پیش نمایش بازی M G S V : The Phantom Pain

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ موضوعات: ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر بدون دیدگاه 1,860 بازدید

این بازی در سبک اکشن ماجراجویی-مخفی کاری می باشد. سری بازی های متال گیر سولید یکی از سری بازی های مشهور و قابل توجه بازیکنان مختلف است که تاکنون جوایز زیادی هم دریافت کرده حال هیدئو کوجیما سازنده ی این سری از بازی ها جدید ترین نسخه ی آن به نام Metal Gear Solid V : The Phantom Pain را معرفی کرده که پس از منتشر شدن اولین تریلر آن ، به سرعت به خبر اول تمامی خبرگذاری های گیمی تبدیل شد .
کمپانی سازنده ی سری بازی های مشهور متال گیر Kojima Productions می باشد که از زیر مجموعه های شرکت کونامی Konami است که دیگر نامی شناخته شده می باشد و تاکنون بازی های زیادی توسط این شرکت و زیر مجموعه های آن منتشر شده و همچنین با ذهن خلاق آقای کوجیما ساخته و منتشر شده که هر کدام دوست داران مختص به خود را دارند.
در Metal Gear Solid V : The Phantom Pain حدود ۹ سال از وقایع Ground Zeroes نسخه ی پیشین این بازی گذشته است و Snake در این ۹ سال در کما به سر می برده است. حال او در سال ۱۹۸۴ به هوش آمده و سعی دارد انتقام خود را از کسانی که او را به این وضع درآوردند بگیرد.

142357260731607799
در نسخه ی پیشین اسنیک بعد از پرش از هلیکوپتر صدمات جبران ناپذیری به او وارد شد اما خب حال بعد از ۹ سال هنوز هم می تواند به زندگی ادامه دهد اما بعد از به هوش آمدن او دکترش خبر ناگواری را به او می دهد این که او حالا دست چپ خود را از دست داده و حال باید بدون آن به زندگی خود ادامه دهد .

142357276286017738
در همان حال است که نیروهای XOF به بیمارستان هجوم می آورند که بیگ باس به همراه یکی از بیماران بیمارستان به نام اسماعیل به اسنیک کمک می کنند تا از آن جا فرار کند اما او چون تازه از کما خارج شده است هنوز هوش و حواسش دقیقا سر جایش نیست و توهماتی دارد اما به کمک اسماعیل که به طور دقیق هم مشخص نشد که چرا در این قسمت از بازی باید به اسنیک کمک کند توانست از آن جا فرار کند .

142357274181989252

142357291320523268
اما از شانس بد آن ها در حین فرار با یک ماشین تصادف می کنند . که به طور ناگهانی آسلات به دنبال آن ها می آید و کمکشان می کند اما بیگ باس او را به خاطر نمی آورد و این به احتمال زیاد به دلیل این است که او سال ها در کما به سر برده است خلاصه بعد از فرار کردن از آن مخمصه آسلات به آن ها توضیحاتی می دهد که گروهشان حال به گروهی به نام  تبدیل شده که تمامی آن ها زیر نظر اسنیک کار می کنند.
در کنار آن متوجه می شویم که میلر توسط نیرو های  دستگیر شده و الان در یکی از پایگاه های دشمن در افغانستان می باشد پس اسنیک تصمیم می گیرد به کمپ آن ها برود و دوست خود را نجات دهد این به عنوان اولین ماموریت او در این نسخه از بازی می باشد که او به افغانستان می رود و برای نجات میلر وارد کمپ می شود اما پس از ورود به کمپ متوجه ی وضعیت بد جسمانی میلر می شود او اینک یک دست و یک پای خود را از دست داده است و امکان دارد جان خود را از دست بدهد به همین خاطر اسنیک تصمیم می گیرد که خود به تنهایی به قلب دشمنانش وارد شود و آن ها را نابود کند

142357312972883834
چیز دیگری که در این نسخه از بازی مورد توجه واقع شده این است که جدیدا چیزی شبیه به شاخ مانند روی سر اسنیک وجود دارد که به نظر می رسد زمانی که در حادثه ی هلیکوپتر بوده است این به وجود آمده باشد و این خود یک تغییر دیگر در این نسخه از بازی محسوب می شود .
در هر صورت اسنیک موفق به نجات میلر می شود و او را به همراه خود به پایگاه مادر می آورد و برای پیدا کردن نقشه های نیروهای XOF دست به کار می شود .
در بازی یک خاصیت دیگری به آن افزوده شده که در آن می توانید افراد را مخفیانه بیهوش کنید و آن ها را به پایگاه مادر بفرستید و پس از آموزش از آن ها به نفع خودتان استفاده کنید این امر در بازی باعث می شود بازیکن هیجان بیشتری برای انجام بازی داشته باشد و علاقه به ادامه و گذراندن هرچه سریع تر بازی در بازیکن بیشتر خواهد شد.
یکی از نقاط مثبتی که در بازی وجود دارد خاصیت جدید آن یعنی Open World بودن آن است در طول انجام بازی شما نسبت به محیط های اطراف خود دست بازتری دارید و محیط های مراحل بازی گسترده هستند که شما به خوبی می توانید در آن به انجام بازی بپردازید و اینطوری آزادی عمل خیلی بیشتری در بازی دارید تا ماموریت های خود را به پایان برسانید

142357317139576570
این مورد در اکثر بازی ها بسیار مورد توجه قرار میگیرد چون علاوه بر این که به آن لذت و هیجان بیشتری را می افزوند می توان در آن آیتم های زیادی را جمع آوری کرد که بعد ها یا در مراحل دیگر ممکن است به دردتان بخورد
علامه بر گسترده بودن محیط بازی در آن می توان به چیز دیگری نیز اشاره کرد و آن این است که شما در بازی یک هدف مشخص و از پیش تعریف شده دارید که می توانید هر طور که دوست دارید آن را به انتها برسانید و در آن پیروز شوید به طور مثال در ماموریت اولی که در بازی در اختیار شما قرار داده می شود باید برای نجات میلر بروید و در بین راه که گستردگی زیادی دارد می توانید هر طور که می خواهید عمل کنید تا به نتیجه برسید می توانید از راه های مخفی و بی سرو صدا کارتان را انجام دهید یا با کشتن و انتخاب کردن یک راه پر از مبارزه که در این مورد از بازی می توان به این نکته هم اشاره کرد که بسیار جالب است.

142357322976994493
در بازی نقشه های فراخ و زیادی در دست دارید که می توانید به طور دلخواه به هر کدام از قسمت های آن که فکر می کنید می توانید سریع تر و بهتر آن را بگذرانید بروید و در بازی برای سریع تر طی کردن این نقشه های گسترده می توانید از هلیکوپتر استفاده کنید و به مقصد مورد نظرتان بروید و به انجام ماموریت های خود بپردازید و به وسیله ی این قابلیت در بازی که در اختیارتان قرار دارید می توانید توانایی ها و قابلیت های شخصیت اصلی بازی را تقویت کنید و ارتقاء دهید .

142357326936966724

هم چنین در بازی قابلیت جدید دیگری که به این نسخه اضافه شده استفاده ی اسب می باشد که اسنیک برای بالا بردن سرعت خود در مکان هایی که راه آن ها طولانی است و از وسایلی مانند ماشین و … نمی توان استفاده کرد اسب سواری را می آموزد که این خود یه نکته ی جالب دیگر است که بازی را زیبا تر می کند

142357358689257023

حال نگاهی به شخصیت های بازی می اندازیم تا خلاصه ای از بیوگرافی آن ها از نسخه های قبل را یادآور شویم

Big Boss

142357382673597305
رئیس قرن , فردی است که از یک سرباز میهن پرست به یک خیانت کار خطرناک و فردی که از نگاه دولت آمریکا یک خطر جهانی محسوب می شود تبدیل شد. فردی که هرچه را که داشت دور ریخت و تنها یک چیز را برای خود باقی گذاشت. باس تنها بیگ باس را باقی گذاشت و اعتقاد و عقیده اش تنها او بود. باس کسی بود که خود اسنیک را بزرگ کرد و در آخر توسط خود او از پای در آمد تا کشورش سربلند باقی بماند، فردی که در لحظه ی پایانی زندگی اش با از بین بردن سرچشمه ی تمامی مشکلاتش یعنی زیرو در نزد بازیکن به یک افسانه تبدیل شد.

Miller

142357381145765652
یکی از نیرو های کار کشته ی گروه FOX که بعد از سفری که به همراه اسنیک به کلمبا داشت تصمیم گرفت به او بپیوندد و راه خود را همراه با اون ادامه دهد . از آن جایی که او یکی از بهترین نیروهای گروه FOX بود می توانست در این مورد به اسنیک در پایگاه مادر کمک بسیار کند و تجربیات خود را در اختیار اسنیک قرار دهد همین کار باعث شد تا بین آن ها دوستی صمیمی ای ایجاد شود .
Zero

142357379167832129
او یکی از اصلی ترین شخصیت های نسخه ی سوم سری بازی های MGS بود . او به کمک آسلات توانست تا گروهی میهن پرست را تشکیل دهد که در راس آن می خواست کنترل جهان برای جلوگیری از فساد در جهان بود به همین دلیل او بیگ باس ایوا و آسلات را به گروه خود اضافه کرد که بعد از مدتی زیرو با بیگ باس به دلیل اختلاف بین سلایق و علایق آن ها تمام این گروه منحل شد که در ادامه ی آن بیگ باس خود یک گروه جدا تشکیل داد و به مبارزه با زیرو پرداخت.
Skull Face

142357378072241606
همواره اطلاعات چندانی از او در بازی مشخص نشده اما این را می توان گفت که او رئیس گروه FOX می باشد که به پایگاه مادر حمله کرد و آنجا را ویران کرد او آنطور که خود بیان کرده در کودکی والدین خود را از دست داده است و مقصر این امر را میهن پرستان  و اسنیک می داند به همین دلیل تصمیم به مبارزه با آن ها گرفته است.

Liquid Snake

142357376387544869
شاید بتوان در سری بازی های معدودی یک شخصیت منفی اما محبوب همچون لیکوئید اسنیک پیدا کرد فردی که با وجود منفی بودن نقش او در داستان بازیکنان و دوست داران سری بازی های متال گیر واقعا او را دوست دارند. لیکوئید برادر دو قلوی سالید اسنیک به همراه سالیدوس اسنیک یکی از سه کلونی می باشد او در سن ۱۸ سالگی به خدمت نیروی ویژه ی هوایی در می آید و در طی جنگ خلیج راهی عراق می شود و در این بین به اسارت در می آید. او تا سال ۱۹۹۴ اسیر جنگی بود ولی در این سال به وسیله ی دولت آمریکا از اسارت خارج می شود. بعد از کناره گیری سالید اسنیک از FOX HOUND لیکوئید به این سازمان پیوست و به سرعت پله های ترقی در آنجا را طی نمود و به فرمانده ای FOX HOUND رسید.
Huey Emmerich

142357408565291166
هیو یکی از اصلی ترین شخصیت های PW و در واقع پدر هال امریخ می باشد. او در PW به سالید اسنیک ملحق شد و کمک های فراوانی نیز به  او کرد همچنین امریخ در تمامی وقایع نسخه ی PW بر روی ویلچر بود اما اینطور که پیداست بین نسخه های PW و GZ او توانسته است قدرت راه رفتن خود را دوباره به دست آورد!
Revoler Ocelot

142357374910920778
آسلات یکی از مهم ترین و اساسی ترین شخصیت های سری بازی های MGS است که بازیکن ها در نسخه ی اول از این سری بازی ها با او آشنا شدند و رفته رفته در نسخه های بعد با افکار و شخصیت او آشنایی پیدا کردند در ابتدای بازی برای او پول مهم تر از همه چیز بود اما با گذشت زمان و همکاری او با بیگ باس و باس باعث شد تغییر عقیده دهد و در راه های زیادی همراه آنان باشد .که او وفاداری خود را در این نسخه از بازی نیز به خوبی ثابت کرد و در ابتدای آن بعد از فرار اسنیک از بیمارستان به کمک او آمد و او را نجات داد .

حال به سراغ گرافیک بازی می رویم این بازی از گرافیک بسیار عالی تری نسبت به نسخه های قبلی آن برخوردار است و سازندگان آن تصمیم گرفتند که به درخواست بازیکنان چهرهی خشن و ترسناک اسنیک را به چهره ی بهتری بدل کنند .

142357442188820748
در بازی محیط اطراف به خوبی طراحی شده اند و شب و روز را خیلی عالی نمایش داده اند به طوری که در روز تابش خورشید انعکاس و سایه ها به خوبی و بسیار قابل قبول می باشند
جدا از این ها می توان به مبارزات عالی شخصیت بازی و توانایی های آن که مدام و طی انجام مراحل و ماموریت های بازی به او افزوده می شود اشاره کرد

142357431727023168
هم چنین در بازی از محیط های آب و هوایی مختلفی هم استفاده شده است مانند طوفان شن که در بین آن ها درگیری با دشمنان نیز وجود دارد و این خود جذابیت بازی را بالا تر می برد .
یکی دیگر از قسمت هایی که در بازی قرار داده شده قسمت آنلاین آن یعنی Metal Gear Online می باشد که به خوبی توانسته نظر بازیکن ها وطرفداران این سری از بازی ها را به خود جلب کند حال کمی در رابطه با آن بحث می کنیم
در این قسمت از بازی که هنوز سازندگان آن تاریخ مشخصی را برای انتشارش درنظر نگرفته اند می توان مسابقه های ۱۲ الی ۱۶ نفره را ترتیب داد که در آن شما می توانید به طور تیمی بازی را ادامه دهید و که در طی آن شب و روز را می توان مشاهده کرد که بازیکن می تواند حین مبارزات گروه خود با بی سیم با دیگر افراد گروه ارتباط برقرار کند و اینگونه حس وحدت و بازی تیمی را به این بازی زیبا افزوده اند.
موسیقی بازی نیز بسیار گیرا می باشد که باعث می شود بازیکن با هیجان بیشتری به ادامه ی بازی بپردازد این موسیقی در هر کدام از قسمت های بازی شکل خاصی به خود میگیرد و زیبایی آن را بالا می برد.
در کنار آن صداگذاری هم بسیار روی آن کار شده بود و نسبت به نسخه های قبل خیلی پیشرفت بسیاری داشته است صدای اسنیک بسیار زیبا بود همچنین صدای انفجار ها شلیک گلوله برخورد وسایل با یکدیگر و همچنین در محیط های ساکت حتی صدای قدم برداشتن شخصیت بر روی زمین را می توان شنید و همین یک نکته ی مثبت دیگر برای این بازی زیبا محسوب می شود.

این بازی از موتور قدرتمند Fox Engine بهره می برد و قرار است  تاریخی نامعلومی برای  X360 , PS3 , PS4 , Xbox one خواهد آمد. نسخه PC نیز همزمان با  انتشار نسخه های کنسولی، بر روی استیم عرضه می شود.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.