زندگی باید برقرار شود : پیش نمایش AC Syndicate

۱۲ مرداد ۱۳۹۴ موضوعات: ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر بدون دیدگاه 1,675 بازدید

[signoff icon=”icon-bookmark”]انقلابی از جنس اتحاد از جنس خواستن از جنس پشتکار انقلابی که طعم شیرین زندگی را دوباره به مردم لندن می آموزد طعمی که با دیدن اشرافیانی با ارابه های پرزرق و برق و حسرت نداشتن آن از یاد رفت و تلخی سختی زندگی جای آن را پر کرد طعم تلخی که با هدف جیکوب و شعار تازه ی او از یاد می رفت شعاری کوبنده که لرزه بر اندام دشمنان می اندازد ” زندگی باید برقرار شود دیگر ظلم و ستم کافیست “[/signoff]

مقدمه

Assassin’s Creed  نامی آشنا که دوست داران صنعت گیم به ندرت پیش می آید که با این نام آشنایی نداشته باشند .این سری از بازی ها تاکنون نسخه های متفااوتی از آن منتظر شده است که هرکدام دارای داستانی مخت به خود بودند حال نسخه ای جدید از آن را پیش رو داریم که قرار است در آن انقلابی برپایه ی آزادی درگیرد انقلابی بزرگ به رهبری فردی از فرقه ی قاتلان که باری دگر تصمیم بر رویارویی با خطر گرفته و رهبری افراد این انقلاب را بر عهده خواهد گرفت.

در ابتدا توجه شما را به مشخصات این بازی جلب می کنم :

 [table style=”table-bordered”]

مشخصات بازی
Developer Ubisoft Quebec
Publisher Ubisoft
Genre Action Adventure
Release Date TBA 2015
Age Rating +۱۸
Platform PC٬ PS4٬ Xbox One
Engine نا معلوم
Director Marc-Alexis Côté

[/table]

درباره بازی

همانطور که ذکر کردیم این سری از بازی ها که با نام Assassin’s Creed شناخته می شوند مدت زمان طولانی ای است که همراه بازیکنان می باشند اکنون در مقابل جدید ترین آن ها که Assassin’s Creed Syndicate نام گرفته است قرار گرفته ایم .

این بازی در سال ۱۸۶۸ در لندن قلب کشور انگلستان رخ می دهد در حالی که انقلاب صنعتی در این شهر اوج گرفته و شورش و خرابی های بسیاری را به بار آورده است یک برادر و خواهر به نام های Jacob و Evie Frye که از فرقه ی قاتلان می باشند همراه هم قدم بر این شهر می گذارند .

انقلاب صنعتی , زمان ملکه ویکتوریا خانمی با استعداد و توانا بود که توانست به خوبی نام خود را در تاریخ ثبت کند. انقلاب صنعتی عبارت است از دگرگونی‌های بزرگ در صنعت، کشاورزی، تولید و حمل و نقل که در اواسط قرن هجدهم از انگلستان آغاز شد.

واژه ی انقلاب اتفاق هایی می باشد که به صورت ناگهانی اتفاق می افتند  این در حالی است که تحولات صنعتی در لندن به هیچ وجه ناگهانی نبودند . بعضی از محققین تنها این تحولات را مختص به صنعت نمی‌دانند بلکه معتقدند که این تحولات دارای جنبه‌های اجتماعی و فکری نیز بوده‌اند .

داستان بازی

در Assassin’s Creed Syndicate نیز همین امر به خوبی بیان می شود به طوری که می توان تغییر در سطح مردم و طرز فکر آن ها را مشاهده کرد در همین بین است که ثروتمندان شروع به زیر فشار گذاشتن مردمان فقیر خواهند کرد و در انتها این اعمال منجر به یک انقلابی بزرگ خواهد شد.

صنعتی شدن به معنی استفاده از نیروی ماشین به جای نیروی انسان است. انقلاب صنعتی ابتدا از انگلستان شروع شد، زیرا انگلستان پس از چندین قرن تحول سیاسی داخلی، تجاری، ناوگان دریایی، از نظر زمین، کارگر، سرمایه، مدیریت و حکومت وضعیتی مطلوب و هماهنگ داشت که زمینهٔ پیشرفت صنعتی در این کشور را فراهم می‌کرد.

Jacob و Evie Frye به ناچار و از روی فقر از شهر خود Crawley به لندن می آیند اما پس از ورود به آن در بین جریانات و درگیری های انقلاب صنعتی قرار می گیرند و تصمیم می گیرند تا در کنار هم رهبری گروهی از مخالفان را در برابر سازمانی متکبر و زورگو و در عین حال ظالم که به صورت مخفی به وسیله ی تمیلار ها رهبری می شوند را بر عهده بگیرند و با آن ها مقابله کنند.

در این مبارزه شخصیت های بسیاری از جمله Charles Darwin’s و Charles Dickens که نویسنده و زیست شناس معروفی هستند از همراهان این برادر و خواهر محسوب می شوند و همه به همراه هم سعی بر این دارند تا این مخالفان را ازبین ببرند.

2864041-assassins_creed_syndicate_stealth-environmental_assassination

ایو و جیکوب هر دو شخصیت های متفاوتی دارند و بنا بر گفته ی یوبی سافت بازیکنان می توانند از هر دوی این شخصیت ها در بازی استفاده کنند به همین دلیل این قابلیت نیز در بازی وجود دارد تا بازیکنان بتوانند بین این دو شخصیت سوییچ کنند البته این به بخش محوری داستان نیز بستگی دارد

به همین دلیل شخصیت های متفاوتی برای این دو در نظر گرفته شده است ایو خواهری سرد , بی رحم , باهوش و قاتلی مخفی کار است که می تواند با وجود مونث بودن باز هم از پس وظایف خود به خوبی بر آید و اما جیکوب , او پسری گستاخ , سربه هوا , شجاع ,سرکش و پرقدرت است که در هدف ها و تصمیم هایش موفق است و سعی می کند تا بهترین تصمیم ها را بگیرد.

این که یک شخصیت زن در Assassin’s Creed Syndicate حضور داشته باشد از همان آغاز ساخت بازی در نظر یوبی سافت بود و آن ها قصد داشتن از این شخصیت برای اولین بار در این نسخه از سری بازی های Assassin’s Creed استفاده کنند.بنابراین ایو را به عنوان یکی از شخصیت های اصلی در بخش داستانی Assassin’s Creed Syndicate معرفی کردند.

هنوز اطلاعات زیادی از نحوه ی مبارزه ی او در بازی منتشر نشده اما این را به خوبی فهمیده ایم که او چگونه شخصیتی را داراست و البته این که نشانه گیری خوبی هم در تیراندازی با هفت تیر دارد.

اکنون در Assassin’s Creed Syndicate این دو شخصیت با رهبری گروه خود می خواهند نظم را در لندن برقرار کنند و سازمانی را که با نام تمپلار ها بر شهر حکومت می کند سرکوب و از بین ببرند با وجود چنین داستان غنی و زیبایی به یقین شاهد عنوانی بسیار قدرتمند و خیره کننده خواهیم بود.

در این بازی جیکوب که رهبری اصلی گروه را بر عهده خواهد گرفت در قسمت اول بخش داستانی بازی قرار دارد او با وجود شخصیت جنگاوری که در وجودش دارد هرطور که می تواند تصمیم بر سرکوب این حکومت جدید گرفته است درست است در این راه تنها نیست اما رهبری گروهی که قرار است تا انتهای بازی به بزرگی و عظمت یک جهان و یک کشور شود خود به اندازه ای که باید دشوار است .

2864037-assassins_creed_syndicate_london_darkandstormy

در ابتدای بازی او تصمیم می گیرد برای خود گروه جمع کند همانطور که ذکر شد آغاز بازی دقیقا زمانی است که انقلاب صنعتی به اوج خود رسیده است مثل همیشه در چنین مواقعی افراد با نفوذ و با قدرت و هم چنین نجیب زادگان در خوشی خود غلت می زنند و مردم عادی که زندگی آن ها در بهترین زمان خود یک شام با آرامش است اکنون در تمام سختی و دشواری شکل می گیرد و پیش می رود.

در این بین افراد تمپلار ها که بر لندن حکومت می کنند نیز مدام و در جزءجزء شهر دیده می شوند و وجودشان تنها مایه ی یاس و نا امیدی مردم و فلاکت بیشتر لندن خواهد بود باعث بدتر شدن اوضای و سخت تر شدن گذر زندگی برای مردم عادی و فقیر می شود.

جیکوب برای پیروز شدن در این راه لشگر بزرگی از افرادی را نیاز دارد که بتوانند از خود و زندگی خود دفاع کنند و رودروی دشمن بایستند او پس از ورود به لندن به همراه خواهر دوقلوی خود ایو و پس از دیدن وضع اسف ناک مردم تصمیم می گیرد تا ابر خاکستری سایه انداخته بر لندن  که آن را تاریک کرده تکه تکه کند و انقلابی جدید را بر روی انقلاب صنعتی بنا کند.

انقلابی از جنس اتحاد از جنس خواستن از جنس پشتکار انقلابی که طعم شیرین زندگی را دوباره به مردم لندن می آموزد طعمی که  با دیدن اشرافیانی با ارابه های گران قیمت و پرزرق و برق و حسرت نداشتن آن از یاد رفت و تلخی سختی زندگی جای آن را پر کرد طعم تلخی که با هدف جیکوب و شعار تازه ی او از یاد می رفت شعاری کوبنده که لرزه بر اندام دشمنان می اندازد ” زندگی باید برقرار شود دیگر ظلم و ستم کافیست “

در این راه ایو هم به او کمک خواهد کرد و هر دو به همراه هم سعی بر اجرای عدالت و برقراری نظم در شهر خواهند داشت. روایت داستانی و اهدافی که بازیکن در Assassin’s Creed: Syndicate پیش می گیرد معنی عمیقی دارد که درک کردن بهتر آن می تواند به بهتر شدن نتیجه ی بازی کمک کند چرا که این اهداف همواره انسان را به جلو سوق می دهد تا تمام توان و نیروی خود را جمع کرده و در انتها با همکاری دوستان و افرادی که با او هم اعتقاد هستند بر دشمنان غلبه و به مردم کشورش کمک کند.داستان بازی تا آنجایی که می تواند غنی طراحی شده است و خود به تنهایی می تواند بخش عظیمی از بازی را تشکیل دهد.

گیم پلی

در این نسخه از بازی برای هر بخش از گیم پلی بازی شما باید ماموریت های مختلفی را انجام دهید که در هر کدام از آن ها هدفی به شما داده خواهد شد که باید آن را یافته و در انتها تصمیم بگیرید که چه کاری برای به پایان رساندن این ماموریت آن هم با موفقیت بهتر است.

همین بخش است که نشان می دهد در Assassin’s Creed: Syndicate نه تنها باید یک بازیکن خوب بود بلکه باید از قدرت هوش و تفکر نیز برای ماموریت های آن استفاده کرد که این دیگر به بازیکن مربوط خواهد شد.

در نقشه ی کوچکی که در سمت چپ صفحه ی بازی قرار دارد هدف شما به نشانه ای سبز رنگ در بازی نشان داده می شود که در بالای آن نیز می توانید مقدار راهی را که مانده به هدف برسید مشاهده کنید.

این کار باعث می شود تا بر زمان و ماموریتی که می خواهید انجام دهید کنترل کافی داشته باشید. هم چنین راه خود را نیز گم نخواهید کرد.

assassinscreedvictoryleakedscreenshot4

پس از آن به ویژگی قابلیت بالا رفتن شخصیت اصلی از انواع ساختمان ها در شهر می رسیم. این ویژگی برای این در بازی قرار داده شده که بازیکن بتواند بدون نیاز به هدر کردن وقت و گذشتن از موانع بسیار در سطح شهر به راحتی از پشت بام ها استفاده کرده و به هدف خود برسد.

پس از آن به بخش رانندگی با وسایل نقلیه در بازی خواهیم رسید. همانطور که می دانید در Assassin’s Creed: Syndicate می توان از ارابه هایی که در شهر وجود دارند به عنوان وسایل نقله برای طی کردن مسیر ها با سرعتی بیشتر و هم چنین تعقیب و گریز در آن استفاده کنیم.

این بخش از بازی نیز به تازگی در آن قرار داده شده است. ارابه ها وجود آن ها در جای جای محیط های مختلف بازی باعث می شود احساس کنیم دیگر سری Assassin’s Creed دارد به سمت آینده می رود و کم کم باید شاهد ماشین ها و موتور های مدل بالا هم در نسخه های بعدی آن باشیم.

گذشته از تمامی این گفته ها این ارابه و کالسکه ها در Assassin’s Creed: Syndicate می توانند کمک بسیاری به بازیکنان بکنند تا با هیجان بیشتر و هم چنین سرعت بالاتری به تعقیب و گریز با دشمنان و از بین بردن آن ها بپردازند.

2864034-assassins_creed_syndicate_combat-kukri

با توجه به گفته ی سازندگان این نسخه از بازی در این بخش بسیار شبیه به بازی محبوب و پرطرفدار GTA V طراحی شده است چرا که در آن شما لازم نیست تا یک ارابه مخصوص به خود داشته باشید بلکه می توانید در شهر قدم زده و ارابه ای خالی را برای استفاده برگزینید.

علاوه بر آن می توانید پس از در نظر گرفتن یک نقطه ی مشخص ارابه ای که جلوی روی شما قرار دارد را به راحتی از صاحبش دزدیده و به سمت مقصد خود حرکت کنید.البته نکته ی قابل ذکر این است که باید حواستان را جمع کنید زیرا در Assassin’s Creed: Syndicate نیز پلیس برای اجرای قانون وجود خواهد داشت. شما یکی از اعضای فرقه ی قاتلان خواهید بود که نباید به دست پلیس بیفتید و مثل همیشه باید مثل یک سایه و مخفیانه در بازی حضور داشته باشید.

بنابراین اگر اقدام به دزدیدن ارابه ها می کنید حواستان باشد که گیر نیفتید چون در غیر این صورت باعث دردسر برای شما خواهد شد. اگر از طرفداران سری بازی های GTA باشید به خوبی با این کار آشنا هستید تنها تفاوت بین این دو بازی در زمان آن هاست. Assassin’s Creed: Syndicate در سال ۱۸۶۸ رخ می دهد و شما به جای ماشین های گران قیمت و مدرن می توانید از ارابه و کالسکه های متفاوت برای تعقیب و گریز استفاده کنید.

در بخش استفاده از وسایل نقلیه در مقابل نکته ای هست که باید ذکر کنم در Assassin’s Creed: Syndicate شما باید از اسب ها برای راندن ارابه ها استفاده کنید و این عمل ممکن است با رانندگی در ماشین های مدرن و پر سرعت بازی GTA V بسیار تفاوت داشته باشد.

از آن جایی که این تغییرات در بازی وجود دارند پس باید کمی با دقت تر این بخش از Assassin’s Creed: Syndicate را تجربه کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

حال زمانی که شما از وسایل نقلیه در این بازی برای دنبال کردن یکی از دشمنان و گرفتن او استفاده می کنید باید به نکاتی مهم علاوه بر دست فرمون عالی و دقت بیشتر توجه داشته باشید.

2864039-assassins_creed_syndicate_navigation_vehicles

در این بخش شما با دشمنانی دیگر مواجه خواهید شد که قصد دارند جلوی شما را بگیرند تا به هدف مورد نظر خود نرسید. همین هنگام است که باید از روش های مختلفی برای جا گذاشتن یا از بین بردن آن ها استفاده کنید.

علاوه بر آن باید حواس خود را به هدفی که آن را دنبال می کنید نیز بدهید تا او را گم نکنید زیرا اگر این اتفاق بیفتد مجبور به از سری گیری دوباره ی این بازی خواهید شد.

هم چنین باید به ارابه های دیگری که در اطراف شما قرار دارند , مردم شهر , وسایل های مختلف در محیط بازی و … نیز توجه کنید تا هنگام تعقیب و گریز با آن ها برخورد نکرده و زمان خود را از دست ندهید.

قابل ذکر است که زمان , کنترل و دقت مهم ترین موارد برای بخش تعقیب و گریز در بازی خواهد بود که شما با استفاده از تمامی آن ها می توانید به هدف خود رسیده و در انتها این ماموریت در بازی را با موفقیت و پیروزی به اتمام برسانید.

اکنون به قابلیت بعدی در گیم پلی بازی می رسیم , در این بخش شما به بخشی خواهید رسید که قرار است یک منطقه ی کوچک را از دشمنان خود پاک کرده و آن را در دست بگیرید. برای این عمل باید با دقت آن مکان را زیر نظر گرفته و تک به تک دشمنان خود را بی سرو صدا از بین ببرید.

بازیکن در اینطور ماموریت ها پیش از هر اقدامی باید تمام بخش های مکانی که در آن قرار دارد را بررسی کند. این عمل شامل راه های فرار , تعداد دشمنان و مکانی که در آن حضور دارند و هم چنین راه هایی که می توانید از آن ها برای رسیدن راحت تر به هدف خود و از بین بردن دشمنان به صورت بی سر و صدا استفاده کنید خواهد شد. پس از کنترل بر بخش های مختلف محل و گرفتن تصمیم نهایی خود عمل خواهد کرد تا دشمنان خود را از بین ببرد.

در Assassin’s Creed: Syndicate نه تنها باید بازی کرد بلکه باید از هوش و تفکر خود نیز استفاده نمود تا بتوان بهترین تصمیم را برای رسیدن به هدف مورد نظر انتخاب کرد. شما در این نسخه از بازی می توانید به راحتی و تنها با استفاده از یک دکمه از پنجره وارد شده ساختمان ها و با روش مخفی کاری که در این بازی معمول است دشمنان خود را در تاریکی اتاق از بین ببرید.

در مقابل نیز می توانید با یک حرکت و با سرعت از پنجره ها خارج شده و با استفاده از روش بالارفتن از دیوار از مهلکه بگریزید.

هم چنین شاید بد نباشد به این نکته هم اشاره کنم که این بخش از بازی توسط کاربران درخواست شده بود که اکنون با وجود این تصویر می توان متوجه شد که یوبی سافت به قول خود عمل کرده و قابلیت داخل شدن از پنجره ها را نیز به بازی اضافه کرده است.

لازم به ذکر است که بخش سفارشی سازی در بازی هم به خوبی انجام گرفته است. تنها کمی دقت در لباس های شخصیت اصلی بازی طراحی قابل توجه این بخش را نشان خواهد داد.این سفارشی سازی شامل کفش , کلاه , شلوار , کت و … شخصیت اصلی در بازی خواهد شد که با توجه به مشاهدات ما از بخش های مختلف این بازی بسیار قابل قبول و زیبا انجام شده است.

2864027-assassins_creed_syndicate_assassination

در این بخش از گیم پلی بازی لازم است ذکر کنم شما همیشه با مخفی کاری نمی توانید دشمنان خود را از بین ببرید بازیکن در بعضی از مواقع با سیلی عظیم از دشمنان مواجه خواهد شد که در مقابل تعداد اندک افراد او دو برابر و یا حتی بیشتر می باشند.

اکنون راهی جز مبارزه ی تن به تن با آن ها وجود نخواهد داشت و شما باید مهارت های خاص خود را در این بخش از گیم پلی به نمایش گذاشته و به همراه افرادی که پیرو شما هستند دشمنان بسیار خود را از بین ببرید و تنها کمی تمرکز نیاز است تا این کار با موفقیت انجام گیرد.

خوشبختانه شما در این نبرد تنها نخواهید بود و حتی اگر دشمنان بر شما غلبه کند افرادتان حاضر خواهند بود تا به شما کمک کرده و آن دشمن را از بین ببرند. این بخش از بازی به بازیکن کمک می کند تا با نیروی بیشتری بتواند دشمنان را از بین ببرد.البته همیشه نمی توان از افراد کمک گرفت و بیشتر گیم پلی بازی با جیکوب پیش می رود و اینطور که سازندگان بیان کردند ایو نیز مقداری به او کمک خواهد کرد.

حال گیم پلی بازی و بخش های تشکیل دهنده ی آن بسیار بیشتر از توضیحات ما می باشد که پس از انتشار بازی شاهد تمامی آن ها خواهیم بود.

گرافیک

تاکنون اطلاعات بسیار به همراه تریلر های متفاوتی برای این بازی منتشر شده است که با استفاده از هر کدام آن ها می توان به قسمت های بسیاری از بازی که گیم پلی آن را تشکیل می دهند در این بازی شما شاهد شهر لندن با ارابه ها , آدم های متفاوت , ساختمان های بلند و کوتاه و جنب و جوش در شهر هستید که به وضوح می توان تلاش سازندگان در طراحی آن ها را مشاهده کرد.

Assassin’s Creed: Syndicate از نقشه ای بسیار گسترده , تشکیل شده از ۶ منطقه ی جدید می باشد که در هر یک از آن ها می توانید افراد خاص با پوشش مخصوص به آن منطقه را مشاهده کنید. شما می توانید مناطق تاریخی متفاوتی را نیز در این بازی مشاهده کنید که با وجود قابلیت هایی که به بازی افزوده شده است می توان بیرون و داخل تمامی آن ها را وجب به وجب از نزدیک مشاهده کرد.

این امکان ریزبینی بسیار در طراحی بازی را نشان می دهد. قابل ذکر است که با ورود به هر منطقه ی خاص در بازی شما شاهد تغییر در تمام بخش های محیط اطراف خود خواهید بود و این تغییرات شامل ساختمان ها , پوشش مردم , چراغ ها , مغازه ها و از این قبیل بخش ها می شود.

علاوه بر این نکات شما حتی تغییر در لهجه و گویش مردم هر منطقه را نیز به وضوح می توانید متوجه شوید چیزی که در نسخه های پیشین این سری بازی ها شاهد آن ها نبوده ایم. این تغییرات در بازی نشان می دهد که سازندگان Assassin’s Creed: Syndicate  از تمام مهارت های خود برای ساختن این نسخه ی جدید استفاده می کنند.

طراحی شهری به بزرگی لندن آن هم در زمان گذشته کاری بسیار سخت و دشوار خواهد بود که در این بازی ما مشاهده می کنیم حتی ریزترین بخش در لباس ها و طراحی ساختمان ها و مناطق موجود در بازی نیز به خوبی انجام گرفته است.

پس از آن گستردگی در محیط و شهر را می توانیم در گیم پلی بازی تماشا کنیم. همانطور که می دانید Assassin’s Creed: Syndicate نیز از جهاتی یک بازی Open-word محسوب می شود و این قابلیت را نیز می توانیم در طراحی شهر لندن و بزرگی آن مشاهده کنیم.

در Assassin’s Creed: Syndicate  تمامی بخش های تشکیل دهنده ی آن ارتقاء یافته اند که یکی از این بخش ها گرافیک در بازی می باشد. همانطور که ذکر کردیم شما در Assassin’s Creed: Syndicate شاهد ساختمان ها بلند و طراحی زیبای شهر لندن خواهید بود.

2864037-assassins_creed_syndicate_london_darkandstormy

علاوه بر آن انواع شرایط آب و هوایی هم در بازی قرار داده شده که شما می توانید باران را نیز در آن مشاهده کنید. کیفیت در گرافیک نیز نسبت به نسخه های پیشین بازی بسیار پیشرفت کرده به گونه ای که شما به وضوح می توانید آن را تضخیص دهید.

علاوه بر آن در بعضی از مناطق موجود در بازی می توان مه های غلیظی را نیز مشاهده کرد که به خوبی و زیبایی طراحی شده اند. پس از آن شاهد لباس پوشیدن افراد داخل شهر هستیم. در Assassin’s Creed: Syndicate هر منطقه ای مردم خود و لباس های مختص به خود را دارد که تمامی آن ها به دقت طراحی شده است.

هم چنین به گفته ی سازندگان شخصیت اصلی در بازی برخلاف دیگر نسخه های این سری بازی ها دارای یک پوشش مناسب خواهد بود. پوششی که مردم عادی از آن استفاده می کنند. با استفاده از آن بازیکن می تواند هر زمان که می خواهد بدون مخفی کاری در شهر قدم بزند و هیچ گونه توجهی را نیز به خود جلب نکند.

همانطور که می داتنید شما نباید لو بروید در نسخه های پیشین برای جلوگیری از این اتفاق بازیکن باید مدام در سایه ها حرکت می کرد و اگر غیر این بود به صورت کامل دیده و باید با دشمنان بسیاری مبارزه می کرد. این همیشه کار را سخت می کرد اما سازندگان در Assassin’s Creed: Syndicate تصمیم گرفتند علاوه بر پوشش همیشگی اعضای قاتلان یک دست لباس عادی هم برای جیکوب تهیه کنند تا با استفاده از آن  بتواند سلاح های خود را بهتر مخفی کند و هم این که بتواند راحت تر در میان مردم شهر قدم بزند.

2864038-assassins_creed_syndicate_navigation_ropelauncher

همین کار سرعت در به پایان رساندن ماموریت ها را بیشتر می کند چرا که دیگر نیاز به گشتن سایه و مکان برای مخفی شدن در بازی وجود ندارد و شما در روشنایی روز و به راحتی می توانید به هر جایی که خواستید بروید.

پس از آن هر زمان که نیاز به مخفی شدن بود تنها با یک حرکت این عمل را انجام داده و با مخفی کاری ماموریت خود را ادامه خواهید داد. وجود این بخش در بازی باعث می شود گیم پلی آن روان تر و هم چنین سرعت در بازی نیز بیشتر شود.همین عمل سازندگان نیز خود بخشی از طراحی و گرافیک بازی محسوب می شود که با دقت تمام انجام گرفته است.

اگر از طرفداران این سری بازی ها باشید به خوبی می دانید که در تمامی نسخه های که تا کنون از سری بازی های Assassin’s Creed منتشر شد است صحنه های اکشن و مبارزات هیجان انگیز بسیاری وجود داشته است که با توجه به مهارت های بسیار شخصیت های اصلی بازی همیشه قسمتی پرطرفدار محسوب می شود

اکنون در Assassin’s Creed: Syndicate نیز در بخش هایی که با تعداد زیادی از دشمنان رو به رو می شوید با چنین صحنه هایی روبه رو خواهیم شد مُنتها با کیفیتی بسیار بیشتر از نسخه های پیشین این عنوان. در نسخه های پیشین موارد مختلفی مثل همین دیده شدن در بازی بودند که در هنگام مبارزت مانع شخصیت اصلی بودند و همین تداخل در مبارزات باعث می شد بازیکن صدمه ببیند.به همین خاطر بود که همیشه باید در گوشه ای مخفی شوید تا دشمنان شما را نبینند پس از آن با مخفی کاری آن ها را از بین می بردید اما اکنون در Assassin’s Creed: Syndicate سیستم مبارزات بسیار عالی طراحی شده است و دیگر لازم نیست در تاریکی بازی کنید.

در Assassin’s Creed: Syndicate شما می توانید با استفاده از پوشش عادی که برای شخصیت اصلی در بازی وجود دارد همانند دیگر مردم شهر باشید و به راحتی به مبارزه با دشمنان خود بپردازید. این مبارزات نیز به گونه ای که بافت های محیط اطراف دیگر در مبارزات جیکوب تداخل ایجاد نخواهد کرد و تنها مشکل شما تعداد دشمنان می باشد که آن هم به کمک افراد و دوستانتان به راحتی انجام خواهد شد.

2864036-assassins_creed_syndicate_gang_leader

شما در تمامی بخش های مبارزات بر روی شخصیت اصلی بازی کنترل کامل خواهید داشت تا بتوانید با بهترین روش در ماموریت های خود پیروز شوید و تمامی مهارت های خود را در مهار کردن آن ها به کار ببرید.

تمامی دوست داران گیم و بازی های مختلف می دانند که بودن در دنیای بازی ها همیشه لذت ها و هیجانات مختص به خود را دارد که بسیاری از بازیکنان حتی ترجیح می دهند هیچ وقت دنیای بازی را ترک نکنند.

همانطور که هر فردی می تواند در هرجای جهان و هنگام انجام هر کاری از بازی های مختلف لذت ببرد این امر هم مهم است که بتواند واقعیتی زیبا را در این بازی ها مشاهده کند.

درست است که دنیای بازی جایی در واقعیت ندارد و اکثرا توسط ذهن سازندگان با استعداد خلق شده است اما این بازی می تواند آنقدر به واقعیت نزدیک شود و آنقدر طبیعی جلوه کند که بسیاری از بازیکنان بودن در دنیای بازی را خیالی ندانند و آن را زندگی جدید فرض کنند. زندگی ای که هر اتاقی در آن رخ می دهد و هرلحظه می توان انتظارهای بزرگی را از آن ها داشت.

2864034-assassins_creed_syndicate_combat-kukri

بازی Assassin’s Creed: Syndicate نیز از این واقعیت جدا نیست. در این بازی هم می توان هر کاری انجام داد , اعمال غیر ممکن و دور از واقعیت اما اگر گرافیک بازی طوری باشد که Assassin’s Creed: Syndicate را به واقعیت نزدیک سازد کی ناراضی است؟؟

مطمئنا هیچ کس ,  گرافیک همیشه نکته ای بوده که بیشتر از هر چیزی توجه بازیکنان را به خود جلب می کرد. اکنون در Assassin’s Creed: Syndicate نیز تمامی بازیکنان می توانند فیزیک و حضور واقعیت را در قسمت های مختلفی از این بازی حس کنند.

سلاح ها

در نسخه های پیشین این بازی شخصیت های اصلی همیشه یک شمشیر بلند را همراه خود داشتند که این هم باعث جلب توجه در بازی می شد اما اکنون در Assassin’s Creed: Syndicate جیکوب تمام سلاح هایش را به صورت مخفی نگه می دارد.

جیکوب در Assassin’s Creed: Syndicate دارای سلاح های مخفی بسیاری است که از هر کدام از آن ها در شرایط مختص به خود استفاده خواهد کرد.این سلاح ها شامل شمشیر برای بریدن , یک سلاح کلاسیک با شش تیر برای کشتن از فاصله ی دور و یا خلاص کردن دشمنان , پنجه بکس برای این است زمانی که از مشت استفاده می کنید ضربه ی شما به دشمن مقابل قدرت بیشتری داشته باشد و صدمه ی بیشتری به دشمنان وارد کند , یک تیغع ی پنهان که با استفاده از آن می توانید ضربه های ناگهانی و کشنده به دشمنان وارد کنید , دارت توهم زا و در انتها پرتاب کننده ی طناب که با استفاده از آن می توان بر روی پشت بام های ساختمان های متفاوت در بازی پرید.

همانطور که می دانید این پنجه بکس و دارت به تازگی در این نسه از بازی قرار گرفته است و در نسخه های پیشین از وسایلی مانند شمشیر و چاقوی مخفی و در انتها هم مثل همیشه از مشت و لگد استفاده می شد اما جیکوب در Assassin’s Creed: Syndicate می تواند از تفنگ نیز برای از بین بردن دشمنان در مواردی خاص استفاده کند.

لازم به ذکر است که این پرتاب کننده ی طناب یکی از سلاح هایی است که در Assassin’s Creed: Syndicate بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که در این سری بازی ها مخفی کاری نقش بسیار مهمی دارد بنابراین پرش از روی بام ها بسیار راحت تر و پر سرعت تر خواهد بود.علاوه بر آن با استفاده از آن می توان بهتر از سیستم مخفی کاری در بازی استفاده کرد.

زمانی که شما بر روی ساختمان ها قرار دارید می توانید بر بخش های مختلف شهر کنترل کافی داشته باشید. این کنترل به گونه ای است که هدف شما بهتر نمایان شده و سرعت در کارها نیز بیشتر خواهد شد.

Bazitalk_Assassins-Creed-Syndicate_IMG (4)

استفاده از پرتاب کننده ی طناب در بازی نیز روش های خاص خود را خواهد داشت. برای این که بازیکن بتوانید به صورت صحیح و بدون هیچ مشکلی با استفاده از طناب به بخش دیگری بپرد ابتدا باید میزان فاصله ی خود را اندازه گرفته و پس از آن اقدام نماید.

اگر بدون در نظر گرفتن فاصله این عمل انجام شود ممکن است بازیکن به نتیجه ای که انتظار دارد نرسد. همانطور که ذکر شد سیستم مخفی کاری بخش اعظم این بازی را تشکیل می دهد و شخصیت اصلی در اکثر مواقع بدون نیاز به مبارزه ی تن به تن و تنها در دل سایه ها دشمنان خود را بی سر و صدا از بین خواهد برد.

شاید به نظر خیلی از بازیکنان هیجان در بازی ها بیشتر به مبارزات مختلف در آن باشد اما خیلی از کاربران نیز عقیده دارند در بازی هایی در سبک Assassin’s Creed: Syndicate می باشند باید حتما بیشترین استفاده را از بخش مخفی کاری آن برد تا بتوان طعم واقعی هیجان را حس کرد.

با وجود تمامی این سلاح ها سازندگان تصمیم گرفتند که دیگر از خیر شمشیر ها گذشته و سطح بازی را کمی بالا تر ببرند که این خود جای تحسین دارد.

صداگزاری

با توجه به تریلر هایی که تاکنون برای این بازی منتشر شده و از نتیجه گیری ما بر اساس صداگذاری در این تریلر ها این بخش از بازی را نیز می توانیم قابل قبول بخوانیم. با توجه به این که لهجه ی غلیظ شخصیت های بازی به وضوح شنیده می شود و قابل تحسین است شما می توانید تغییر در این گویش را در بین افراد شهر نیز مشاهده کنید.

این تفاوت در گویش مردم به گونه ای است که شما با تغییر در مناطق مختلف شاهد مردمانی هستید که هر کدام لهجه و گویش مختص به منطقه ی خود را خواهند داشت که همین امر خود نشان دهنده ی صداگزاری عالی بر روی بازی می باشد.

پس از آن در این بخش می توان به مهارت صحبت کردن شخصیت ها نیز توجه کرد در این بخش با هر کلمه می توان تکان خوردن لب های شخصیت ها را نیز مشاهده کرد و با توجه به آن می توانیم بگوییم که این قسمت از صداگذاری هم بدون مشکل و با دقت بر روی بازی قرار گرفته است.

2864039-assassins_creed_syndicate_navigation_vehicles

پس از آن به صدای قدم برداشتن , دویدن , پریدن , و حتی بیرون آمدن شمشیر مخفی جیکوب را هم می توانیم بشنویم. علاوه بر آن زمانی که از بالای ساختمان های بلند سقوط آزاد خواهید داشت می توانید متوجه ی انبساط هوا شده و در کنار آنسرعت بالا در سقوط را هم احساس کنید.

در این بخش حتی زمانی که از پرتاب کننده ی طناب خود استفاده می کنید به خوبی می توانید صدای پرتاب شدن طناب و برخورد آن به دیوار مقابل را بشنوید که این امر خود نشان دهنده ی سیستم صداگزاری عالی و بدون نقص در Assassin’s Creed: Syndicate خواهد بود.

نورپردازی

در Assassin’s Creed: Syndicate علاوهن بر بزرگی شهر می توانید یک نورپردازی عالی را در آن مشاهده کنید. همانطور که می دانید بخش نورپردازی در بازی ها همیشه مهم بوده و می تواند  گرافیک و کیفیت در بازی را بیشتر به رخ بازیکنان بکشد.

در Assassin’s Creed: Syndicate نیز بخش نورپردازی و طراحی سایه ها بسیار عالی صورت گرفته است به گونه ای که می توانیم برخورد نور به اجسام را دقیق و هم چنین سایه ی آن ها را نیز به خوبی مشاهده کنیم.هم چنین انعکاس نور و خارج شدن نور از میان روزنه های مختلف را هم به وضوح مشاهده کنیم.

علاوه بر آن تابش مستقیم و یا غیر مستقیم نور خورشید , طلوع و غروب آفتاب , تم های تیره و روشن مختلف در سایه ها که متناسب با برخورد نور به اشیاء ایجاد می شوند نیز در Assassin’s Creed: Syndicate با دقت طراحی شده است.

2864038-assassins_creed_syndicate_navigation_ropelauncher

همانطور که می دانید مناطق مختلفی در بازی وجود دارد و از آن جایی که هر یک از این محیط ها دارای شرایط مختص به خود هستند که در Assassin’s Creed: Syndicate متناسب با شرایط مختلف در انواع منطقه های بازی نورپردازی در آن , زاویه ی تابش نور خورشید و سایه ها نیز فرق خواهد کرد.

با توجه به موسیقی خاصی که بازی Assassin’s Creed: Syndicate از آن بهره می برد و با وجود این که بازی در زمان گذشته و سال ۱۶۸۶ رخ می دهد در هر کدام از بخش های بازی متناسب با این موسیقی می توانیم تم تاریک و روشن در عناصر مختلف موجود در بازی را مشاهده کنیم که این امر می تواند تعادل و هماهنگی میان تمامی قسمت های تشکیل دهنده ی این بازی را نمایش دهد.

سخن آخر

با توجه به تمامی این گفته ها باز هم این بازی زیبا قابلیت های بسیاری خواهد داشت که پس از انتشار آن می توانیم شاهد بسیاری از این ویژگی ها در بازی باشیم.هنوز نمی توان با این اطلاعات کم در رابطه با بازی قضاوت کرد و زمان بیشتری نیاز است تا وقت بر روی آن گذاشته شود و جزء به جزء Assassin’s Creed: Syndicate را مورد بررسی قرار داد.همواره منتظر اطلاعات بیشتری از این بازی زیبا در نمایشگاه GamesCom 2015 خواهیم بود.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.