت های مختلف در این بازی را ضبط کرده اند.

با توجه به این پیشرفت بزرگ باید هم بازی از صداگذاری منحصر به فرد و قابل قبولی تشکیل شده باشد در غیر آن صورت تمام لذت آن از بین خواهد رفت.

اما خب خوشبختانه Fallout 4 از هر نظر توانسته عالی عمل کند و در مورد صداگذاری در آن نیز باید گفت صدای قدم زدن , صدای پارس سگ , صدای باز و بسته کردن در ها , صدای تیر اندازی ها و انفجار هایی که در بازی رخ می دهند همه و همه می توانند حس هیجان را به بازیکن القا کنند و این بازی را بیشتر از پیش لذت بخش نمایش دهند.

با توجه به تمامی نکات و بخش هایی که از گیم پلی مختلف این بازی زیبا مشاهده کردیم امیدواریم که تمامی علاقه مندان آن پس از انتشار این بازی بتوانند آن را به صورت کامل تجربه کنند.

بازی Fallout 4 در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۵ برای پلتفرم های PS4 , PC و Xbox One منتشر خواهد شد.

با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.