نقد و بررسی بازی Call of duty Ghosts

داستان:( ۸/۱۰)

مانند اکثر سری بازی های call of duty بخصوص از سری modern warfare  به بعد در داستان این بازی شاهد حضور آمریکا به عنوان محور داستان هستیم و سعی در آن شده تا آمریکا را منجی و آخرین امید مردم جلوه داده شود.

داستان این بازی از آنجایی شروع می شود که شما در نقش Logan همراه با پدر و بردار خود در نزدیکی خانه درحال گشت و گذار هستید که ناگهان متوجه تغییراتی می شوید که فکر می کنید زلزله آمده است ولی بعد از چند دقیقه پدر شما متوجه ODIN می شود و می گویید که حمله شده است و یک رخداد طبیعی نیست.

ODIN یک سلاح مدرن است که توسط آمریکا ساخته شده است و در جو زمین قرار گرفته و یک توپخانه فضایی به شمار می رود.

کشور های آمریکای جنوبی موسوم به Federation این اسلحه مدرن را هک کرده و علیه خود آمریکا به کار می گیرد و کشور آمریکا را به یک کشور کاملا ضعیف شده و مظلوم تبدیل می شود.

در این قسمت از بازی می توان گفت که نوآوری صورت گرفته است و دشمنان آمریکا در این سری تغییر کرده است و این بار بجای روسیه و چین کشورهای دیگر دشمن قرار گرفته اند.

2

پس از گذشت ده سال از این حمله، کشور های موسوم به Federation برای غارت منابع و دارایی های آمریکا وارد نبرد می شوند و دقیقا از اینجا، کار شما به عنوان یک سرباز شروع می شود. بعد از گذشت چندی شما وارد تنها امید آمریکا یعنی گروه Ghosts می شوید که خود آن به شاخه های مختلفی تقسیم می شود.

گرافیک:(۷/۱۰)

بازی Ghosts آنچنان که باید نوآوری و حرکت خاصی در گرافیک خود انجام نداده است. لااقل برای ما هیچ چیز جدیدی نداشت و همان سبک گرافیک بازی های قبلی را دنبال کرده و فرقی نکرده است. حتی در بعضی از کجاها ما را یاد Call of duty 5 انداخت که در گیم پلی بیشتر توضیح داده می شود.

3

گیم پلی و کنترل:(۹/۱۰)

اما چیزی که هنوز بصورت نوستالیژیک خودش باقی مونده و کمترین تغییر رو داشته گیم پلی اون هستش که به جرأت میشه گفت با Call of duty 5 هیچ تفاوتی ندارد و در اولین مرحله ما رو دقیقا یاد ورژن های قبلی و اجداد این بازی انداخت. ولی چیزی آن را متفاوت کرده غیرقابل پیش بینی بودن اتفاقات درون داستان است که به ویژگی های خوب این بازی افزوده.

از نوع هدفگیری تا هشدار نارنجک و مردن در بازی، لود شدن بازی هیچ فرقی ندارد و دقیقا همان الگوریتم را پی گرفته است.

4

اما چیزی که خیلی خوب در این بازی اجرا شده در مرحله اول تنوع مراحل آن است که از اعماق دریا گرفته تا راپل برفراز برج های بسیار بزرگ شکل گرفته است و لوکیشن های مختلفی در این بازی استفاده شده و در مرحله دوم تنوع اسلحه در این بازی است که واقعا ما را شگفت زده کرد چیزی که توسط سازندگان بازی گزارش شده حدودا ۱۵۰ اسلحه در این بازی طراحی شده که بخشی از آن در مولتی پلیر قابل استفاده است.

صدا: (۸/۱۰)

صدا گذاری بروی بازی به خوبی صورت گرفته و صدا ها با کاراکترها به خوبی هماهنگ هست. درحین بازی افکت گذاری ها و صداها به خوبی با محیط بازی هماهنگ و جذاب هستش و متناسب با هر محیطی همان چیزی که انتظار دارید رو دریافت می کنید.

از طرفی کمک های صوتی هم گروهی های شما در بازی بسیار به شما کمک می کنه و به خوبی می تونید از پس مراحل با میزان سختی بالا بربیاد و اگر کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید از بازی لذت کافی را خواهید برد.

فنی و شمای کلی:(۸/۱۰)

از نظر کلی بازی پیشرفت خاصی نداشته است. ولی از نظر سخت افزار مورد نیاز این بازی را می توان با یک سیستم متوسط به صورت کیفیت بالا بازی کرد و به نظر می آید که مشکلی نداشته باید.

برای طرفداران پروپا قرص سری بازی های Call of duty توصیه می شود که با این دید که نوآوری و چیز جدیدی تو بازی ببین این بازی رو تهیه نکنند و فقط با این دید برن که مثل سری های قبل یک فضای جنگ محیا باشه و شما کمی از بازی شوتر اول شخص لذت ببرید و مهارت خودتتون رو در هدفگیری و کشتن دشمنان افزایش بدید.

Sam Fisher
بازی فقط برای بازی *_0
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.