تریلر گیم پلی بخش تک نفره ی Doom + پیش نمایش

همراهان بازی تاک با اخبار های ما در رابطه با کنفرانس E3 2015 و اطلاعاتی که از بازی های متفاوت در آن منتشر شد آشنا شده اند.

تاکنون اطلاعات بسیاری در جهت معرفی قسمت های متفاوت بازی Doom منتشر شده است که آن ها را در اختیار شما قرار داده ایم اکنون با تریلر جدیدی که از بخش سینگل پلیر این بازی در خدمت شما هستیم.

این تریلر حدودا ۹ دقیقه می باشد که در آن مقدار زیادی از گیم پلی بازی در بخش تک نفره ی آن که اصلی ترین بخش نسخه ی جدید Doom را تشکیل می دهد نمایش داده خواهد شد.

در این تریلر می توان تایید کرد که این بازی در سبک اول شخص می باشد و در آن با دشمنان قدرتمند و بسیاری روبه رو هستیم که در ادامه می توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید :داستان بازی در سال ۲۱۴۵ رخ می دهد که در یک پایگاه نظانی فضایی دانشمندان در حال آزمایشات بیولوژیکی هستند که ناگهان این آزمایشات باعث بوجود آمدن موجودات وحشی و خونخواری می شود و شما به عنوان یک کماندو فضایی پا به این پایگاه نظامی گذاشته تا مانع حمله این موجودات به زمین شوید.

همانطور که در ویدئو فوق مشاهده می کنید این بازی دارای سبکی خشن و پر از خون ریزی می باشد و کشتن دشمنان در آن همواره با ترکاندن و یا نصف کردن  آن ها انجام می شود.

fd

علاوه بر آن سلاح های متفاوتی نیز در اختیار بازیکن است تا بتواند از آن ها استفاده کند اگرچه در حین بازی نیز می توانید از اطراف سلاح های جدید یافته و آن ها را نیز به کلکسیون سلاح های ریز و درشت خود اضافه کنید.

fgdfrg

لازم به ذکر است که انواع سلاح ها در این بازی موجود می باشند از جمله اره برقی , مسلسل , کلت , شات گان و …..

fgdfrgdy fgdfrgd

در ضمن باید این نکته را هم بگویم که شما با مشت و لگد هم به خوبی از پس دشمنان خود بر خواهید آمد زیرا آن طور که در تریلر مشاهده کردیم شخصیت اصلی دارای قدرت بسیاری نیز خواهد بود که با چنین اعصابی که ما از او مشاهده کردیم بدون سلاح هم می توان از پس دشمنان بر آمد.

شخصیت اصلی در بازی بسیار فرز است به طوری که می توان با سرعت از مکان های بازی عبور کرد و اگر بازیکن کمی تیز باشد تنها با کمی دقت در نشانه گیری می تواند به سرعت این بازی را به پایان برساند.

البته نباید از دشمنان بازی نیز چشم پوشی کرد زیرا Doom دارای محیط های متفاوتی خواهد بود که شما در هر کدام از محیط ها دشمنان متفاوتی خواهید داشت گاهی ریز و زیاد و گاهی هم بزرگ و کم که از بین بردن هر کدام سختی خود را دارد.

اما خب می توان گفت که این فرز بودن و سرعت باعث می شود وقت کم تری صرف راه رفتن در بازی شود و این خود قابل توجه است.

هم چنین باید متذکر شوم که دشمنان شما تنها و دست خالی بلای جون شما نخواهند شد آن ها پر قدرت , فرز , و با جثه های متفاوتی خواهند بود که تعدادی از آن ها دارای سلاح نیز می باشند.

زمانی هم هست که گروهی به شما حمله خواهند کرد پس باید مراقب باشید و همین نشان می دهد دقت بازی زیاد و همینطور از هوش مصنوعی بالایی نیز برخوردار است.

علاوه بر آن شما دشمنانی هم خواهید داشت که با استفاده از وسیله ای قادر به پرواز کردن می باشند و گلوله های آتشین هم پرتاب می کنند.

این دشمنان پرقدرت و سریع می باشند که مقابله با آن ها نیاز به دقت عمل بیشتری خواهد داشت اگر ویدئو منتشر شده را مشاهده کرده باشید شخصیت اصلی بازی نیز توسط یکی از همین دشمنان از بین می رود.

و اما قسمت بعدی گیم پلی بازی که در این تریلر مشاهده شد این است که شما در Doom باید بعضی اوقات نیز از هوش خود استفاده کنید و این عمل زمانی لازم می شود که شما بخواهید در قفلی را باز کنید یا به مکانی وارد شوید که دسترسی به آن نیاز به رمز عبور دارد.

در این زمان ها شما می توانید از چیپی که در بازی در اختیار دارید برای حل این مشکل استفاده کنید این چیپ می تواند با استفاده از اطلاعات مکان مورد نظر اتفاقاتی که در گذشته در آن رخ داده است را به صورت مجازی برای شما بازسازی کند و شما از طریق آن می توانید کلید حل مشکل خود را پیدا کنید.

این عمل به صورتی است که شما این چیپ را از اطلاعات موجود در مکانی که در آن قرار دارید پر کرده و پس از پرت کردن آن می توانید به صورت مجازی اتفاقاتی که در گذشته در ساعتی مشخص در این مکان رخ داده را به صورت مجازی جلوی روی خود مشاهده کنید و پس از یافتن کلید رمز مورد نظر خود را بیابید.

fgdfrgdyd

fgdfrgdydfr

 این بازی دارای بخش مولتی پلیر یا چند نفره نیز خواهد بود که شما در آن به همراه تیم خود و گروهی بازی می کنید همچنین این بخش از بازی دارای قسمتی به نام Snapmap نیز می باشد که به وسیله ی آن شما می توانید مکان ها و مناطق جدیدی را خلق کنید به گونه ای شما می توانید نقشه ی مخصوص به خودتان را رسم کنید که در آن مناطق آن طور که برای شما راحت تر است ترسیم و مسیر ها در آن نقشه مشخص شوند.

قسمت دیگری که در بخش مولتی پلیر می توان به آن اشاره کرد این است که شما پس از دریافت یک شی نورانی گرد در حین جنگ با دشمنان که در تصاویر زیر می توانید این شی را مشاهده کنید عضوی از آن ها باشید.

Doom Smap4

doom_3_pentagram_hd_by_kracov-d3eqb14

اگر بخواهم واضح تر توضیح دهم شما به دشمنان خود تبدیل خواهید شد و پس از آن می توانید با استفاده از قابلیت هایی که در اختیار دارید همه چیز را نابود کنید.

این قابلیت ها شامل پرواز کردن , پرتاب کردن آتش و بمب , سرعت بسیار و هم چنین قدرت بسیار زیاد خواهند بود که با استفاده از آن ها می توانید از پس تمام دشمنان خود بر بیایید.

 گرافیک بازی تاکنون که قابل قبول بوده است و با وجود این که این بازی هنوز بر روی آن کار خواهد شد امیدواریم پس از انتشار و در مراحل انتهایی ساخت آن بهتر از این نیز بشود.

اما در همین حدی که تاکنون از آن تریلر های متفاوت منتشر شده است نیز می توان گفت با گرافیک قابل قبولی از این بازی رو به شدیم دشمنان , محیط های متفاوت بازی , انفجار ها و…. نیز به خوبی طراحی شده اند.

در رابطه با صداگذاری در بازی نیز باید گفت با توجه به ویدئو هایی که تاکنون از قسمت های مختلف گیم پلی آن منتشر شده است می توان قبول کرد که صدا در سری بازی های Doom تاکنون تاثیر بسزایی داشته و نقش مهمی را ایفا کرده است و این مورد خود گزینه ای است که باعث شده این بازی طرفدار ها و علاقه مندان بسیاری داشته باشد بنابراین صداگزاری در Doom امر مهمی به حساب می آید زیرا سبک بازی ملزم می داند که صداگذاری به گونی طراحی شود که حس ترس را به بازیکن به خوبی القا کند.

با وجود اطلاعات منتشر شده از این بازی تاکنون می توان گفت صداگذاری در این نسخه از آن نیز بسیار عالی انجام شده و از آن جایی که هنوز می شود بر روی این بازی کار کرد پس به یقین بهتر از این نیز خواهد شد.

 حال با توجه به تمامی این توضیحات باز هم نمی توان به صورت دقیق این بازی را تایید کرد زیرا همانطور که ذکر کردیم هنوز تا انتشار آن زمان باقی است و سازندگان هم اعلام کردند که تا زمان عرضه ی این بازی بر روی بهبود بیشتر عملکرد های آن کار خواهند کرد پس در آینده به احتمال بسیار زیادی شاهد هنرنمایی بهتری از Doom خواهیم بود.

با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.