اولین نگاه به بازی What Remains of Edith Finch|نفرین خانوادگی

۰۲ اسفند ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، پلی استیشن 4، پیش نمایش بدون دیدگاه 1,127 بازدید

هر بازی داستان خود را دارد و این بار در What Remains of Edith Finch داستان یک خانواده بیان می شود. این داستان به شکل های مختلف از زبان یکی از اعضای این خانواده که با نام فینچ شناخته می شوند روایت می شود.

حال هر یک از این اعضای دید متفاوتی نسبت به خانه, زندگی و شرایط آن دارند, در این بین هر یک از بازیکنان نیز به گونه ی خاصی گیم پلی بازی را تجربه می کنند و از دید های مختلفی به داستان و اتفاق های مختلف آن نگاه می کنند.

این بازی داستان های کوتاهی در مورد یک خانواده نفرین شده به نام Finch را به نمایش می کشد. در هر کدام از داستان ها بازیکن تجربه ی قرار گرفتن در شخصیت و زندگی یکی از اعضای خانواده را خواهد داشت که از سال ۱۹۰۰ میلادی شروع و تا به امروز ادامه خواهد داشت.

Bazitalk_What Remains of Edith Finch_IMg (12)

داستان زندگی این خانواده ی نفرین شده بسیار مختصر و از زبان یکی از شخصیت های این بازی و یکی از اعضای خانواده ی Finch با نام Edith بیان می شود.پیش از این تریلری از این بازی منتشر شد که در آن علاوه بر این داستان قسمت هایی از فضای داخل خانه نیز نمایش داده می شود و در آخر هم شاهد خلاصه شدن تمامی این زندگی درون یک دفترچه ی خاطرات هستیم که به نظر می رسد متعلق به خود شخصیت Edith باشد.

در دمویی که از این باز در E3 به نمایش در آمد شاهد بخش هایی از خانه ی این خانواده می باشیم که در آن تعدادی از اتاق ها نمایش داده می شوند و راوی ما نیز در رابطه با دفتر خاطرات خود صحبت می کند.

این دفتر متعلق به اوست و حالا که پس از زمان های طولانی دوباره به خانه ی خود بازگشته با خواندن آن خاطرات گذشته را مرور می کند, این کارش باعث می شود ما نیز کمی با اتفاق هایی که در این خانواده رخ داده آشنا شویم.

Bazitalk_What Remains of Edith Finch_IMg (13)

اما این روایت ها از زبان هر یک از اعضای خانواده به گونه ی خاصی است و در این دموی مورد نظر نیز بیش از حد در مورد اتاق های دیگر اعضا و نفرین خانواده صحبت نشده است.

با این حال راوی اضافه می کند که آن ها به دنبال حیوانات مختلفی می گشتند تا بیشتر با دنیای بیرون آشنا شوند.برای این که داستان بازی مشخص نشود سازنده در دمو تنها نشان می دهد که هر اتفاقی در بازی ممکن است رخ دهد و همین امر  را بسیار غیرقابل پیش بینی می کند.

اما داستان بازی بیشتر در رابطه با خانواده و روابط مختلف موجود در آن می باشد و موضوع اصلی آن بر روی این نفرین و اتفاق هایی که در خانواده ی فینچ رخ داده متمرکز شده است.

Bazitalk_What Remains of Edith Finch_IMg (10)

این بازی به صورت اول شخص است تا بتواند اتمسفر و اتفاق های درون بازی را بهتر و واضح تر به بازیکن نمایش دهد, این قابلیت باعث شده بازیکن به خوبی خود را با گیم پلی بازی What Remains of Edith Finch اتفاق هایی که در آن رخ می دهد هماهنگ کند.

سازندگان سعی کردند این بازی و گیم پلی آن را به گونه یا طراحی کنند تا به خوبی به صورت حقیقی نمایش داده شده و بتواند حس طبیعی بودن و دنیای شبیه به جهان واقعی را به تصویر بکشد.

آن ها قصد دارند تا با What Remains of Edith Finch خانواده ای جدید برای شما بسازند تا گیم پلی را پس از مدت ها دوری دوباره در حال مرور خاطراتی که در گذشته با آن ها داشته اید تجربه کنید.

بازی به دنبال چیزی در مورد طبیعت انسان است, در حالی که در قلمرویی آشنا به کاوش می پردازد و سعی می کند تا از محدودیت هایی که پیش رو دارد عبور کرده و موانع را پشت سر بگذارد.

این بازی بسیار عجیب و غریب است و امکان ندارد از همان ابتدا و حتی در اواسط بازی نیز بتوانید چیز زیادی از آن بفهمید. شما باید مدام جستوجو کنید تا این که بالاخره به نکته ای مهم برخورده و به نتیجه ای قابل قبول برسید.

Bazitalk_What Remains of Edith Finch_IMg (8)

این ویژگی بازی شما را وادار می کند که مدام گیم پلی را به جلو هدایت کنید تا بتوانید در انتها چیزی از داستان و اتفاق های گذشته ی آن کشف کنید.

در این بین مرموز بودن و مبهم بودن قسمت های مختلف بازی نیز به شرایط و اتمسفر آن کمک می کند که پیچیدگی بیشتری پیدا کرده و در انتها به یک بازی متفاوت و جدید تبدیل شود.

در What Remains of Edith Finch گیم پلی بازی به گونه ای است که شما باید به دنبال تکه های مختلفی بگردید تا بتوانید در انتها داستان آن را کامل کنید, البته بخشی از این داستان مورد نظر نیز توسط راوی درون بازی بیان می شود.

این ویژگی بازی در واقع به عنوان یک راهنمایی برای بازیکن محسوب می شود تا با استفاده از آن بتواند بخشی از پازل اصلی را پیدا کرده و سپس برای یافتن ادامه ی آن تلاش کند.

در ابتدا شما وارد جهانی جدید و عجیب و غریب می شوید که هر یک از بخش های آن برایتان تازگی دارد, یک محیطی پر از سکوت که لحظاتی صمیمی با اعضای خانواده در جای جای آن وجود دارد.

Bazitalk_What Remains of Edith Finch_IMg (15)

با کشف هر یک از این اتفاقات و خاطرات مختلفی که در این مکان جدید با آن ها رو به رو می شوید, می توانید در انتها کل جهان بازی و داستان اصلی را از چشم شخصیتی که در آن حضور دارد ببینید.

این بازی داری جهانی بزرگ, شگرف و هم چنین گیج کننده است که تجربه ای جدید و متفاوت را برای بازیکنان به ارمغان می آورد, بنابراین به یقین می توانید در آن کار هایی انجام دهید که تاکنون آن ها را باور نداشته اید.

این خود باعث متفاوت بودن این بازی شده و بازیکن نیز دوست دارد مدام گیم پلی آن را تجربه کند تا با بخش های مختلف از این بازی آشنا شده و آن را به خوبی به پایان برساند.

با وجود تمامی این توضیحات هنوز اطلاعات بیشتری در رابطه با داستان اصلی و یا قابلیت های موجوددر گیم پلی این بازی زیبا منتشر نشده است. اما این را می دانیم که این بازی انحصاری PS4 خواهد بود و اینطور که اعلام شده در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد و ما همواره منتظر اطلاعات بیشتری از این بازی هستیم.

در ادامه شما را به تماشای تعدادی از تصاویر این بازی دعوت می کنیم تا با محیط آن بیشتر آشنا شوید :

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.