پیش نمایش Gears of War 4 | نور های بلعیده شده !

۰۷ بهمن ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پیش نمایش بدون دیدگاه 1,400 بازدید

فرانچایزی فراموش نشدنی به همراه سربازانی متحد و قدرتمند که در کنار هم سعی داشتند از زمین محافظت کرده و نسل بشر را حفظ کنند.

آن ها در کنار هم در مقابل بیگانگان جنگیده اند و خطرهای بسیاری را به جان خریدند که افراد زیادی حاضر به قبول آن ها نیستند.

از زمانی که با فرانچایز Gears of War آشنا شدیم کمپانی اپیک سعی کرد تمام تلاش خود را بکند و نسخه های متعددی از آن را با قابلیت های ویژه در اختیار دوست داران بازی قرار دهد.

خوشبختانه هر یک از این نسخه ها پس از عرضه به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفتند و همین امر سبب شد که هیچ کس Gears of War را فراموش نکند.

gears-of-war-4-637777

پس از آن که کمپانی اپیک نسخه های متعددی از این فرانچایز را به صورت انحصاری برای پلتفرم Xbox 360 عرضه کرد, بسیاری از طرفداران Gears of War فکر می کردند دیگر قرار نیست شاهد یک بازی دیگر از آن باشند.

زمان گذشت و پلتفرم های نسل جدید روی کار آمدند, بازی های جدید دیگر باید دارای امکاناتی باشند که بتوان آن ها را با کیفیت و عالی بر روی این کنسول های جدید اجرا کرد.

پس از آن بود که خبر توسعه ی نسخه ای دیگر از این فرانچایز به گوش رسید که این بار Gears of War 4 نام گرفته بود و برای اولین بار قرار شده بود برای پلتفرم نسل جدید Xbox One عرضه شود.

این اخبار علاقه مندان بسیاری را شگفت زده کرد و بسیار خوشحال کننده بود, پس از آن متوجه شدیم این بار وظیفه ی ساخت این نسخه از بازی بر عهده ی استودیو The Coalition گذاشته شده و آقای Rod Fergusson کارگردان آن می باشند.

همین امر خود نشان می داد که تیم سازنده ی این نسخه ی جدید از افراد با تجربه و توانای بسیاری تشکیل شده که قصد دارند با تمام وجود بر روی ساخت Gears of War 4 کار کنند.

Gears-of-War-4

آن ها تصمیم گرفتند تا این بازی جدید را به گونه ای بسازند که بتوان آن را بدون هیچ گونه اشکال و با قابلیت های منحصر به فرد بر روی پلتفرم قدرتمند Xbox One اجرا و تجربه کرد.

از زمان معرفی Gears of War 4 تاکنون شاهد اخبار های متعددی از این بازی و ویژگی های آن بوده ایم که هر کدام به گونه ای نشان دادند Gears of War 4 مثل همیشه عالی می باشد.

شاید داستان بازی و شخصیت های آن در این نسخه ی جدید تغییر کرده باشند اما این دلیل نمی شود نتوانیم Gears of War 4 را همانند نسخه های پیشینش دوست نداشته باشیم.

gears-of-war-4-can-these-new-characters-live-up-to-marcus-dom-gears-of-war-4-472904

تفاوت در هر چیزی می تواند باعث تغییرات بسیاری در آن شود, در این بین تفاوت بزرگی که در این بازی ایجاد شده برای بازیکنان آن یک نوع تنوع می باشد.

بالاخره این که همیشه منتظر یک داستان تازه با مارکوس و یارانش برای جنگ با لوکاست ها باشیم, شاید مثل همیشه هیجان انگیز باشد, اما ممکن است طی مدت زمان درازی خسته کننده بشود.

حال این تنوعی که در Gears of War 4 ایجاد شده, صرفا خواسته به علاقه مندان بگوید هنوز اتفاقات بیشتری برای رخ دادن باقی مانده است.همین امر خود باعث می شود علاقه مندان بیشتر بخواهند در رابطه با داستان جدید و نبرد هایی که قرار است در آن رخ بدهد اطلاعات به دست بیاورند.

Gears-of-War-4

البته بماند که عده ای هم دوست دارند هنوز مارکوس را ببینند و به همراه تیم همیشگی خود به جنگ دشمنان بروند. اما خب این داستان جدید که هنوز چیز زیادی هم از آن نمی دانیم, ممکن است خیلی هیجان انگیز تر از چیزی باشد که ما فکر می کنیم.

زمانی که تریلری از بخش های ابتدایی گیم پلی بازی در نمایشگاه E3 به نمایش درآمد, توانستیم با قسمت های کوچکی از Gears of War 4 آشنا شویم. اما خب به لطف سازندگان که هنوز اطلاعات دقیقی از بازی و قابلیت های آن به ما نداده اند, زیاد Gears of War 4 را نمی شناسیم.

با این حال گرافیک خیره کننده ی آن را دیده ایم و می دانیم به این زودی ها شاهد مارکوس و یارانش نیستیم که دوباره به مبارزه با لوکاست ها بروند.

این بار با JD و خانمی با قدرت به نام Kait طرف هستیم که از مهارت های آن ها توانستیم بفهمیم سربازانی توانا و با تجربه هستند.اینطور که ما تا کنون متوجه شدیم آن دو برای یک ماموریت جدید به مکانی خالی از سکنه و ویران فرستاده شده اند.

GearsOfWar4-1-jpg

هنوز از داستان بازی چیز زیادی مشخص نیست و اینطور که ما دیدیم کیت و جی دی هم نمی دانند دقیقا در این شهر ساکت قرار است با چه دشمنانی رو به رو شوند.

آن ها فعلا برای تحقیق بیشتر آمده اند تا بتوانند دید بهتری نسبت به مکانی که قرار است پاک سازی کنند پیدا کرده و ماموریت خود را بدون نقص به پایان برسانند.

بنابراین نمی دانیم شاید در آینده تعداد بیشتری از سربازان هم به آن ها ملحق شوند و ما با کاراکتر های دیگر بازی هم آشنا شویم.در غیر این صورت ممکن است تا انتهای بازی کیت و جی دی در کنار هم با دشمنان مبارزه کنند.

حالا که حرف از دشمنان شد باید بگوییم تا جایی که سازندگان آن ها را معرفی کرده اند, هیچ شباهتی با لوکاست های Gears of War ندارند.آن ها موجودات بزرگی هستند که هنوز مشخص نشده از کجا آمده اند و چرا این شهر را اینگونه تاریک و ساکت کرده اند.

gears4-ft1

البته بماند که آقای بلزینسکی خالق این فرانچایز اخیرا توضیح داده در Gears of War 4 با داستانی بسیار خارق العاده و عالی طرف هستیم, با این حال هنوز چیز زیادی از آن نمی دانیم.

در این نسخه با وجود اطلاعاتی که به دست آمده باید سعی کنیم تمامی این موجودات جدید که حتی اسم آن ها را نمی دانیم را از شهر پاک کنیم.

اما نکته ی جالب اینجاست که تعداد آن ها نه تنها به این راحتی کم نمی شود, بلکه کم کم به تعدادشان افزوده هم می شود.کیت و جی دی در بین جستوجو در شهر به کتابخانه ای می رسند که پر از تخم های لزج است و اینطور که به نظر می رسد متعلق به موجودات جدید درون بازی هستند.

GearsOfWar4-4-jpg

آن ها برای بزرگ شدن و زنده ماندن از نور تغذیه می کنند به همین دلیل است که وقتی پا به شهر می گذاریم همه جا تاریک بوده و هر بخش از آن در خفقان فرو رفته است.

در کنار آن فهمیدیم که این موجودات می توانند ماده های سمی از دم خود ترشح کنند و هنوز نمی دانیم که این ماده چه تاثیری می تواند بر روی بازیکنان داشته باشد.

پس از آن شاهد زره های عالی و محافظ شخصیت های درون بازی هستیم که بسیار عالی و با جزئیات طراحی شده اند. سلاح های مختلفی از جمله شات گان در اختیار کاراکترها قرار دارد و علاوه بر آن کیت سلاح سنگین زیبایی در دست دارد که به خوبی هم می داند چگونه باید از آن استفاده کند.

gears4screenshot_actionshot_1920x1080-ddc6719ea0e74e5dbd4a0ef4501270ff

مهارت کیت و جی دی به خوبی در گیم پلی نمایش داده شده و ما با دیدن آن ها به سرعت متوجه می شویم با سربازانی زبده و با تجربه طرف هستیم.آن دو هیچ چیزی از مارکوس و همراهانش کم ندارند تا از بودنشان در Gears of War 4 ناراحت باشیم.

توانایی های آن ها در مبارزه, کاور گیری, پوشش دهی و استفاده از سلاح های کوچک و بزرگ نشان می دهد که به خوبی برای این کار آموزش دیده اند.در کنار آن متوجه می شویم که تمامی این قابلیت های نام برده در بازی جای گذاری شده و به بهترین شکل طراحی شده است.

پس از آن شاهد گرافیک زیبای بازی هستیم که از همان ابتدای ورود به شهر کاربران را خیره می کند.با وجود تاریک بودن مکان مورد نظر باز هم می توانیم گرافیک زیبا و کیفیت بالای بازی را مشاهده کنیم.

2015-06-15105058jpg-a57577

هر بخش از شهر به زیبایی طراحی شده و محیط بازی به خوبی می توان نشان دهد که چه اتفاقاتی در آن رخ داده است. همه جا ویران شده, سکوت تمام شهر را بلعیده و نور زیبای ماه حس خوف را در دل بازیکن می اندازد.

از آن جایی که این موجودات از نور تغزیه می کنند شهر در تاریکی مطلق فرو رفته بنابراین دیدن تمام جزئیات محیط ممکن نیست اما با وجود چراغ قوه ی عالی کاراکترها بازی می توان در گوشه های شهر دقت کرد و گرافیک زیبای Gears of War 4 را به خوبی در آن ها مشاهده کرد.

تغییر از آب و هوا و طراحی شب در بازی بسیار عالی انجام شده و طبیعی می باشد, در بخشی از گیم پلی بازی ناگهان آب و هوا تغییر کرده و شاهد طوفانی زیبا هستیم.

GearsOfWar4-2-jpg

همین موضوع خود نشان می دهد در Gears of War 4 ممکن است شاهد آب و هوای دیگری هم چون باران و یا حتی برف هم باشیم. با وجود این تغییر ناگهانی و هم چنین خیره کننده ممکن است اتفاقات جالب توجه و غیر منتظره ی بیشتری در ین نسخه از بازی انتظار بازیکن را بکشد.

ما هنوز نمی دانیم که آیا تا انتهای گیم پلی باید در همین شهر بمانیم یا این که محیط های دیگری هم برای رفتن وجود دارد.البته خب نمی شود که بازی به این بزرگی تنها یک نقشه داشته باشد اما هنوز که چیزی از قابلیت های آن معلوم نشده نمی توانیم دقیق د رمورد آن قضاوت کنیم.

در بخشی از گیم پلی بازی نیز شاهد مبارزاتی بین کاراکتر های درون بازی و موجودات جدید شهر بودیم که در این بین با فیزیک جالب توجه Gears of War 4 نیز رو به رو شدیم.

خوشبختانه این بخش از بازی هم توانست انتظار ما را از یک بازی نسل هشتمی برآورده کند, چرا که برخورد تیر به محیط و یا پرش موجودات و خراب کردن بخش های مختلف شهر به طور طبیعی تری قابل مشاهده است.

gears-4

هر حرکتی بر روی محیط اطراف تاثیر می گذارد و تغییراتی که در آن رخ می دهد نیز به وضوح قابل مشاهده است.برای مثال اگر چیزی به سمتی پرت شده و خُرد شود, تکه های آن هم چنان در جایی که افتاده اند باقی مانده و به خوبی مشاهده می شوند.

در کنار آن با شلیک کردن ره هر یک از موجودات درون بازی به خوبی می توان تکه تکه شدن آن ها را مشاهده کرد.خون به اطراف پاشیده شده و این بازی به بازیکن نشان می دهد هیچ کم و کاستی در خود ندارد.

البته باید این نکته را هم در نظر داشت که ساخت بازی هنوز به پایان نرسیده و تیم سازنده هنوز هم وقت دارند قابلیت های بیشتر به آن اضافه کنند و یا امکانات موجود در آن را ارتقاء بدهند.

بنابراین امکان دارد تمام نکاتی که دیدیم و شناختیم در زمان عرضه ی رسمی Gears of War 4 بسیار بهتر و حتی متفاوت تر دیده شوند.پس باید به خاطر داشته باشیم که ویژگی های منحصر به فردی که در این بازی وجود دارد جای پیشرفت داشته و می توانند بهبود بیشتری پیدا کنند.

علاوه بر آن سازندگان وقت برای این که بتوانند امکانات بیشتری به آن اضافه کنند در اختیار دارند و ما امیدواریم در انتها Gears of War 4 بتواند مورد استقبال همه ی علاقه مندانش قرار بگیرد.

Bazitalk-Gears of War 4

بازی زیبای The Gears of War 4 نیز دارای یک نسخه ی بتا می باشد که پیش از انتشار رسمی بازی در پاییز سال ۲۰۱۶, در بهار سال جاری در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد تا کمی با قابلیت های موجود در این نسخه ی جدید آشنا شوند.

لازم به ذکر است کاربرانی که نسخه ی Gears of War Ultimate Edition این بازی را خریداری کرده باشند می توانند در این نسخه ی بتا شرکت کنند. طبق گزارش های مختلف هم اکنون بیش از ۱ میلیون نفر از مردم این نسخه از بازی را خریداری کرده اند و همین امر نشان می دهد افراد زیادی هستند که دوست دارند بتای Gears of War 4 را تجربه کنند.

اینطور که به نظر می رسد این نسخه از بازی نیز دارای قابلیت های بسیاری بوده و پس از انتشار مورد استقبال کاربران بسیاری قرار می گیرد.در هر حال ما که منتظریم تا شاید با استفاده از این نسخه ی بتا بتوانیم بیشتر با  آشنا شویم و قابلیت های آن را بهتر بشناسیم.

هر چند که نسخه ی بتا هم برای بهتر شدن بازی در اختیار کاربران قرار می گیرد, با این حال باز هم می توان از آن برای شناختن بهتر بازی استفاده کرد.

کمپانی سازنده نیز اعلام کرد که این بازی انحصاری Xbox One در حال حاضر برای عرضه در پاییز سال ۲۰۱۶ برنامه ریزی شده است و ما هم چنان بی صبرانه منتظر آن هستیم.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.