پیش نمایش بازی Far Cry Primal | ببر تیز دندان را اهلی کن!

۰۵ دی ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر ۱ دیدگاه 1,814 بازدید

سری بازی های Far Cry در این سال ها در بین گیمرها محبوب بوده اند و یوبی سافت هم وفاداری گیمرها به این بازی را به خوبی پاسخ داده و هر سری را بهتر از سری قبل به دست مخاطبان رسانده .در کل می توان سال ۲۰۱۵ را تحول عظیمی برای بازی ها دانست . خیلی از فرانچایزهایی که تا به الان آنها را بر روی پلتفرم خود تجربه کردیم ، رنگ و بوی دیگری به خود گرفته اند . برای مثال ، بازی Assassin’s Creed Syndicate تحولات عظیمی را به سری خود آورد و ما بازی را در یک داستان متفاوت تجربه کردیم . یا مثلا ما در FIFA 16 شاهد حضور بانوان بودیم که نوآوری و نقطه ی عطفی در این فرانچایز بود . خیلی از بازی ها در امسال تحت الشعاع تغییرات عظیم قرار گرفتند که Far Cry Primal هم از این قاعده مستثنی نیست. در نسخه ی امسال ، ما شاهد چند تغییر اساسی هستیم . اولا که گیم پلی بازی به عصر پارینه سنگی بر میگردد که ما در آن شاهد موجدات عظیم الجثه خواهیم بود . همچنین عناصر شوتر آن کمی تغییر کرده . یعنی شما به جای تفنگ از نیزه استفاده می کنید . گیمرها گاهی اوقات از عناصر شوتر در بازی های اخیر خسته می شوند و یک بازی متفاوت می خواهند و این نسخه از فار کرای تنوع را برای همه ی این افراد به همراه خواهد داشت .

Far-Cry-Primal-cover

معمولا بازی های Far Cry شما را به دیدار دنیاهای شناخته شده ای می برد. در این سری جدید نیز شما باید در قلمرویی زیبا،بی قانون و وحشی بقای خود را حفظ کنید . دوره پارینه سنگی به نوعی اولین قلمرو نوع بشر است، این زمان دوره ای است که بشر چوبی را در زمین فرو کرد و آن جا را قلمرو خود نامید. دوره ای که انسان در زنجیره غذایی ارتقا و بر آن تسلط پیدا کرد. البته اینها همه با درگیری با انسانهای دیگر و درگیری با طبیعت به دست آمد.

همانطور که از نام بازی پیداست ، پریمال قرار است ما را به عصر حجر و انسان های نخستین ببرد . بازی هم جهان باز بوده و عناصر سندباکس در آن قابل مشاهده است . در این بازی متاسفانه شما به جای یک شخصیتی قرار میگیرید که وحشی بوده و از قانون چیزی سرش نمی شود ، به هر حال در آن زمان ها که قانونگذاری وجود نداشته و این موضوع امری طبیعی است . در زیر مشخصات این بازی را مشاهده کنید :

مشخصات بازی
Developer Ubisoft Montreal
Publisher Ubisoft
Genre اکشن ماجراجویی
Release Date ۲۳ فوریه ۲۰۱۶ و ۱ مارس ۲۰۱۶
Age Rating +۱۷
Platform PlayStation 4, Xbox One,PC
Engine Dunia Engine 2

اگر تصاویری که تا کنون از بازی منتشر شده را دیده باشید ، حتما متوجه خواهید شد ، که در آن زمان بشر در اوایل یادگیری فن شکار بوده . همچنین دو موجود ماموت و ببر تیز دندان در این بازی قابل مشاهده هستند که به نظر می رسد همراهان بسیار خوبی در بازی برای شما باشند یا شاید هم دشمن شما!

Far Cry Primal شما را در سرزمینی به نام Oros قرار می دهد و در اینجا تنها یک هدف دارید : زنده ماندن در دنیایی که انسان ها در آن شکار موجودات دیگر و یاقبلیه ی آدم خوارها هستند. در تریلرهایی که از بازی منتشر شده ، این سرزمین خیلی زیبا به نمایش در آمده ، اما با این همه شگفتی های طبیعی شما با یک طبیعت وحشیانه رو به رو هستید . در اینجا واقعا به آدم حس سرگردانی دست می دهد . به هر حال بشری که در بین تمدن رشد کرده و وسایلی همچون موبایل و اتومبیل را به چشم خود دیده نمی توان این محیط را درک کند و به همین علت به گیمر یک حس غیر معمول از محیط بازی دست می دهد.

2947625-fcprimal_conceptart_04_mammoth

صداهایی که شما در این محیط می شنوید ، یک زمانی در چندین هزار سال پیش وجود داشته اند . مثلا صداهایی نظیر شکار یک پرنده و کندن پرهای آن ، صدای گربه سانانی که غرش می کنند و … قابل شنیدن است . یکی از چیزهای جالبی که در این بازی بعدها خواهید دید ، واحد اندازه گیری مسافت است . شما در Far Cry Primal به جای مایل و کلیومتر با رد پا سرو کار دارید ! در واقع بر روی نقشه میزان فاصله ی ردپای شما واحد مسافت در بازی است و از این طریق می توانید بفهمید که چه مقدار مسیر را طی کرده اید

در مورد پناهگاه های بازی هم که باید خدمتتان بگویم که منزل های شما در بازی ، چادرهای کوچکی است که در آن زمان به عنوان محل زندگی استفاده می شده . در واقع به علت نبودن هیچگونه امکاناتی این طبیعی است که این انسان ها به آدم خواری روی آورده اند . همچنین شما در این بازی با قبایل مختلف رو به رو هستید .بر طبق گفته های یوبی سافت ، در کل سه قبیله در بازی وجود دارد . یکی از آنها در واقع مربوزط به شما است . دومین آنها کسانی هستند که از عصر یخبندان جان سالم به در برده که آدمخوارهای بالقوه ای هم هستند 😀 اما قبلیه ی سوم ، از جنوب می باشند که بسیار پیشرفته هستند. آنها دارای استانداردهای عصر حجر هستند و از همتایان شمالی خود هم پا برجا ترند.

2947624-fcprimal_conceptart_03_outpost

در این بازی شما به جای Takkar بازی می کنید . برخلاف دیگر بازی ها این کاراکتر یک شکارچی حرفه ای است که با زمین و طبیعت Oros بسیار آشنایی دارد. زمانی که بازی آغاز می شود ، شما میبینید که Takkar تنها عضو باقیمانده ی قبیله ی خود است و می خواهد دوباره گروه خود را تشکیل دهد.

درست است که بازی جدید دارای سلاح های معمول فرانچایز نیست ، ولی هنوزم که هنوزه این بازی یک سری از فارکرای است و ما در آن المان های همیشگی این بازی را میبینیم .

در این Primal شما باید شکار کنید ، چرا که شما به خوراک و پوشاک نیاز دارید . همچنین شما باید هنر استفاده از سلاح ها و زره های جدید را بیاموزید تا بتوانید به یکی از بازماندگان این عصر حجر تبدیل شوید.

FC-Primal-Screenshot1

با مهارت های بقا ، جمع آوری موارد مختلف ، هنر شکار ، استراتژی حمله به حیوانات شما می توانید سطح کاراکتر را بالا ببرید و یک گیم پلی با سطح خوب ایجاد کنید .همچنین در اینجا گروه دیگری از مهارت ها را ببینید که به داستان بازی مربوط است و شما برای پیش برد آن نیاز به آنها دارید.

در مورد سلاح های این بازی ، همانطور که در بالا اشار کردیم ، اصلی ترین آنها نیزه است ، اما علاوه بر آن شما می توانید از سنگ ، پرتاب چیزهای مختلف ، کمان و همچنین در نزدیکی دشمنان از مشت هم استفاده کنید . این استفاده ی شما بسته به هدف شما دارد ، می خواهید شکار کنید یا بجنگید ؟ همه ی اینها در انتخاب سلاح و مهارت های شما تاثیر گذار است . ولی خوبی بازی این است که شما می توانید مواد مختلف را در محیط جمع کرده و از آنها استفاده های مختلفی کنید

FCP-Screen-Udam-BeastMaster-Reveal-151204-5AM-CET

در بازی Far Cry Primal ارتباط با حیوانات بسیار مهم است . در واقع Takkar برای اولین بار به اهلی کردن حیوانات وحشی خواهد پرداخت . در اینجا این مهارت شما در تربیت حیوانات نیز اهمیت زیادی دارد، او با این کار می تواند در خت مهارت را که در بالا به آن اشاره شد ، بهبود بخشد و حیوانات را نیز تحت امر خود در بیاورد. در طول مسیر خود در بازی ، شما باید از اجساد کشته شده حیوانات درنده، اسلحه و وسایل مورد نیاز خود را بسازید و آنها را برای غذا شکار کنید، آتش را مهار کنید، از شکارچیان درنده دوری کنید،و با قبیله های دیگر بجنگید تا بالاخره بتوانید بر سرزمین Oros تسلط پیدا کنید .

البته که همه ی موارد توضیح داده شده در بالا تنها مربوط به یک ساعت تجربه ی بازی است . یک بازی RPG تمام عیار با عناصر سندباکس و جهان باز مطمئنا به نسخه ی جدید از فرانچایز فارکرای زاویه ی دید جدیدی خواهد داد. کارهایی مانند رام کردن حیوانات وحشی خیلی در بازی جالب توجه است و همچنین شخصیت پردازی با حیوانات واقعی خیلی احساس جالبی را به بازیکن می دهد.فرض کنید که شما یک ببر تیزدندان را به عنوان حیوان خانگی خود در نظر بگیرید ، خیلی جالب است ، نه؟!

امیدواریم که توانسته باشیم قابلیت های این بازی را به صورت یک پیش نمایش کوچک خدمت شما ارائه داده باشیم

مصاحبه ی جدید گیم اسپات با نویسنه ی Far Cry Primal را در اینجا بخوانید

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

1 دیدگاه ارسال شده

 1. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 1447
    [comment_post_ID] => 31944
    [comment_author] => محمد مهدی
    [comment_author_email] => zistfa90@gmail.com
    [comment_author_url] => 
    [comment_author_IP] => 37.254.35.6
    [comment_date] => 2015-12-28 15:37:24
    [comment_date_gmt] => 2015-12-28 12:07:24
    [comment_content] => سلام
  خیلی جالب بود ...
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.73 Safari/537.36 OPR/34.0.2036.25
    [comment_type] => 
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  محمد مهدی /

  سلام
  خیلی جالب بود …

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.