نگاهی اجمالی بر بازی Dreams |رویایی در حقیقت!

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ موضوعات: اخبار، پلی استیشن 4، پیش نمایش، مقالات بدون دیدگاه 943 بازدید

دنیای بزرگ و بی کران رویاها همیشه جایی بوده که دوست داریم زمان های زیادی در آن ها سپری کنیم, با این حال این رویاها می توانند به هر شکلی تبدیل شوند و هر لحظه ی آن ها می تواند بیانگر اتفاق و یا شروعی جدید باشد.

رویاها تمام نمی شوند و هر زمان به شکل های مختلف ظاهر می شوند و در دنیای آن ها می توان هرکسی بود و هر کاری کرد. غیرممکن ها ممکن می شوند و هیچ مانعی نیست که نتوان آن را از سر راه برداشت.

در این بین دنیای بازی ها نیز به همین شکل است و خیلی وقت ها می توان درون آن ها شخص دیگری باشیم و کار های غیر ممکنی انجام دهیم. حال چه می شود اگر عنوانی باشد که بتوانیم در آن چیزی را تجربه کنیم که خودمان ساخته ایم.

چیزی بر مبنای آرزوهایی که در ذهن داریم و همیشه دوست داشتیم به خیلی از آن ها برسیم. شاید رسیدن به خیلی از آرزوها و رویاها غیر ممکن باشد اما می توان درون یک بازی ویدئویی به آن تحقق بخشید و در نهایت قدم در رویایی گذاشت که به دست خودمان ساخته شده است.

dreams-ps4-pgw-screenshot-01

بازی های مختلفی تاکنون با این مضمون ساخته شده اند که یکی از آن ها نیز Dreams نام دارد و دارای قابلیت هایی است که به شما اجازه می دهد درون یک بازی دنیایی از هر چیزی که دوست دارید برای خود خلق کنید.

این بازی توسط استودیو مدیا مولکول ساخته شده و هم اکنون سه سالی است که بر روی ویژگی های مختلف آن کار می شود. این استودیو تاکنون بازی های مختلفی ساخته و در این زمینه تجربه و مهارت های بسیاری دارد.

هم اکنون دست به کار شده تا یک بازی جدید و متفاوت را در اختیار کاربران قرار دهد, در این بازی شما می توانید رویاهای خود را درون یک بازی بسازید و در آن وقت بگذرانید. این رویاها می توانند به هرشکلی باشند در هر مکانی که دوست دارید و در کنار هرکسی که دوست دارید.

به گونه ای شما می توانید یک بازی کوچک را درون یک بازی بزرگ تر بسارید و در انتها چند محیط و رویای متفاوت را درون یک بازی قرار داده و آن ها را به گونه ای که دوست دارید تجربه کنید.

شاید بهتر باشد بگوییم Dreams عنوانی است که به دست بازیکن ساخته می شود و سازنده ی آن نیز سعی کرده با بالاترین دقت خود تمام آیتم ها و مواد لازم برای ساخت رویاهای و این بازی کوچک را در اختیار بازیکن قرار دهد.

maxresdefault

در دنیای واقعی نیز برای ساخت هدفی حتی کوچک, نیاز به مواد و وسایل مختلفی است که هر یک از آن ها را باید از مکان های مختلفی به دست بیاورید. هم اکنون در Dreams شما لازم نیست برای ساختن دنیای جدید خود به دنبال لوازم مورد نیاز باشید بلکه سازنده سعی کرده هر چیزی که به ذهنتان می رسد را در دسترس قرار دهد تا شما با استفاده از آن ها بتوانید رویای خود را به هر شکلی که در نظرتان است بسازید.

شما آیتم ها و لوازم بسیاری را در اختیار دارید و در ابتدای بازی باید جهان مختص به خودتان را رسم کنید, این جهان یم تواند سیاره باشد و یا می تواند بخشی از زمین باشد. شما می توانید خانه ای بسارید یا این که آن را به مزرعه ای گسترده با حیوانات مختلف تبدیل کنید.

هر اتفاقی در Dreams ممکن است و شما با توجه به چیزی که در نظر دارید می توانید هر کاری را درون بازی ممکن کنید. برای مثال می توانید دری را در یک اتاق کوچک بگذارید و پس از باز کردن آن با آسمانی پر ستاره رو به رو شوید و ماه را تنها با کمی فاصله از اتاق خواب خود مشاهده کنید.

شاید هم اکنون فکر کنید اتاقی که در آسمان باشد قرار است در انتها به کجا برسد؟ ولی خب همین اتاق می تواند چند لحظه ی بعد بر روی کره ی زمین قرار بگیرد و تنها چیزی که می بینید راهرویی باشد که به پذیرایی ختم می شود.

Screen_Shot_2015-10-27_at_1.38.37_PM.0.0

خب این دیگر به ذهنیت شما از رویای مورد نظر بستگی دارد و این که شما هستید که باید بگویید هر دری در دنیای جدیدی که ساخته اید قرار است به کجا باز شود.

هر کسی رویا و ذهنیت مختص به خود را به این بازی دارد و در این بین هر بازیکنی که Dreams را تجربه می کند در نهایت می تواند مکان هایی خلق کند که خیلی ها از دیدن آن ها تعجب می کنند.

در کنار آن می توان چند رویا را در کنار هم قرار داد و یک دنیای جدید و گسترده تر ساخت, دنیایی که اتفاق های درون آن به شما بستگی داشته و هر کسی و هر چیزی که درون آن حضور دارد را شما باید بسازید.

Dreams-PS4-PSX-screenshot-04-Snowhouse

شما باید بگویید این جهان جدید متعلق به چه کسی باشد و از چه قسمت هایی تشکیل شده باشد و اینگونه است که با وجود انواع لوازم مختلف یک بازی جدید بسازید و دیگران را دعوت کنید تا آن را تجربه کنند.

مطمئنا شده لحظه ای به رویاهای خود فکر کنید و با خود بگویید اگر این رویا واقعی می شد دقیقا تجربه ی آن چه احساسی داشت؟ خب هم اکنون با تجربه ی Dreams می توانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید چرا که به راحتی قادر خواهید بود این رویا را درون بازی ساخته و با قرار گرفتن در آن سعی کنید احساسی جدید و جالب را تجربه کنید.

Dreams-PS4-PSX-screenshot-02-Redwood

با این حال تجربه ی این بازی و قابلیت های آن برای هر بازیکن به گونه ی خاصی است و سازنده سلیقه های مختلف را در نظر گرفته و سعی کرده تا گیم پلی بازی را به گونه ای طراحی کند که برای بازیکنان مختلفی قابل قبول باشد.

برای همین Dreams چیزی نیست که شما فقط در آن محیط های مورد علاقه ی خود را بسازید, این بازی خود به صورت جداگانه دارای محیط های مختلفی است که توسط سازنده ی بازی طراحی شده است تا شما بتوانید با حضور در آن ها یک گیم پلی خاص و از پیش تعریف شده را تجربه کنید.

درست مثل دیگر بازی های ویدئویی این بخش از Dreams نیز دارای مکان های مختلفی است که انتهای هر یک از آن ها به موضوع خاصی ختم شده و روایت داستانی آن نیز جدید و متفاوت می باشد.

با این حال شما یک امکان جالب دیگر هم در اختیار دارید و آن هم تجربه ی رویاهایی است که دیگر بازیکنان Dreams در آن ساخته اند. جالب اینجاست که شما هنگام ورود به بازی گزینه های مختلفی پیش رو دارید, می توانید دنیای خود را بسازید, می توانید رویا و مکان های پیش فرضی را که سازنده درون بازی قرار داده تجربه کنید و یا حتی می تواند سری به رویای بازیکنان دیگری که پیش از شما Dreams را تجربه کرده اند بزنید.

می توانید انواع رویاهای مختلفی را که درون بازی ساخته شده است را مشاهده کنید و سعی کنید ببینید که دید دوستانتان نسبت به محیط های مختلفی که در ذهن ساخته می شود دقیقا چیست و چه شکلی دارد.

houselead

امکان این که بتوانیم ذهن دیگری را بخوانیم و بفهمیم در فکر او چه می گذرد هیچ وقت وجود ندارد اما با دیدن این بازی های کوچکی که درون Dreams قرار دارد می توانید بفهمید رویایی که در بخشی از ذهن افراد مختلف جای گرفته دقیقا چیست که هم اکنون در Dreams به این شکل در آمده و این بازی جالب را تشکیل داده است.

پس از آن بازی دارای یک بخش آنلاین نیز می باشد که در آن هزاران نفر مشغول ساخت بازی های کوچک و دنیای مخصوص خود هستند و شما هم یکی از آن ها محسوب می شوید, در این بین ساخته های دست خود را با دیگران به اشتراک می گذارید و حتی می توانید از آن ها نیز برای ساخت و تغییر بهتر درون بازی کوچک خود کمک و ایده بگیرید.

یکی از ویژگی های این بازی این است که شما می توانید بازی های کوچکی را که درون Dreams ساخته اید در توییچ و یا یوتیوب استریم کنید تا بقیه نیز بتوانند آن را مشاهده کنند و اینگونه می توانید حتی ساده ترین بازی را با مراحلی جالب و جدید ساخته و آن را به نام خود ثبت کنید.

buvehfqgd6redwvdxzah

برخی از بازیکنان در ابتدا شهر رویای خود را به گونه ای که می خواهند, ساخته و پس از پر کردن آن از گونه ی مختلف حیوانات و خانه ها و مزرعه های رنگارنگ بازی را آغاز می کنند.

البته این آغاز بازی می تواند به هر شکلی که شما می خواهید تغییر کند و این کار نیز با ساده ترین راه و روش ممکن درون بازی قابل انجام است. با این حال شما قادر خواهید بود عجیب ترین اتفاقات را درون بازی ممکن کنید و دنیایی بسازید که حتی وجود داشتن آن درون رویا هم غیرممکن باشد.

3+Bike+copy

تمام قسمت های تشکیل دهنده ی Dreams می تواند ساخته ی ذهن شما باشد و باعث شود زمانی که افراد دیگری قدم بر جهانی که ساخته اید می گذارند حسابی شگفت زده بشوند.

این که خلاقیت یک انسان بتواند تنها با استفاده از چند دکمه بر روی دسته ی PS4, بزرگ ترین و جالب ترین رویاها و بازی ها را بسازد خود می تواند خیلی جدید و متفاوت باشد, که خوشبختانه مدیا مولکول آن را تحقق بخشیده و به کاربران مختلفی اجازه داده تا با استفاده از Dreams بتوانند تمام غیرممکن ها را ممکن کنند و از بودن در لحظاتی رویایی و دوست داشتنی لذت ببرند.

در این بین این بازی یک ویژگی خاص دیگری هم دارد که در آن تعدادی از بازیکنان سعی می کنند با استفاده از مهارت خود در برنامه نویسی محیط های مختلف در بازی و آیتم های موجود در آن را طراحی کنند.در این روش بازیکنان پس از نوشتن هر خط کد مختلف می توانند کاری کنند کاراکتر درون بازی دقیقا کاری را انجام دهد که آن ها می خواهند.

این قسمت از گیم پلی بازی نیاز به گیمر هایی دارد که به اندازه ی کافی با دانش برنامه نویسی آشنایی داشته باشند و با استفاده از آن از تجربه ی گیم پلی زیبای Dreams لذت ببرند.

22334292758_0b060c35bf_b

با این حال این خود یک قابلیت خیلی جدید و متفاوت محسوب می شود که علاقه مندان مختص به خود را دارد و همین امر سبب می شود که Dreams به عنوان همه چیز تمام تبدیل شود که توجه هر کاربری را به سمت خود جلب می کند.

سازندگان سعی کردند این بازی را متناسب با علاقه ی تمامی کاربران مختلف طراحی کنند تا هرکسی که Dreams را تهیه می کند, به گونه ای که بیشتر دوست دارد آن را تجربه کند و از آن نهایت لذت را ببرد.

این ایده ی توسعه دهندگان بسیار جدید و جالب توجه می باشد و بدون شک پس از انتشار رسمی, این بازی می تواند به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند.

در Dreams هیچ وقت خطایی رخ نمی دهد چرا که هیچ کاری مانعی ندارد و شما می توانید هر چیزی را درون گیم پلی بازی تجربه کنید, بنابراین به راحتی و بدون مشکل به جلو پیش روید بدون این که نیاز باشد به این فکر کنید که کارتان درست است یا غلط.

Screen_Shot_2015-06-15_at_6.35.46_PM.0.0

تجربه ی Dreams مانند این است که شما در خواب قدم می زنید که هر لحظه از آن در یک چشم به هم زدن می تواند به شکلی دیگر تغییر کند. در این بین ممکن است حتی با هر قدمی که بر می دارید دنیای اطرافتان به شکلی دیگر تبدیل شود و شما حتی می توانید به کشور های مختلف سفر کنید و دور دنیا را تنها در چند دقیقه طی کنید.

همین امر است که Dreams را به یک بازی جدید و بسیار متفاوت تبدیل می کند که در آن می توان طعم هرچیزی را چشید و هر نوع اتفاقی را به چشم دید. می توان یک پیانیست بود و یا این که بر یک شهر بزرگ حکومت کرد.

در Dreams می توان به هرکسی تبدیل شد و هرچیزی را در اختیار داشت تنها کافی است کمی از خلاقیت خود استفاده کنیم تا بتوانیم در انتها دنیایی بسازیم که هیچ کس تاکنون در آن قدم نگذاشته است.

454635

Dreams رویاهای بسیاری را به حقیقت تبدیل می کند که شاید تمام آن درون یک بازی ویدئویی جا گرفته باشد, اما در نهایت به چیزی تبدیل می شود که دوست داریم و حضور در آن احساس خوبی را به ما القاء می کند.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

برچسب‌ها:
MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.