نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Unity

28 می 2016 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، ایکس باکس وان، بررسی تخصصی، پلی استیشن 4، کامپیوتر، مقالات بدون دیدگاه 3,671 بازدید

داستان:( ۷/۱۰)

داستان بازی Assassin’s creed Unity در بهبوهه انقلاب فراسنه شکل میگیرد، زمانی که در شهر شورش های متعدد مردی شکل میگیرد و همچنین نقطه به نقطه اعدام های انقلابی انجام می شود. داستان این بازی از کودکی قهرمان جدید این سری از بازی یعنی Arno شروع می شود که با کشته شدن پدرش که عضو گروه Brother Hud شهر پاریس هست اولین سختی زندگی را می چشد و به همین واسطه او وارد داستان هایی می شود که میتوان گفت چندان خواسته خود آرنو نیست.

2

بیشتر بازی Unity حول محور داستان عاشقانه Arno و معشوقه خود Elise هست که همبازی کودکی اش بوده ولی دست تقدیر جدایی ها و تعارضاتی را بین این دو نفر بوجود می آورد و Arno همچنان در تعارض بین تعهدات خودش به گروه Brother Hud و عشق خودت به Elise است.

گرافیک:(۵/۹/۱۰)

گرافیک بازی از کیفیت مناسبی برخوردار است و ما را تا حد زیادی راضی نگهداشته. در بازی به جزئیات بخوبی پرداخته شده و تا آنجا که توانسته اند سعی در طبیعی جلوه دادن محیط بازی داشته اند. در طراحی چهره ها بخصوص Elise دقت عمل بسیار بالایی انجام شده و سعی در گنجاندن بیشتر جزئیات چهره کاراکترها شده است که این یکی از نکات مثبت این بازی بشمار می آید.

3

بصورت کلی از نظر گرافیک بازی Unity ارتقای خوبی داشته است. اما مثل ورژن های قبلی هنوز این باگ در به قتل ساندن اشخاص وجود دارد که کمی غیر طبیعی رخ می دهد، مخصوصا خون ریخته شده که باعث تاسف است و جا داشت در این نسخه این مشکلات برطرف شود.

گیم پلی و کنترل:(۸/۱۰)

از نظر گیم پلی این بازی تغییرات عمده ای در کلید های فرمان کاراکتر داشته است که بعضی از آن ها بسیار عالی هستند مانند اضافه شدن کنترل برای بالا رفتن سریع از ساختمان ها یا بالعکس پایین آمدن سریع از آن ها که این تغییر باعث ایجاد تسلط بیشتر شما بروی کاراکتر شما ایجاد می کند ولی از طرفی بعضی تغییرات مانند پرکردن تیر اسلحه و مانند اینها کمی کا را سخت تر کرده.

یکی از ویژگی های جالب و بسیار خوب این بازی که پررنگ تر از سری های قبلی است سخت تر شدن لول دشمنان شما است تا جایی که شما بعضی اوقات مجبور به فرار می شوید و این کمی بازی را واقعی تر کرده است.

4

در این بازی سعی شده شما را به عنوان یکی از طرفداران بازی AC به خود معتاد کند بصورتی که خیلی از ویژگی ها و قابلیت های پیش پا افتاده را باید با Assassin point خریداری کنید و دریافت این امتیازات منوط به بازی کردن بیشتر و بهتر مراحل است. خب ما انواع طرفداران پروپا قرص ابن بازی در اول وقتی که نبود این قابلیت ها از جمله مخفی شدن در بین افرادی که به دیوار تکیه داده اند و یا ریختن سکه بروی زمین که برای پرت کردن حواس گارد و جمع کردن مردم در یک محیط انجام می شد واقعا ما را شوکه کرد که بعد از گذشت چند مرحله متوجه شدیم که باید این ها را خریداری کنیم و جای تاسف دارد.

از طرف دیگر در ورژن های قبلی شما کار با اسلحه های مختلف را کم کم یاد می گرفتید ولی در این بازی باید مهارت های مختلف در استفاده از اسلحه و فنون جنگ را با Assassin point خریداری کنید.

از نظر تعداد و تنوع در اسلحه و لباس در این بازی بسیار خوب کار شده است. در این ورژن سلاح های به اصطلاح Melee یا همان اسنایپر به اسلحه های Arno اضافه شده که باعث خوشنودی ما هستش.

از نظر جنگ های رودررو باید گفت جای خالی بعضی از حرکات دفاعی مانند شیلد یا دفاع دربرابر شلیک دشمنان کاملا حس می شود و هرچقدر شما گیمر خوبی باشید بالاخره شما بوسیله تیر اندازی دشمنان در جنگ های رودررو زخمی خواهید شد و اجتناب پذیر نیست.

6

در این نسخه سعی شده هوش گیمر بیشتر درگیر بازی باشد تا آنکه مانند یک شابلن بازی به او بگوید چه کند و در هر مرحله مراحل جانبی قرار گرفته است که با انجام آن ها می توانید شانس بدست آوردن Assassin point بیشتری داشته باشید.

شود اینگونه گفت که کسانی که می خواهد Assassin’s creed را با تم Splinter cell بازی کنند می توانند کاملا از این بازی لذت ببرند و دقیقا همین نقطه عطفی است که چرا کاربران آنچنان که باید از Unity با این همه تلاشی که برای ارتقای سری بازی AC شد استقبال نکردند و به عنوان شکست شرکت Ubisoft از طرف گیمر ها اعلام شد.

نکته دیگری که وجود دارد این است که حتما قبل از بازی آپدیت های این بازی را نصب کنید زیرا بخشی از نقشه بازی و برخی باگ های احتمالی در بالا و پایین آمدن از برج ها پیش می آید را برای شما درست می کند و می توانید بازی بهتری را داشته باشید.

صدا: (۹/۱۰)

اگر بخواهیم بهترین بخش بازی رو معرفی کنیم باید صداگذاری اون بدونیم. انصافا در ورژن Unity صدا گذازی بسیار خوب انجام شده است . از صدای صحبت مردم در کوچه بازار به زبان فرانسوی گرفته تا مکالمات بین افراد در حین مراحل و بخش های سینماتیک. در این بازی به دلیل این که در اروپا این وقایع رخ می دهد از گویش غلیظ بریتانیایی استفاده شده که می توان تنوعی در این سری بازی ها دانست. بخش عمده بازی انگلیسی صدا گذاری شده و در لابلای آن از فرانسوی هم استفاده شده است.

5

در کل تا آنجا که شده است تمام صدا ها در این بازی لحاظ شده است تا بتوانید از بازی لذت کامل را ببرید. و نکته جالب که در ورژن های قبلی چندان مورد توجه نبود میزان سروصدا کاراکتر شما است که با توجه به نوع پوششی که شما انتخاب کرده ای فرق می کند.

فنی و شمای کلی:(۸/۱۰)

از نظر فنی بازی آنچنان مشکلی در اجرای بازی با سیستم های متوسط ندارد ولی در بعضی موارد باگ های مشاهده شد که لطمه ای به بازی وارد نمی کند و میتوان آن ها را مربتط با نوع کارت گرافیک دانست و به توصیه ما بهتر است از گرافیک های شرکت Nvidia استفاده کنید تا AMD زیرا این بازی با Nvidia سازگار تر است.

Sam Fisher
بازی فقط برای بازی *_0
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.