پیش نمایش بازی Scalebound | دلاوران اژدهاسوار

۲۳ دی ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پیش نمایش بدون دیدگاه 654 بازدید

هیچ چیزی بهتر از این نیست که از قابلیت و توانایی های که در اختیار داری به بهترین نحو استفاده کنی, این کار کمک می کند به کسی تبدیل شوی که هیچ وقت از رسیدن به هدف باز نایستاد…

Wiki-wordmark

بازی زیبای Scalebound توسط شرکت Platinum Games و به سبک Action/Adventure توسعه پیدا کرده و Microsoft Studios نیز وظیفه ی انتشار بازی را بر عهده دارد. لازم به ذکر است این عنوان به طور کاملا انحصاری برای پلتفرم Xbox one در حال توسعه می باشد و تاکنون تنها مقداری با قابلیت های آن آشنا شده ایم.

این بازی برای اولین بار در E3 2014 با یک تریلر CG نظر بسیاری منتقدین را به خود جلب کرد اما پس از معرفی آن دیگر هیچ اطلاعات خاصی از آن منتشر نشد.

scalebound-gameplay-trailer

با این حال سازنده ی این بازی آقای Hideki Kamiya در نمایشگاه Gamescom 2015 حضور پیدا کرده و تریلری از گیم پلی این بازی و اطلاعاتی از قابلیت های زیبای آن در اختیار علاقه مندان قرار داد.

داستان اصلی باز هنوز مشخص نشده اما این را می دانیم که شخصیت اصلی آن Drew نام داشته که به ظاهر یک اژدهاسوار با مهارت است که همیشه به همراه اژدهای بزرگ و قدرتمند خود Thuban با دشمنان رو به رو می شود

IGN2015_01-15_-4

نکته ی جالبی که در Scalebound قرار دارد زمانی است که بازی در آن رخ می دهد.تاکنون تریلر های متعددی از گیم پلی بازی عرضه شده که با توجه به آنها, در نگاه اول شما حس می کنید در قسمتی از تاریخ قرار دارید که وجود اژدها و موجودات غول پیکر امری طبیعی می باشد.

در کنار آن سلاح ها و زره های سربازان و محیط های اطراف نیز شهری قدیمی در گذشته های دور را نشان می دهد. با این حال پوشش شخصیت اصلی هیچ تناسبی با محیط بازی ندارد و اینطور به نظر می رسد که او از آینده آمده است.

با وجود این گفته باز هم نمی دانیم این حدس درست است یا خیر چرا که دانش شمشیر زنی و پرواز با اژدها بدون شک در زمان آینده مرسوم و طبیعی نبوده است.

علاوه بر آن Drew همیشه یک هدفون بزرگ دور گردن خود دارد تا هنگام مبارزات سخت موسیقی گوش کند و با انرژی بیشتری به نبرد با دشمنان خود بپردازد.خب این مسلما با زمانی که بازی در آن رخ می دهد هم خوانی ندارد و به شخصه برای من سوال بزرگی بود و فکر من را به سمت این سوق می داد که Drew از آینده آمده است.

scalebound01first1280-1438702879865

پس از آن بود که آقای کامیا در مصاحبه ای توضیح داد که Drew پسری ۲۰ ساله است که از توکیو و از زمانی مدرن به گذشته قدم گذاشته است به همین دلیل است که پوشش و هدفون قرمز رنگ او با محیط بازی هماهنگی ندارند.

و اما Thuban اژدهای پر قدرت او که به عنوان آخرین و تنها ترین اژدها در Draconis محسوب می شد که پس از آن که Drew به صورت غیر منتظره ای وارد دنیای گذشته شد, با او ملاقات کرد.

هر دوی آن ها بسیار انزواطلب بودند و همین امر بود که باعث شد آن ها به هم نزدیک شوند.این نزدیکی کم کم و طی مدت زمانی آن ها را به هم مرتبط کرد و باعث شد که Thuban و Drew به عنوان دو دوست و دو همراه همیشگی با دشمنان نبرد کنند.

آن ها به عنوان قلب تپنده ی بازی Scalebound محسوب می شود که در کنار هم به مبارزه با دشمنان بزرگ درون بازی می پردازند و هیجان آن را بیشتر می کنند.

بازی به صورت سوم شخص انجام می گیرد و شما گیم پلی را با Drew تجربه می کنید, البته باید ذکر کنم که او به همراه اژدهای خود Thuban با دشمنان مبارزه می کند.

2916147-scalebound-gamescom-2015-02-jpg

گیم پلی بازی در کل با همکاری اژدها و اژدها سوار او انجام می شود و شما در نبرد های بازی تنها نیستید.شخصیت اصلی بازی به صورت کامل انسان نیست, او با اژدهای خود پیوند خورده و همین امر نشان می دهد که یک اژدهاسوار اصیل است.

هر چه ارتباط بین این دو با هم بیشتر می شود پوشت Drew کم کم تغییر شکل داده و او را به گونه ای دیگر تبدیل می کند و این امر تا جایی پیش می رود که او با کمی تمرکز و کنترل می توان به یک اژدهای کامل تبدیل شود.

نیمی از بدن Drew همانند اژدهای خود می باشد, با همان پوست و ناخن های بلند و نیم دیگر بدنش نیز همانند انسان بوده و طبیعی است.شاید سازندگان قصد دارند با این طراحی و مدل, نشان دهند که او به صورت کامل به اژدهای خود پیوند خورده و به گونه ای امکان جدا شدن آن ها از هم وجود ندارد.

این ارتباط زمانی مشخص تر می شود که Drew به راحتی با اژدهای خود حرف می زند و اینطور به نظر می رسد که فکر او را می خواند و هر دو به خوبی حرف هم را می فهمند.

SFEDSFEDF

اگر از علاقه مند به چنین سبک فیلم ها و بازی ها باشید باید بدانید که یک اژدها سوار همیشه به اژدهای خود متصل است, منشا اصلی این ویژگی هیچ وقت مشخص نشد و ما در Scalebound نیز شاهد این قابلیت بین Drew و اژدهایش توبان هستیم.

این وابستگی در بازی به قدری است که اگر توبان بمیرد Drew هم می میرد بنابراین هنگام مبارزه با دشمنان باید هماهنگ با اژدهای خود به جلو پیش بروید تا بتوانید نبردهای درون بازی را با موفقیت به پایان برسانید.

این در حالی است که این قابلیت با مکانیک بازی تلفیق شده و به شما اجازه می دهد یک گیم پلی عالی را تجربه کنید.شما می توانید خودتان به اژدها تبدیل شوید و اینگونه قدرت بیشتری هنگام مبارزات پیدا کنید.

در کنار آن می توانید از اژدهای خود بخواهید مکانی را مورد حمله قرار دهد و یا به شما کمک کند.این همکاری بسیار قابل توجه است و کمک می کند در زمان کمتری بتوانید دشمنان بیشتری را از بین ببرید.

z4vf_gc15_scalebound_gamescom_gameplay_v02_esrb-nyrm_1080p29_h264_st_-16lkfs_15300kbps.mp4_snapshot_03.40_[2015.08.12_21.45.38]

در نهایت شما می توانید سوار توبان شوید و او را هدایت کنید اما این کار شاید در مراحل اولیه کمی دشوار باشد.در ابتدای بازی شما هنوز آنقدر با اژدهای خود صمیمی نیستید که توبان اجازه دهد سوار او شوید.شما باید سعی کنید بیشتر به او نزدیک شوید تا بتوانید راحت تر گیم پلی بازی را پشت سر بگذارید.

همانطور که ذکر شد هسته ی اصلی بازی را Drew و توبان تشکیل می دهند و اگر شما نتوانید آن ها را با هم هماهنگ کنید ممکن است با مشکل مواجه شوید.

Scalebound1

شما حملات مشترکی در مبارزات خواهید داشت که کمک می کند در وقت خود صرفه جویی کرده و با سرعت بیشتری دشمنان را نابود سازید.

در طول گیم پلی شما مدام پیشرفت می کنید و همین امر مهارت های شما را ارتقاء می دهد.علاوه بر آن شما می توانید امتیاز های بسیار و آیتم های جدید نیز در بازی دریافت کنید.

از آن جایی که ضربات قدرتی و جادوهای مختلف در بازی امکان پذیر است پس شما می توانید سلاح های قدرتمند مختلفی هم در آن پیدا کنید.اژدهای شما به یقین آتش هم پرتاب می کند و شما می توانید از او بخواهید که قسمت های مختلفی را مورد هدف قرار دهد.

باس های قدرتمندی در بازی وجود دارند که موجودات عجیب و غریبی می باشند و شما باید با همکاری توبان سعی می کنید تا آن ها را از بین ببرید.

sb_03

دقت داشته باشید در صورتی که بتوانید باس های بازی را با موفقیت از بین ببرید امتیاز های بیشتری دریافت خواهید کرد.

شخصیت شما در بازی به یقین هنگام مبارزه آسیب می بیند و شما آیتم هایی در اختیار دارید که نوار سلامتی را دوباره پر می کنند.

در مقابل اژدهای شما نیز همین شکل است و زمانی که به مرگ نزدیک باشد بازوی شخصیت اصلی به رنگ دیگری تغییر پیدا می کند.این امر نشان می دهد که اژدهای شما در شرایط بحرانی قرار دارد و همانطور که ذکر شد در صورت مرگ او شما هم خواهید مرد.

بنابراین باید به سرعت زخم های او را التیام دهید و سپس به ادامه ی بازی بپردازید.زمانی که Drew به یک اژدها تغییر شکل می دهد در واقع یک عمل سوییچ انجام شده و در این قسمت قدرت شما بیشتر می شود.

EFEFEF

ضربات قدرتی سنگین تر شده و آسیب بیشتری به دشمن مقابل وارد می کنند, اما دقت داشته باشید که این قابلیت زمان زیادی پایدار نیست بنابراین همیشه سعی کنید در لازم ترین و مهم ترین شرایط ممکن این کار را انجام دهید.

علاوه بر آن Drew همیشه هدفون خود را دور گردنش می اندازد و سازندگان آن را برای انرژی دادن به او درست کرده اند.در اصل این هدفون فرصتی است که Drew را به دل خطر سوق می دهد و در عین حال کمک بزرگی برای پیروز شدن در مبارزات او به حساب می آید.

در همین بین است که موسیقی زیبای بازی نیز به گوش می خورد و به خوبی هم می تواند آدرنالین خون را بالا برده و انرژی بیشتری را در بازیکن ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که بازی به این گونه نیست که بعد از هر نبرد گیم پلی شرایط آرامی داشته باشد بلکه ممکن است هر لحظه از بازی با دشمنان بزرگ و کوچک مختلفی رو به رو شوید.

1280x720-kkT

بنابراین باید همیشه آماده ی جنگ باشید تا بتوانید مراحل مختلف بازی را بدون هیچ مشکلی و با موفقیت پشت سر بگذارید.

لازم به ذکر است که شما می توانید قابلیت های توبان را هم ارتقاء دهید و برای این کار تنها لازم است از سنگ جواهر های مخصوصی که طی گیم پلی بازی دریافت می کنید استفاده کنید.

به هر حال شما با هم با دشمنان مبارزه می کنید بنابراین جفتتان باید قدرت و مهارت لازم برای نبرد های بزرگ را داشته باشید.همین امر است که به شما اجازه می دهد مهارت های توبان و Drew را بهبود ببخشید تا بتوانید بهتر و با قدرت تر با دشمنان مبارزه کنید.

دقت داشته باشید نه تنها مهارت ها بلکه تمام قسمت های اژدهای خود از جمله زره را سفارشی سازی کنید تا بتوانید به خوبی از او محافظت کنید.

1d_02_0011

این اعمال در مبارزات توبان تاثیر زیادی می گذارد پس دقت کنید که زره ی سبک به دم آن متصل کنید تا راحت تر پرواز کرده و سریع تر با دشمنان مقابله کند.

هر چند سلاح ها و زره های متفاوتی در دسترس قرار دارد اما شما باید سعی کنید همیشه تعادل را بین تمامی موارد بازی ایجاد کرده و با کنترل آن بتوانید بهترین نتیجه را از بازی خود دریافت کنید.

گرافیک بازی نیز تاکنون به خوبی قابل قبول بوده اما همانطور که می دانید بازی هنوز در حال توسعه است و تمامی قابلیت ها و ویژگی های آن به مرور زمان بهتر می شوند.

1d_armor_00

گرافیک بازی بسیار با کیفیت تر شده و اکثر قابلیت های نام برده شده نیز پیشرفت بسیاری می کنند.سازندگان هنوز وقت دارند تا بر روی این بازی کار کنند و در همین زمان نیز می توان قابلیت های بیشتری به بازی اضافه کرد.

بنابراین فعلا نمی توانیم در مورد Scalebound و ویژگی های آن قضاوت کنیم اما به نظر من تا همین الان هم این بازی هیجان انگیز و دوست داشتنی به نظر می رسد.

به نظر من ایده ی ساخت بازی بسیار خلاقانه بوده و سازندگان قابلیت های تاثیر گذاری در آن جای گذاری کرده اند که به مراتب بهتر هم می شوند.

به گفته ی کارگردان این بازی این قابلیت ها بازیکنان را وادار می کنند تا ساعت ها به تجربه ی Scalebound بپردازند و از آن خسته نشوند. این بازی بسیار بزرگ تر از چیزی است که فکر کنید و گیم پلی آن دنیای وسیعی را در بر می گیرد که بازیکن می تواند ساعت ها در آن به جست و جو بپردازد و با دشمن های بسیاری مقابله کند.

maxresdefault

شاید بد نباشد بدانید که Scalebound در ابتدا قرار بود یک بازی با سبک دایناسور ها باشد نه یک اژدها به بزرگی چیزی که ما تاکنون دیده ایم.

پیش از این بازی Scalebound برای پلتفرم Wii U برنامه ریزی شده بود تا با استفاده از کنترلر های حرکتی بتوان دایناسور های مختلف داخل بازی را توسط یک دختر بچه ی کوچک کنترل کرد.

به نظر من این ایده کمی غیر قابل پیش بینی بود و ممکن بود به این اندازه که Scalebound جدید مورد توجه قرار گرفته, مشهور نشود.اما خب خوشبختانه سازندگان زود تصمیمشان برای داستان و سبک اصلی این بازی عوض کردند.

D46854

مسلما این مبارزات و هیجانات با استفاده از یک دختر بچه قابل انجام نیست و جای بسی خوشحالی است که آقای Kamiya نظر خودش رو تغییر داد و یک مرد بالغ را برای انجام مبارزات در Scalebound طراحی کرد.

در این بازی سرگرم کننده ترین بخش مبارزه با دشمنان مختلف توسط این اژدها و همراهش خواهد بود و زمانی که این مبارزات در بازی آغاز شوند شما دوست دارید تا مدت ها به آن ها ادامه دهید.

لازم به ذکر است که این بازی زیبا دارای بخش چند نفره هم می باشد که به مراتب قابلیت ها و امکانات متفاوت تری دارد. Scalebound در بخش چند نفره تعداد ۴ نفر را پشتیبانی کرده و بازیکنان به همراه هم می توانند این بازی زیبا و هیجان انگیز را تجربه کنند.

IGN2015_01-15_-7

همین موارد به عنوان ویژگی های قابل توجه در Scalebound شناخته خواهند شد که هیجان بازی را بالاتر برده و تجربه ی آن را لذت بخش تر خواهند کرد.

در هر حال با وجود تمامی این گفته ها این بازی به صورت انحصاری Xbox One و برای انتشار در سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است و ما بی صبرانه منتظریم ببینیم آقای کیامی چگونه این بازی را ارائه می کند.

امیدواریم  پس از انتشار بتواند به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده و مورد استقبال کاربران قرار بگیرد.

با بازی تاک همراه باشید.

برچسب‌ها:
MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.