پیش نمایش بازی Dark Souls III | در آغوش تاریکی مطلق

۳۰ آذر ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، مقالات ۱ دیدگاه 1,587 بازدید

باری دیگر قدم بر مکانی نفرین شده پر از گناه و حس خفقان گذاشتی و حالا باید خود را برای مقابله با چیز هایی آماده کنی که این مکان را می پرستند و به آن متصل اند. پس خودت را آماده کن تا با آن ها رو به رو شوی, باید راه خود را برای از بین بردن لرد ها پیدا کنی باید در آغوش تاریکی مطلق این سرزمین به سمت روشنایی بروی …

بازی های اکشن RPG همیشه مورد توجه دوست داران بازی قرار دارند. حال اگر این بازی دارای تغییرات بسیاری باشد و امکاناتی در اختیار این کاربران قرار دهد که در کنار اکشن بودن ترس و خوف و مکانی مخوف را به نمایش در بیاورد چه خواهد شد؟

بدون شک کاربران بیشتر از قبل به این بازی توجه می کنند و دوست دارند آن را تجربه کنند.هم چنین این سبک بازی ها اگر شناخته شده باشند و تاکنون نسخه های متعدد از آن ها در دسترس قرار گرفته باشد, بدیهی است که دوست داران بازی بیشتر به سمت آن ها کشیده خواهند شد.

اگر شما نیز به چنین سبک بازی ها علاقه داشته باشید پس به خوبی می دانید که یک نسخه ی جدید از فرانچایز محبوب Dark Souls توسط سازنده ای بسیار توانا و با تجربه با نام Hidetaka Miyazaki در حال توسعه می باشد.

Bazitalk_Dark Souls_Cover

این فرانچایز بسیار مورد توجه کاربران مختلف قرار گرفته و همین امر باعث شده اخبار نسخه ی جدید از آن مرتب دنبال شود و Dark Souls III تا زمان انتشار رسمی خود مورد توجه کاربران قرار بگیرد.

آقای Hidetaka Miyazaki پس از آن که خبر از ساخت Dark Souls III را به علاقه مندان بدهد یک بازی زیبا به همین سبک با نام Bloodborne عرضه کرد و باری دیگر قدرت و خلاقیت خود در ساخت و طراحی این نوع بازی ها را به نمایش گذاشت.

ایشان به دفعات بسیار تاکنون نشان دادند که ذهن بسیار پویایی برای ساخت این بازی ها دارند و همیشه سعی می کنند هر یک از بازی های جدید خود را بهتر از قبلی و با قابلیت های منحصر به فرد طراحی کنند.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (3)

بازی Bloodborne توانست به خوبی توجه بازیکنان را به خود جلب کند و پس از آن که به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرد به خوبی نشان داد که سازنده ی ماهری دارد.

حال همین سازنده پس از مدتی از انتشار بازی جدید خود, یک خبر بسیار عالی به کاربران داد و اعلام کرد که قصد دارد نسخه ای جدید از فرانچایز محبوب Dark Souls را توسعه دهد.این خبر زمانی که اعلام شد به سرعت بین طرفداران پیچید و به یک هسته ی اصلی تبدیل شد به طوری که علاقه مندانش مدام منتظر شنیدن اطلاعات بیشتری از این نسخه ی جدید بودند.

DarkSoulsIII-6

آقای Miyazaki توضیح داد که قصد دارد این نسخه ی جدید را به عنوان آخرین قسمت از فرانچایز Dark Souls انتخاب کند تا در انتها بتواند یک بازی سه گانه ی عالی در اختیار علاقه مندانش بگذارد.

از آن جایی که Dark Souls III نسخه ی آخر از این فرانچایز انتخاب شد, سازنده اعلام کرد تمام سعی و تلاش خود را می کند تا با تلفیقی از دو بازی Bloodborne و Dark Souls II در انتها یک نسخه ی عالی و بدون نقص ارائه دهد.

Dark Souls III دارای قابلیت های منحصر به فرد بسیاری است و امکانات خیلی زیادی نسبت به نسخه های گذشته ی خود دارد.در این بازی از ویژگی های بسیاری استفاده شده تا در انتها از تمام بخش ها از جمله گرافیک, فیزیک, گیم پلی, سلاح ها, مبارزات و دشمنان عالی و قابل توجه باشد.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (6)

هنوز اطلاعات کاملی از امکانات موجود در این نسخه از بازی منتشر نشده اما تا همین حد هم Dark Souls III به صورت تقریبا کاملی به علاقه مندانش نشان داده قدرت برتر بودن را داشته و پس از انتشار بهتر از این هم می تواند عمل کند.

اگر تاکنون با این بازی و نسخه های گذشته ی آن آشنا شده باشید می دانید که در گذشته کشتن خدایان هسته ی اصلی در بازی بود اما هم اکنون در Dark Souls III شما باید لرد ها و پادشاهان بسیاری را از بین ببرید.

Bazitalk-2980097-dark-souls-iii-6

هنوز چیزی از داستان اصلی این نسخه از بازی مشخص نشده اما اینطور که سازنده توضیح داده داستان تقریبا چیزی بین داستان دو نسخه ی گذشته است.

البته باز هم نمی توان نتیجه ی دقیق از آن گرفت چرا که شباهت محیط های بازی به اتفاق هایی که در نسخه های گذشته افتاده نمی تواند دلیل خوبی برای این گفته باشد.

با این حال می توان یک ارتباطی بین Dark Souls III و نسخه های گذشته ی این فرانچایز پیدا کرد, خب بالاخره این ادامه ای بر نسخه های گذشته است و مسلما می تواند بخشی از داستان و حکایات عمیق آن ها را هم در دل خود داشته باشد.

جدا از داستان بازی که هنوز بسیار مبهم است و هر گفته ای در مورد آن را تنها می توانیم به عنوان یک حدس مد نظر داشته باشیم, کمی بیشتر می توان در رابطه با گیم پلی زیبای بازی سخن گفت.

در Dark Souls III شما همانند همیشه می توانید بخش تنظیمات بازی را دقیقا به گونه ای که می خواهید و راحت تر بازی می کنید تغییر دهید.در این بخش از بازی گزینه های مختلفی جهت تغییر در بخش های مختلف بازی مانند صدا و مواردی از این قبیل وجود دارد.

sfsfsdffd

پس از سفارشی سازی آن می توانید وارد بخش کاراکتر های درون بازی بشوید, در این بخش چهار کاراکتر مختلف وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را برای بازی کردن انتخاب کنید.

این چهار کاراکتر شامل Wandering Knight , Northern Warrior , Herald of White و Academy Assassin می باشد که هر یک از آن ها سلاح ها, قدرت بدنی و مهارت مختلفی در جنگیدن دارند.

5418654456

پس از این که کاراکتر خود را انتخاب کردید بازی آغاز خواهد شد, با توجه به نکاتی که از گیم پلی های مختلف و اولیه ی بازی به دست آوردیم ,متوجه شدیم که Dark Souls III قابلیت های بسیاری دارد.

بارگذاری صفحه نمایش بازی مدت زمان زیادی طول نمی کشد اما انتظار داریم در آینده این مدت زمان کمتر شود.در گیم پلی بازی شما راهنماهای مختلفی پیش رو دارید که به شما اهداف مورد نظرتان را نشان می دهد.

با این قابلیت می توانید دید بسیار بهتری به گیم پلی بازی داشته باشید و بدانید دقیقا چه کاری را چه زمانی باید انجام دهید.

پس از آن مهم ترین قسمت بازی سلاح ها و معجون های مختلفی است که می توانید از آن ها برای کارهای مختلفی استفاده کنید.

DarkSoulsIII-3

سلاح اصلی شما چیزی است که در ابتدای بازی به همراه یک سپر در اختیار دارید اما طی انجام گیم پلی می توانید سلاح های پرقدرت و بیشتری به دست آورید و از آن ها استفاده کنید.

باید دقت داشته باشید که دشمنان بسیاری دارید که در جای جای محیط های درون بازی وجود دارند, دشمنان شما بسیار فرز و پس سرعت هستند و شما باید دقت داشته باشید که با تعداد زیادی از آن ها در یک مکان رو به رو نشوید.

اگر سعی کنید بتوانید دشمنان خود را از هم جدا کنید و تک به تک آن ها را از بین ببرید شانس بیشتری در از بین بردن آن ها و صدمه ندیدن خواهید داشت.

شما معجون سلامتی در اختیار دارید که پس از هر دفعه صدمه دیدن با استفاده از آن می توانید نوار سلامتی خود را پر کنید.

دقت داشته باشید که نوار سلامتی در Dark Souls III بالای صفحه سمت چپ قرار دارد و پس از هر بار استفاده از معجون به وضوح می توانید پر شدن نوار سلامتی را مشاهده کنید.

DarkSoulsIII-5

شاید دشمنانتان اکثرشان اسکلت هایی باشند که با یکی دو ضربه ی کوچک شمشیر از بین بروند, اما همین دشمنان گاهی به گونه ای می توانند به شما صدمه بزنند که فکرش را هم نمی کنید.

این دشمنان فرز هستند و با سرعت به دنبال شما می آیند پس باید دقت داشته باشید با استفاده از مهارت های خود می توانید به خوبی آن ها را نابود سازید.

علاوه بر آن در محیط های نفرین شده ی بازی دشمنانی هستند که در ابتدا فقط در کنار مقبره های مختلف زانو زده اند و چیزی را پرستش می کنند.

شاید در نگاه اول تصور کنید آن ها خطرناک نیستند اما دقت داشته باشید که همین دشمنان ممکن است آنقدر ناگهانی به شما صدمه بزنند که فرصت مقابله را نداشته باشید.

DarkSoulsIII-9

پس با دیدن آن ها در هر کجای بازی بی درنگ اقدام به از بین بردنشان کنید تا با مشکل رو به رو نشوید.

تعدادی از دشمنان نیز در ابتدا فقط گوشه ای نشسته اند و حرکتی نمی کنند اما با دیدن شما به سرعت بر می خیزند و به سمتتان حجوم می آورند پس حسابی مراقب باشید.

همین دشمنان بعضی اوقات آنقدر به خوبی شبیه به محیط ویران شده ی اطراف می شوند که بعضی وقت ها ممکن است حتی آن ها را نبینید و همین شما را غافلگیر می کند.

دقت کنید که دشمنان بسیار شما هیچ کدام دست خالی نیستند و تمامی ان ها دارای سلاح های قدرتمند و بزرگ و کوچک بسیاری هستند.سلاح های آن ها مانند نیزه , تبر های بزرگ, سلاح های چکشی, شمشیر های بلند و تیر و کمان می باشند که هر کدام به گونه ی خود خطرناک هستند.

DarkSoulsIII-8

علاوه بر آن هوش مصنوعی دشمنان شما در بازی بسیار فوق العاده است و در بعضی از مواقع حتی مشاهده می کنید که چگونه با استراتژی خاص با شما مبارزه می کنند.

شاید یک الی دو ضربه ی شما زندگی آن ها را تمام کند اما فقط کافی است فرصت مناسب را در مبارزات به آن ها بدهید, آن وقت است که متوجه خواهید شد چه مهارتی دارند.

همین امر نشان می دهد که شما نباید دشمنان خود را دست کم بگیرید چرا که هوش مصنوعی و مهارت های عالی آن ها باعث می شود شما در برابر تعدادی بیشتر از ۳ نفر با مشکل رو به رو شوید.

پس باید به خوبی دقت داشت باشید که این تعداد دشمن زیاد را نمی توان به راحتی از بین برد و همین امر است که فرانچایز Dark Souls را به سخت ترین بازی های موجود در صنعت گیم تبدیل کرده است.

هم چنین تعدادی از دشمنان شما سپر محافظ دارد و همین امر به آن ها اجازه ی دفاع بیشتر در برابر شما را می دهد, بایددقت کنید در این زمان فقط کافی است کمی غفلت کنید و همین خود باعث شکست شما می شود.

DarkSoulsIII-10

اما نباید اینه نکته را فراموش کرد که سرعت کاراکتر های بازی در Dark Souls III بسیار بهتر و بیشتر از نسخه های گذشته ی این فرانچایز شده است.

در این بازی کاراکتر مورد نظر شما هم راحت تر از سلاح های خود استفاده می کند و هم با سرعت بسیار بیشتری می تواند از دشمنان خود فاصله بگیرد.

لازم به ذکر است که سلاح های جالب توجهی مانند شمشیر های بلند در اختیار بازیکنان قرار می گیرد که با استفاده از آن ها می توان از فاصله ای مشخص هم دشمنان را از بین برد و صرفا لازم نیست زیاد به دشمن خود نزدیک شوید.

البته باید یادآور شوم که وجود این شمشیر در بازی به این معنی نیست که سازنده هر چه می خواغهید در اختیار شما گذاشته تا از فاصله ی دور هم دشمنان خود را نابود کنید.

این شمشیر علاوه بر ویژگی های خوبی که دارد دارای مواردی است که هنگام استفاده از آن , باید به این موارد دقت کنید. مثلا این شمشیر نسبت به سلاح اصلی شما هم وزن بیشتری دارد و هم سنگین تر از آن است, بنابراین کار کردن با آن و جنگیدن کمی سخت تر از سلاح های عادی در بازی است.

DarkSoulsIII-2

علاوه بر آن برای از بین بردن چند دشمن کوچک نمی توان از این سلاح استفاده کرد چون به جرات می توان گفت شمشیر کوچک و سبک شما بیشتر به کار می آید.

این سلاح جدید شاید بتواند صدمه و آسیب بیشتری به دشمن مقابل شما وارد کند و نوار سلامتی آن را کاهش دهد, اما به اندازه ی کافی بر روی دشمنان تعداد بالا کاربرد ندارد.

از ان بیشتر می توان برای مبارزه با دشمنان بزرگ تر استفاده کرد و به نظر من برای این که بتواند چند دشمن مختلف را از بین برد بهتر است از همان سلاح عادی خود استفاده کنید.

شما ضربه های گوناگونی به دشمنان خود وارد می کنید که هر یک از آن ها به گونه ی خاصی به دشمنان آسیب می زنند.برای مثال ضربه های عادی ممکن است نیمی از نوار سلامتی دشمن را کاهش دهد اما د مقابل یک ضربه ی قدرتی شما می تواند به صورت کامل دشمن مقابل را از بین ببرد.

البته باید دقت داشته باشید که این به دشمن شما هم بستگی دارد چرا که اگر دشمن مقابل بزرگ تر باشد شما به انرژی و ضربات بیشتری برای از بین بردن آن استفاده کنید.

DarkSoulsIII-4

سیستم مبارزت در Dark Souls III نسبت به نسخه های گذشته ی آن بسیار پیشرفت کرده و از آن جایی که این بخش از بازی با الهام گیری از Bloodborne ساخته شده می تواند بسیار بهتر هم مورد استفاده قرار بگیرد.

قابلیت خوبی که در Dark Souls III وجود دارد این است که مقدار نوار سلامتی هر یک از دشمنان شما در بالای سر آن ها نمایش داده می شود و این می تواند خیلی به نفع شما باشد.

چرا که با مشاهده ی آن می توانید شانس بیشتری در مبارزات گسترده ی بازی داشته باشید و بدانید کدام دشمن را چه زمان زودتر می توانید از بین ببرید.

شما می توانید در حین بازی کردن سلاح های خود را تغییر دهید و این به شما کمک می کند در زمان مناسب از سلاحی استفاده کنید که بیشتر به کارتان می آید.

در محیط های خیلی تاریک بازی نیز می توانید از مشعل استفاده کنید تا راه را بهتر ببنید, شاید بد نباشد ذکر کنم که شما می توانید هم از سلاح خود استفاده کنید و هم مشعل را در دست نگه دارید.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (10)

این امکان به شما اجازه می دهد زمانی که در مکان های خیلی تاریک با دشمنان رو به رو می شوید هم دید بهتری بر محیط و دشمنان خود داشته باشید و هم دشمن را راحت تر از بین ببرید.

آیتم های مختلفی درون بازی به شما داده می شود که تعدادی از آن ها قابل مشاهده است, تعدادی پس از نابود کردن دشمنان بزرگ به شما داده می شود و تعدادی دیگر در بین جعبه های مختلفی است که درون محیط بازی قرار دارد.

بنابراین دقت کنید که این جعبه ها را هر جا که دیدید بشکنید تا بتوانید آیتم های مختلفی پیدا کنید و از آن ها استفاده نمایید.

فیزیک در بازی نیز  بسیار عالی و قابل توجه طراحی شده است. در این بخش از بازی شما مثلا پس از شکستن جعبه های مختلف در محیط می توانید خرده چوب هایی که بر روی زمین ریخته را نیز مشاهده کنید.

این جعبه ها پس از ویران شدن محو نمی شوند بلکه تغییر کرده و به همان شکل در محیط باقی می مانند.شرایط و برخورد با محیط اطراف به صورت کامل بر روی اجزای مختلف آن تاثیر می گذارد و همین امر فیزیک عالی بازی را نمایش می دهد.

نباید فراموش کنیم که پس از نابود کردن دشمنان آن ها همانطور بر روی زمین باقی می مانند و به هیچ عنوان محو نمی شوند.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (9)

هم چنین زمانی که از کنار آن ها عبور می کنید با برخورد شما تکان خورده و به قسمت دیگری از محیط می افتند و همین امر نشان می دهد که فیزیک بازی بسیار عالی مورد توجه سازندگان قرار گرفته است.

در این بین زاویه ی دوربین بازی هم به خوبی بر روی کاراکتر تنظیم شده و با هر تکان شما می تواند بخش اعظمی از محیط گسترده ی بازی را نمایش دهد.

این قابلیت باعث می شود شما بتوانید دید بهتری بر روی محیط خود داشته باشید و حتی در زمان دویدن هم بتوانید بخش مشخصی از محیط را مشاهده کنید.

تنها مشکلی که کمی کار را سخت می کند گیج کننده بودن محیط اطراف است و شما در بعضی از بخش های بازی ممکن است راه خود را گم کنید.

از آن جایی که مکان های مختلف بازی اکثرا نفرین شده, تاریک و پر از خاکستر می باشند, شباهت بسیاری به هم دارند و همین امر باعث می شود شما راه خود را گم کنید.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (7)

علاوه بر آن راه ها کمی گیج کننده می باشند و ممکن است در هنگام بازی کردن گیم پلی با یک محیط دوبار رو به رو شوید و همین کمی گیم پلی را مشکل می سازد.

گرافیک بازی به خوبی انجام گرفته و می تواند انتظار علاقه مندان را برآورده کند, در این نسخه از بازی شما می توانید به خوبی خوف و حس دلهره در محیط های بازی را حس کنید.

این که گناهی بزرگ باعث شده افراد این سرزمین های نفرین شده اینگونه ترسناک باشند با توجه به گرافیک طبیعی و زیبای بازی به خوبی درک می شود و باعث می شود گیم پلی هیجان بیشتری داشته باشد.

در انتها به بخش موسیقی و صداگذاری در بازی می رسیم که تاکنون بسیار عالی بوده و با گیم پلی بازی و شرایط آن هم تناسب و هماهنگی قابل قبولی داشته است.

موسقی بازی در بخش منو و تنظیمات متفاوت است و با موضوع بازی و سبک آن هم خوانی دارد.در کنار آن موسیقی حماسی و رمز آلو بازی در گیم پلی آن نیز بسیار قابل توجه است و هم پای شرایط مختلف در گیم پلی تغییر می کند.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (8)

این تغییر هماهنگ در بعضی از مواقع هم می تواند به شما کمک کند, برای مثال در آروم ترین بخش از گیم پلی ناگهان موسیقی تمی بسیار مرموز به خود می گیرد و همین می تواند هشداری باشد که شما متوجه شوید دشمنی در راه است.

صداگذاری هم بسیار عالی انجام شده و شما در سکوت پر از خفقان محیط های تاریک بازی صدای روح های سرگردان و صدای خفه ی دشمنان خود را می شنوید.

شما یم توانید پس از مرگ هر یک از دشمنان خود صداهای بسیار خوفناکی از آن ها بشنوید که به انداز ی خود استرس را به شما وارد می کند.

BaziTalk_Dark-Souls_IMG (4)

با این وجود بازی Dark Souls III با این که هنوز راه درازی تا بهتر شدن دارد باز هم توانسته علاقه مندان خود را راضی کند.سازندگان این بازی هم چنان سعی می کنند کیفیت قابلیت های موجود در آن را بالاتر ببرند و در مقابل ویژگی های منحصر به فرد بیشتری هم به آن اضافه کنند.

ما هم چنان منتظریم تا ببینیم Dark Souls III پس از انتشار چگونه می توان مورد توجه علاقه مندان خود قرار بگیرد.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

1 دیدگاه ارسال شده

 1. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 1454
    [comment_post_ID] => 31476
    [comment_author] => میلاد
    [comment_author_email] => hvdhdd2500@gmail.com
    [comment_author_url] => 
    [comment_author_IP] => 5.120.246.101
    [comment_date] => 2015-12-29 08:56:28
    [comment_date_gmt] => 2015-12-29 05:26:28
    [comment_content] => نقد خوبی بود ممنون
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2203.0 Safari/537.36
    [comment_type] => 
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  میلاد /

  نقد خوبی بود ممنون

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.