پیش نمایش بازی Mad Max

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ موضوعات: ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، لینوکس بدون دیدگاه 1,522 بازدید

بازی Mad Max توسط استودیوی سوئدی Avalanche Studios ساخته می‌ شود که با عرضه ‌ی سری Just Cause، برای خود اسم و رسمی به پا کرده است. دو بازی‌ِ Just Cause در سبک اکشن بوده و Mad Max هم همین‌ طور است اما مد مکس با تم آخر‌الزمانی ‌ای که دارد به نظر می ‌رسد بازی جدی ‌تری از Just Cause باشد.

داستان بازی این است که آخرالزمان شده است و شما غیر از ماشین، یکی دو تا اسلحه یک دوست صمیمی و چند وسیله‌ ی به درد نخور چیز دیگری همراه خود ندارید و در یک بیابان بی ‌انتها به سر می‌ برید دشمنانی عجیب به شما نزدیک می‌ شوند و شما باید آن ها را از بین ببرید.

142418055297787621
در میان بیابان‌ های عظیم و بی ‌انتها که مکس با مردی مواجه می ‌شود که روی زمین افتاده و درخواست مرگ می‌ کند. مکس ابتدا می‌ خواهد او را با اسلحه‌ ی خودش خلاص کند، اما می ‌بیند تنها یک گلوله برایش باقی مانده است پس فکر بهتری می ‌کند و سوار ماشینش می‌ شود، کمی از آنجا دور می ‌شود سپس با نهایت سرعت از روی آن فرد عبور می ‌کند. اینجاست که مشخص می‌ شود چرا اسم بازی Mad Max است! این فقط جنبه‌ ی کوچکی از شخصیت دیوانه‌ ی مکس بود و باید منتظر تریلرهای بیشتری از این بازی  باشیم تا محیط ها و اتفاق های بیشتری را از بازی متوجه شویم .

142418036599115923
نکته ‌ی قابل توجه درباره‌ ی بازی مد مکس این است که این بازی از روی فیلمی به همین نام ساخته شده است . سری فیلم‌ های Mad Max از محبوبیت بسیار بالایی در تمام دنیا و به خصوص کشور استرالیا برخوردار است. اولین فیلم این سری سال ۱۹۷۹ در استرالیا ساخته و اکران شد.

لهجه‌ ی مکس آمریکایی است در حالی که باید استرالیایی باشد! شخصیت مکس در سری فیلم ‌های Mad Max لهجه‌ ی استرالیایی دارد و مثل اینکه این قضیه‌ ی آمریکایی بودن لهجه برای طرفداران سری فیلم‌ های مد مکس چندان خوشایند نیست. سازندگان بازی در مصاحبه ‌ای بعد از E3 اعلام کردند که این مورد رفع خواهد شد و در نسخه‌ ی نهایی، مکس انگلیسی را با لهجه‌ ی استرالیایی صحبت خواهد کرد.
در این بازی بیشترین کاری که روی آن شده برای قسمت رانندگی و مبارزات تن به تن آن است که در آن امکان شخصی‌ سازی ماشین‌ ها وجود دارد و شما می‌ توانید اجزای مختلف ماشین را بنا به سلیقه ی خود تغییر و ارتقاء دهید در داخل بازی شخصی به نام  Chumbucket که دوست مکس است به او در ارتقای ماشین ‌هایش کمک می‌ کند

142418045767298197
همینطور باید گفت این بازی دارای قابلیت Open World و یک مکان فراخ و گسترده برای گشتن و انجام ماموریت ها است و قطعا شما برای گشت و گذار در محیط بزرگ و گسترده ی بازی نیاز به یک وسیله‌ ی نقلیه‌ دارید البته این را هم باید گفت که ممکن است دشمنان هم با ماشین‌ های قوی خودشان سراغ شما بیایند پس در هر حال شما باید برای هر اتفاقی آماده باشید.

142418058885798688
قسمت  دیگری از بازی را هم همانطور که توضیح داده شد مبارزات تن به تن تشکیل می ‌دهد. مکس می‌ تواند تقریباً هر کسی را با قدرت مشت و لگد های خودش نقش زمین کند و بنا به قابلیت ها و توانایی های خاصی که در بازی در اختیار دارد به خوبی می تواند در مقابل دشمنان خود مقاومت کند .

142418131417472758
همانطور که اشاره شد رانندگی در این بازی بسیار قابل توجه است پس این را باید گفت که شما در بازی دارای ماشین های زیادی هستید که در اصل ماشین مکس Magnum Opus نام دارد که از یک موتور قدرتمند ۱۲ سیلندری قدرت می ‌گیرد ماشینی پر قدرت که سرعت بالایی دارد. و هم چنین کم و بیش به تانک شباهت دارد اما به نسبت از تانک سبک تر است چون این ماشین به صورت دستی به این شکل در آمده و مکس در گاراژ مخصوص خود ماشینش را به این شکل در آورده است.

142418236050997926
یکی دیگر از قابلیت های بازی این است که شما می‌ توانید حین رانندگی با اسلحه‌ های خاصی که در اختیار دارید به اطراف تیراندازی کنید. در این وضعیت بازی به حالت اسلوموشن یا کند شده می ‌رود و هدف‌ گیری روی دشمنان را برای شما ساده‌ تر می کند و همینطور هیجان بازی را بسیار بالاتر می برد.

142418192943317365
حال قسمت دیگری از بازی که مورد توجه قرار گرفته این است که تمرکز زیادی هم روی اسلحه‌ ها و بخش تیراندازی بازی شده است. انتخاب خود مکس همیشه شات ‌گان است ولی اسلحه‌ های زیاد دیگری هم در بازی وجود دارند که مکس می تواند از آن ها بنا به نیاز خود در شرایط موجود استفاده کند .
اما در استفاده از اسلحه‌ ها باید میزان مهمات خود را نیز مورد توجه قرار دهید و در بعضی موقعیت‌ ها به جای گلوله، از قدرت بدنی خود کمک بگیرید. سلاحی به اسم Harpoon در بازی وجود دارد که تنها در ماشین ‌ها قابل استفاده است، آن هم در صورتی که دوست مکس در حال رانندگی باشد.

142418200188855934
قسمت دیگری که در این بازی وجود دارد تغییر دادن ماشین ها یا تعمیر آن ها است شما برای تغییرات روی ماشین‌ ها باید به گاراژ مکس برویم.آنجا می ‌شود موتور ماشین، چرخ‌ها، رنگ و اسلحه‌ هایی که رو آن قرار می ‌گیرند را تغییر داد. حتی خود مکس هم می‌ تواند قوی ‌تر شود و قابلیت‌ های تازه ‌ای به او اضافه شود که مسلما این بخش نیاز دارد که به مراتب به مراحل بالاتری از بازی دست پیدا کنیم که بنا به بالا رفتن هر مرحله این قدرت و توانایی هایی که در مکس وجود دارد به مراتب بیشتر می شود و افزایش می یابد.

142418230639011963
ویژگی جالب دیگر Mad Max این است که شما می‌ توانید وسایلی که در اختیار دارید را با هم ترکیب کنید و وسایل جدید بسازید یا آن ‌ها را ارتقاء دهید.
با توجه به تریلر هایی که از بازی منتشر شده و اطلاعاتی که به دست آمده، به نظر نمی‌ آید با بازیِ ضعیفی طرف باشیم. فقط تنها عاملی که کمی باعث ناامیدی هواداران شده، گرافیک بازی است. گرافیک یکی از عواملی است که در ابتدای نسل جدید نقش مهمی را ایفا می‌ کند اما بنا به تریلر هایی که تا کنون از این بازی منتشر شده می توان دید که این بازی از گرافیک بالایی برخوردار نیست و نتوانسته انتظار گیمر های نسل هشتمی را بر آورده سازد اما ما هم چنان منتظر انتشار این بازی هیجان انگیز هستیم.

142418234723007768
Mad Max برای پلتفرم های Microsoft Windows ,PS 3 ,PS 4 ,Xbox 360 ,Xbox One در تاریخ نامعلومی در سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد .

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.