پیش نمایش بازی Mafia III | بچش طعم انتقام را

۲۶ آذر ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر ۱ دیدگاه 1,869 بازدید

به خانواده ی او خیانت شده بود و تمامی اعضای آن توسط یک عده اراذل و اوباش ایتالیایی قتل عام شده بودند.این اتفاق جرقه ای برای افروخته شدن آتش انتقام در وجودش بود,سر انجام این حس انتقام از حدی که باید فراتر رفت و فراموش نشد. همین امر باعث شد او تصمیم بگیرد که خود را قدرتمند تر ساخته تا بتواند انتقام خانواده ی خود را از قاتلان آن ها بگیرد …

بازی های بسیاری در نمایشگاه Gamescom 2015 معرفی شدند و در همین بین بود که پس از گذشت مدت زمان زیادی شرکت ۲K خبر از نسخه ای جدید از فرانچایز  Mafia را اعلام کرد.

پس از گذشت پنج سال از آخرین نسخه ی این فرانچایز بسیار پرطرفدار, هم اکنون آخرین نسخه از این سری بازی های با نام Mafia III قرار است توسط کمپانی آن ساخته شود.

این نسخه ی جدید هم اکنون توسط استودیو Hanger 13 در حال ساخت است و دارای قابلیت های بسیاری می باشد.این نسخه از بازی قرار است برای پلتفرم های نسل جدیدی در اختیار کاربران قرار بگیرد بنابراین بدیهی است که ویژگی های منحصر به فردی را در آن مشاهده کنیم.

Mafia III یک بازی جهان باز است که براساس یک داستان بسیار تاثیر گذار به جلو پیش رفته و دارای یک گیم پلی هیجان انگیز با امکانات ویژه می باشد.

mafia3img-1438727499285

در این نسخه از بازی شخصیت اصلی که Lincoln Clay نام دارد به عنوان هسته ی اصلی Mafia III محسوب شده و با دوستان خود سعی دارد انتقام خانواده ی خود را بگیرد.

او یکی از کهنه کار ترین سربازان جنگی در ویتنام است که تاکنون درد و رنج مردمان خود را بسیار دیده , لینکولن سربازی تواناست که همیشه از مردم رنج دیده ی خود دفاع کرده و مانند کوه پشت آن ها بوده است.

او پس از این که از تمامی حقوق خود محروم شد تصمیم گرفت تا این راه را انتخاب کند تا به دیگران اجازه ندهد مردمان دیگری را از حقوقشان محروم کنند به همین دلیل به جنگ رفت و اکنون یک سرباز آموزش دیده و با مهارت می باشد.

لینکولن در یک یتیم خانه بزرگ شد و در آن جا بر خلاف انتظارش خانواده ای پیدا کرد که هیچ وقت فکر نمی کرد دوباره چنین خانواده ای داشته باشد.

افرادی که با تمام مشکلاتشان باز هم کنار هم بودند و همه همراه هم خاطرات خوبی را داشتند.اوقاتی را تجربه کرده بودند که می شد آن ها را در دفتر خاطرات ثبت کرد.

لینکولن خانواده ی جدیدی پیدا کرده بود , باوجودی که آن ها هم عضوی از اراذل و اوباش بودند اما برای او حکم پدر و برادرانش را داشتند که برای مدت زمانی طولانی کنار هم زندگی کرده بودند.

او پس از این که جنگ پایان یافت بازگشت تا دوباره به خانواده ی خود ملحق شود اما با چیزی رو به رو شد که هیچ وقت انتظار آن را نداشت.به  خانواده ی او خیانت شده بود و تمامی افراد توسط یک عده اراذل و اوباش ایتالیایی قتل عام شده بودند.

این اتفاق جرقه ای برای افروخته شدن آتش انتقام در وجود لینکولن بود , این حس انتقام از حدی که باید فراتر رفت و فراموش نشد. همین امر باعث شد او تصمیم بگیرد که خود را قدرتمند تر ساخته تا بتواند انتقام خانواده ی خود را از قاتلان آن ها بگیرد.

با این تصمیم بازی آغاز خواهد شد , لینکولن به شهر New Orleans رفته و با وجودی مملو از حس انتقام در آن جا خود را آماده ساخت تا جنگی بی رحمانه در مقابله ایتالیایی ها را آغاز کند.

ddd6ac229c9dab63688e348337c37c34b3f3b89f.jpg__940x420_q85_crop-smart_subject_location-528,308_upscale

اما برای این کار نیاز به افرادی داشت تا به او کمک کنند.به همین دلیل پس از سعی و تلاش بسیار توانست متحدانی پیدا کند و به جنایتکارانی دیگر دست همکاری بدهد تا بتواند با کمک آن ها انتقام خانواده ی خود را بگیرد.

او یک امپراطوری جدید را به همراه خانواده ای جدید برای خود ساخت تا بتواند حسی که تمام وجودش را فرا گرفته خاموش کند.او به شهر خود بازگشته و اولین قدم از این تصمیم بزرگ را بر می دارد.

او به همراه سه رئیس بسیار قدرتمند که هر کدام از خانواده های مافیایی معروفی محسوب می شوند برای رسیدن به این هدف بزرگ کمک می گیرد.اولین نفر Vito است که اگر از علاقه مندان به سری بازی های Mafia باشید به خوبی او را می شناسید.

maxresdefault

Vito دوباره به مافیا بازگشته و در این نسخه از بازی به همراه لینکلن سعی دارد با دشمنان جدیدش مقابله کند.دومین نفر Sandra که او نیز با وجود زن بودنش بسیار شناخته شده می باشد و خانواده های مافیا او را به عنوان زنی جسور و با استعداد می شناسند.

در انتها سومی نفر Broke که همیشه قدرت بسیاری داشته و این بار نیز سعی می کند با نفوذ و قدرت بسیاری که دارد به لینکلن کمک کند به هدف بزرگش برسد.

این گروه جدید توسط لینکلن رهبری می شود و آن ها خانواده ای جدید برای از بین بردن مجرمان تشکیل داده اند.نکته ای در این بین وجود دارد که ممکن است در Mafia III بتوان بین این چهار کاراکتر سوییچ کرد.

2916857-mafia02

البته این موضوع هنوز از سوی سازندگان تایید نشده و مشخص نیست که آیا بازیکنان می توانند علاوه بر لینکلن با دیگر اعضای این گروه چهار نفره هم بازی را تجربه کنند یا خیر.

تاکنون که گیم پلی بازی تنها با لینکلن شخصیت اصلی بازی انجام می شده بنابراین به صورت دقیق مشخص نیست که امکان سوییچ بین کاراکتر های اصلی وجود داشته باشد.

با این وجود اگر این قابلیت ها در Mafia III وجود داشته باشد خیلی عالی می شود و به نظر می توان هیجان بیشتری به گیم پلی بازی اضافه کند.

گذشته از آن شما باید به خاطر داشته باشید که همیشه اختلاف نظر بین انسان ها وجود دارد و از آن جایی که تمامی اعضای این خانواده ی جدید از مافیا هستند امکان دارد بین بازی مشکلی به وجود آید.

پس نباید همیشه به روابط درون بازی حتی در صورتی که طرف مقابل همراه و دوستتان است به صورت کامل اعتماد کنید.اختلاف نظر بین رئیسان بزرگ همیشه وجود داشته و در Mafia III نیز ممکن است شما به چنین چیزی بر بخورید.

پس به عنوان رهبر این گروه جدید و پر قدرت باید سعی کنید همیشه بهترین تصمیم را بگیرید تا در انتها ماموریت های خود را با موفقیت و بدون مشکل پشت سر بگذارید.

2916988-mafia3_gamescom2015_20150805_v2

حال که حرف از تصمیم گیری شد باید بگویم در این نسخه از بازی شما به عنوان یک بازیکن باید تصمیم بگیرید.شما می توانید داستان خود را در Mafia III بسازید , داستانی که هر تصمیم و هر انتخاب در آن منجر به اتفاق متفاوتی خواهد شد و نتیجه ی هر انتخاب شما نیز تغییر خواهد کرد.

داستان کلی این بازی در رابطه با انتقام است اما روند داستانی آن به صورت کامل به بازیکن و انتخاب هایی که در بین بازی می گیرد بستگی دارد. این امر در بازی باعث می شود حس بودن در دنیای واقعی را تجربه کنید.

ترکیب چالش ها و انتخاب در بازی امری بسیار ضروری است.این بازی نیز از چالش های بسیاری تشکیل شده که برای غلبه با آن ها نیاز دارید مهارت های خود را به کار ببرید.

در غیر این صورت تجربه ی بازی بسیار سخت و خسته کننده می شود, به همین دلیل شما در Mafia III می توانید از مهارت های خود استفاده کرده و به وسیله ی انتخاب های صحیح, بر چالش های مختلف درون بازی غلبه کنید.

و اما به گیم پلی بازی که می رسیم به نظر می رسد که واقعا وارد یک دنیای واقعی در سال ۱۹۶۸ می شویم. دنیایی شبیه به حال و هوای همان سال ها در شهر نیواورلینز که بسیار زیبا طراحی شده است.

MafiaIII_joyride

مردمان شهر و پوشش آنها, مدل ماشین هایی که در خیابان ها دیده می شود, سلاح های مختلف, شهر, خانه و فروشگاه های درون آن, همه و همه با توجه به سال ۱۹۶۸ طراحی شده اند تا بتواند جو همان سال ها را به بازیکن القاء کند.

از آن جایی که در Mafia III شما وارد یک مبارزه ی بزرگ و دشوار می شوید, بدیهی است که بیشتر مواقع در حال مبارزه با دیگر گروه های درون بازی باشید.

این امر باعث می شود گیم پلی بازی پر از هیجان, تیراندازی, حمله, مبارزه با دشمنان و تعقیب و گریز باشد.بنابراین باید برای موفق شدن در بازی سلاح های مختلفی در اختیار داشته باشید.

خوشبختانه در Mafia III شما سلاح های قدرتمند و بسیاری دارید که می توانید از آن ها برای مقابله با دشمنان خود استفاده کنید.

mafia3

دقت داشته باشید که شما می توانید نقشه بکشید و استراتژی خاص خود را برای حمله و یا مقابله با دشمنان داشته باشید.در این بین ممکن است با پلیس و یا مزاحم هایی هم رو به رو شوید که گذشتن از آن ها کاری سخت و هم چنین هیجان انگیز می باشد.

سلاح هایی که در اختیار دارید متناسب با سال ۱۹۶۸ طراحی شده اند بنابراین ممکن است کمی شکل و نحوه ی استفاده از آن ها متفاوت باشد.اما خب سلاحی مثل شات گان, هرچه قدر هم که تغییر کنم همیشه یک تاثیر مشخص را بر روی محیط اطراف می گذارد.

بنابراین سلاح های شما به هر شکلی که باشند می توانید با استفاده از آن ها به راحتی دشمنان خود را از سر راه بردارید و همین خود نتیجه ی دلخواه را شامل می شود.

و اما به مورد توجه ترین و بخش گیم پلی بازی یعنی انفجار های زیبای آن می رسیم که بسیار شگفت انگیز طراحی شده اند.شما می توانید با برخورد ناگهانی به اطراف و استفاده از مواد منفجره, با سرعت دشمنان خود را از بین ببرید و در این بین یک حس قدرت و هیجان بسیار خاصی را تجربه می کنید.

2916885-feature_mafia3_20150804_site_light

علاوه بر آن بخش دیگری از گیم پلی بازی که در کنار شنیدن یک موسیقی بسیار جالب از سال ۱۹۶۸ بسیار لذت بخش است, راندگی و تعقیب و گریز در شهر است.

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد Mafia III یک بازی جهان باز است که تا حدودی نیز شبیه به GTA V طراحی شده , اما خب تفاوت بین جهان گسترده ی این دو بازی را به وضوح می توانیم مشاهده کنیم.

خب از آن جایی که در Mafia III شهری بزرگ پیش رو دارید پس بدون شک می توانید یک تعقیب و گریز بسیار هیجان انگیز را دار بازی تجربه کنید.

شما می توانید با ماشین به دنبال گروه های مختلف و دشمنان خود بروید تا آن ها را نابود کنید. در مقابل ممکن است به صورت ناگهانی دشمنان به دنبال شما بیفتند و در این بین شما مجبور باشید مدام به سرعتتان اضافه کرده تا سرانجام از پس آن ها برآیید.

اما دقت کنید همه چیز اینقدر هم سخت نیست چرا که در هنگام رانندگی شما می توانید از سلاح های خود نیز استفاده کرده و افرادی که به دنبالتان هستند را به سرعت از دور خارج کنید.

Mafia3_1

ولی خب دقت داشته باشید که در این بخش باید دست فرمان عالی و کنترل خوبی بر رانندگی و محیط اطراف خود داشته باشید.از آن جایی که بازیکنان در این قسمت از گیم پلی Mafia III باید چند کار را با هم انجام دهند, ممکن است با مشکل مواجه شوند.

اما خب هیجان این نوع تعقیب و گریز در بازی آنقدر زیاد می شود که فکر می کنم بازیکن فراموش کند کجا بود و چه کار کرد و چی شد.اما در هر حال می توانید با کمی دقت بیشتر رانندگی و تعقیب و گریز در Mafia III را همانطور که می خواهید تجربه کنید.

در بخش تعقیب و گریز و رانندگی بازی Mafia III سیستم هوشمندی با نام cover-shooting جای گذاری شده است که با استفاده از آن می توان هنگام رانندگی با چالش های تیراندازی مختلفی مقابله کرد.

اما این بخش بسیار جزئی است چون وقتی در Mafia III بازیکنان هنگام تعقیب و گریز تمام تمرکز خود را بر روی رانندگی و کنترل ماشین می گذارند, بیشتر از بازی لذت می برند.

اما در مقابل ترکیب رانندگی و تیراندازی می تواند بسیار هیجان انگیز تر باشد. بنابراین بخش تیراندازی در Mafia III بیشتر بر عهده ی سیستم هوشمند cover-shooting قرار گرفته اما هم چنان لذت بخش و عالی می باشد.

MafiaIII_joyride

اینطور که سازندگان مشخص کردند Mafia III تنها از بخش تک نفره تشکیل شده است و بازیکنان باید تمام دقت خود را بر روی این بخش از بازی بگذارند.

بازی Mafia III دارای بخش چند نفره نخواهد بود و توسعه دهندگان تمامی سعی خود را بر روی ساخت بخش تک نفره ی بازی گذاشته اند تا قابلیت های ویژه ای به آن اضافه کنند و در انتها یک بازی منحصر به فرد را در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

تیم سازنده ی این بازی به جای تمرکز بر روی بخش چند نفره, به بالا بردن قابلیت های لینکولن شخصیت اصلی در بازی پرداخته اند و مهارت های او را ارتقاء داده اند.

تمرکز اصلی این نسخه از بازی تنها بر روی لینکولن, شخصیت اصلی بازی است بنابراین بازی Mafia III تنها یک عنوان تک نفره محسوب می شود و از هیچ گونه بخش چند نفره ای برخوردار نیست.

دلیل این کار این بود که بازیکنان بودن در نقش لینکولن را با تمام وجود حس کنند و به این طریق از دیگر مکانیک های موجود در بازی نهایت استفاده را ببرد.این مکانیک ها شامل کاور گیری, تیراندازی,رانندگی و فیزیک در Mafia III خواهد بود.

1d97f3c6be6e0726d272754b7efed986

در کنار آن به بهبود عملکرد بازی و مکانیک های داخل آن بسیار توجه شده است تا در انتها بازی Mafia III از تمامی جوانب بی نقص در اختیار کاربران قرار بگیرد.

همانطور که ذکر شد فیزیک در گیم پلی بازی نیز بسیار عالی طراحی شده به گونه ای که هنگام رخ دادن انفجار های مختلف, تیراندازی, پرتاب شدن لوازم به اطراف بسیار عالی انجام می گیرد.

محیط درون بازی بسیار تاثیر گذار طراحی شده و به خوبی تغییر می کند, به زبان ساده تر وقتی انفجاری رخ می دهد , این انفجار علاوه بر خراب کردن قسمت مورد نظر, بر محیط های اطراف بازی نیز تاثیر می گذارد.

همین امر است که فیزیک و برخورد در Mafia III را به خوبی نشان می دهد و بازیکن حس طبیعی بودن گیم پلی را بهتر و عمیق تر تجربه می کند.

در هر حال گیم پلی Mafia III بسیار عالی بوده و این توضیحات تنها بخش های کوچکی از این داستان تاثیر گذار و جهان گسترده را شرح می دهد.بدون شک پس از انتشار رسمی بازی در سال ۲۰۱۶ بیشتر با امکانات گیم پلی آن آشنا می شویم.

گذشته از گیم پلی بی انصافی است اگر گرافیک زیبای آن را فراموش کنیم, در Mafia III شهر نیواورلنیز بسیار زیبا و دقیقا شبیه به سال ۱۹۶۸ طراحی شده و تمامی جزئیات آن به خوبی قابل مشاهده است.

54b780bd33448f17f84a072e6fb891d46c35734d.jpg__620x348_q85_crop_upscale

روز و شب در Mafia III بخشی از گرافیک آن را تشکیل می دهد که هر کدام از آن ها شهر به گونه ای زیبا و خیره کننده به نظر می رسد.

در روز ما شاهد رفت و آمد بیشتری از مردمان شهر هستیم و در این بین فروشگاه ها باز هستند, در گوشه ای از شهر ساخت و سازی در حال انجام است و مردم زندگی عادی خود را سپری می کنند.

نور خورشید می تابد و همین زیبایی بازی را بیشتر کرده و گرافیک آن را به رخ بازیکن می کشد.نور پردازی در بازی بسیار عالی طراحی شده به گونه ای شما می توانید زاویه ی قرار گرفتن سایه ها را هم مشاهده کنید.

تابش نور از لا به لای درختان و سایه های خنک در مکان های زیبای شهر مانند پارک ها نیز بسیار خیره کننده طراحی شده اند.

در شب این زیبایی چند برابر شده و همین باعث می شود گرافیک نسل هشتمی بازی بیشتر به چشم بیاید.شب ها نور ماه به زمین می تابد و تغییری جالب توجه در شهر نیواورلینز ایجاد می کند.چراغ های متعدد کنار جاده ها باعث روشن شدن راهی که پیش رو قرار دارد می شود, ساختمان های بلند و کوتاه بسیاری که در شهر دیده می شوند هنوز چراغ هایشان روشن است و همین چند دور کوچک و کم سو می توانند تاریکی شب را شکسته و شهر را زیبا جلوه دهند.

mafia_3-5

تمامی این نکات در گرافیک Mafia III دیده می شود و از آن جایی که این نسخه از بازی برای کنسول های نسل جدید ساخته می شود, بدیهی است که دارای چنین گرافیکی عالی و چشم نواز باشد.

بازیکنان همیشه از بازی های معروف انتظار های بسیاری دارند و حالا که Mafia III این همه محبوب است و منتظران بسیاری دارد, باید دارای امکاناتی باشد که مورد قبول علاقه مندانش قرار بگیرد.

Mafia III هم اکنون باید قابلیت های منحصر به فردی در خود داشته باشد که تک تک آن ها نسل هشتمی بودن این نسخه از بازی را به بازیکنان نشان دهد. هم اکنون که سازندگان بخش های مختلفی از این بازی را ساخته اند, بدون شک Mafia III در آینده می تواند به موفقیت های بسیاری دست یابد.

در انتها موسیقی در بازی نیز بسیار عالی می باشد و می توان گفت به صورت کال با شرایط گیم پلی و داستان آن مطابقت دارد.

1280x720-bJz

زمانی که موسیقی با گیم پلی یک بازی تلفیق می شود به صورت هم زمان می تواند به بهتر بودن آن کمک کند و بازیکن را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد.

هم اکنون در Mafia III نیز موسیقی تاثیر گذار, متناسب با شرایط و هماهنگ با زمانی که بازی در آن انجام می گیرد, طراحی شده است.

بالاخره آهنگ هایی که در سال ۱۹۶۸ پخش می شدند و آهنگ هایی که در زمان حال می شنویم تفاوت بسیاری دارند.بنابراین سازندگان نیز سعی کردند تا جایی که امکان دارد موسیقی بازی را متناسب با زمان اصلی آن بسازند تا بیشتر با گیم پلی بازی تطابق داشته باشد.

با توجه به تمامی این توضیحات به نظر می رسد سازندگان بر روی جزئی ترین بخش های تشکیل دهنده ی Mafia III نیز کار می کنند تا این بازی را از تمامی جوانب عالی و بدون نقص به بازیکنان ارائه دهند.

بازی Mafia III برای انتشار بر روی پلتفرم های PS4, Xbox One و PC برنامه ریزی شده است که سازندگان هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ی آن مشخص نکرده اند.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

1 دیدگاه ارسال شده

 1. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 1429
    [comment_post_ID] => 31150
    [comment_author] => حسین
    [comment_author_email] => h.almasi2012@gmail.com
    [comment_author_url] => http://h-almasi.ir
    [comment_author_IP] => 82.102.8.195
    [comment_date] => 2015-12-25 12:31:58
    [comment_date_gmt] => 2015-12-25 09:01:58
    [comment_content] => این طور که معلومه معرکس و اگه نسخه کرک شده رو تهیه کنیم بی انصافیه!
  ولی یه جای کار میلنگه ! جو کجاس؟ ینی جو مرد؟؟؟ ویتو هست ولی جو نیست!
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_11_0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.106 Safari/537.36
    [comment_type] => 
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  حسین /

  این طور که معلومه معرکس و اگه نسخه کرک شده رو تهیه کنیم بی انصافیه!
  ولی یه جای کار میلنگه ! جو کجاس؟ ینی جو مرد؟؟؟ ویتو هست ولی جو نیست!

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.