پیش نمایش H1Z1 |کشتن، بهایی برای بقا

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ موضوعات: اخبار، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، مقالات بدون دیدگاه 1,133 بازدید

تاکنون بازی های ترسناک بسیاری را در صنعت گیم دیده ایم که هر کدوم دارای قابلیت های مختلفی بودند که باعث ایجاد دلهره در وجود بازیکنان می شد. هم اکنون کمپانی Daybreak Game در حال توسعه ی بازی H1Z1 به همین سبک می باشد و این بار ایده ای خلاقانه به خرج داده و این بازی را به دو عنوان جدا تبدیل کرده است.

در ابتدا اخبار های مربوط به این بازی تنها نام H1Z1 را معرفی می کردند اما پپش از آن شرکت سازنده ی بازی اعلام کرد که این پروژه ی جدید به دو بازی با دو عنوان خاص تقسیم شده است که گیم پلی و داستان هر یک از آن ها متفاوت بوده و امکانات ویژه ای نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

شاید شما طرفدار بازی های ترسناک نباشید اما فکر می کنم یکی از سبک هایی است که بیشتر از دیگر بازی ها مورد توجه کاربران قرار می گیرد. تاکنون شاهد بازی های بسیاری بودیم که به سبک ترسناک ساخته شدند و هنگام تجربه ی آن ها حس ترس و دلهره را به خوبی می توانیم احساس کنیم.اکثر بازی های ترسناک به خوبی مورد توجه بازیکنان قرار گرفته و به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده اند.

هم اکنون H1Z1 نیز به این سبک طراحی شده و سعی دارد تا علاقه مندان آن را به سمت خود جذب کند به همین دلیل است که سازنده آن را به دوبازی مجزا تقسیم کرده تا در هر یک ویژگی های مختلفی جای گذاری کند.

Bazitalk--H1Z1-121

اولین بازی H1Z1: Just Survive نام گرفته است که دارای قابلیت های بسیاری می باشد و هم اکنون به صورت Early Access در سایت Steam در دسترس است و بخشی از قابلیت های موجود در آن را می توان تجربه کرد.

H1Z1 در واقع یک بازی آنلاین و MMO می باشد و در Just Survive نیز شما باید برای زنده ماند در محیط های خطرناک تلاش کنید. بازیکنان در روستایی در ایالات متحده قرار می گیرند که می توانند مهارت های شخصیت بازی را ارتقاء داده و در کنار آن با یافتن آیتم های مختلف سعی کنند تا به تنهایی در این جهان متروک و پر از خطر زنده بمانند.

از آن جایی که بازی به صورت آنلاین می باشد شما می توانید هم آن را به صورت تنهایی تجربه کنید هم این که با دیگر بازیکنان دوست شده و یا در گروه های مختلفی عضو شوید.

شما میتوانید فردی سرکش و بی رحم باشید و در مقابل می توانید به افراد مختلف کمک کنید و سعی کنید تا دوستان خود را در کنار خود نگه دارید.در Just Survive شما قادر خواهید بود مهارت ها و سلاح های خود را ارتقاء دهید, غارت کنید و یا ساختمان ها و مکان های متروک در محیط های مختلف بازی را جستوجو کرده و آیتم های گوناگون به دست بیاورید.

در Just Survive شما در واقع بازی H1Z1 را در حالت Survival تجربه می کنید و می توان گفت که این دو بازی جدا صرفا دو حالت در H1Z1 می باشد که به صورت جداگانه و با اسمی جدید در اختیار کاربران قرار گرفته است.

361

در این حالت نیز شما تنها کاری که باید انجام دهید فقط زنده ماندن است و قرار نیست به چیز خاصی دست پیدا کنید. گیم پلی بازی صرفا جهت سرگرم کردن بازیکن طراحی شده است و شما در جهان گسترده ی آن می توانید کار های بسیاری انجام دهید.

شما می توانید به همراه دوستان خود در بازی شرکت کنید و پایگاه های مخصوص خود را بنا کنید. در این بخش می توانید وسایل نقلیه ی مختلفی تهیه کنید و سلاح های بسیاری به دست بیاورید.

با این وجود گروه های بسیاری هم درون بازی هستند که شما می توانید با آن ها رقابت می کنید و این بخش از بازی می تواند خیلی هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد.

در Just Survive شما پس از متصل شدن به سرور بازی پس از گذشت ده دقیقه می توانید آن را آغاز کنید و درابتدا نیز محیطی گسترده پیش روی شما قرار می گیرد.

maxresdefault

نکته ی قابل توجه دراین بازی نورپردازی آن است که نسبت به گذشته بروزرسانی شده و ویژگی های بهتری دارد.شما می توانید با کاوش در محیط های مختلف درون بازی هم در شهر ها و هم در جنگل ها به دنبال آیتم های مختلف بگردید.

در Just Survive شما هم چنین یاد می گیرید که پس از آسیب یا صدمه دیدن چطور باید خود را احیا کنید, اساسا شما می توانید با لباس گرم پوشیدن, غذا خوردن, کنار آتش نشستن و توجه به علائم حیاتی و جسمی شخصیت درون بازی سعی کنید سطح سلامتی آن را در حد متوسط نگه دارید.

علاوه بر آن سلاح های مختلف جهت استفاده در مبارزات تن به تن به دست بیاوید تا زمانی که دشمن در فاصله ای نزدیک به شما قرار داشت راحت تر بتوانید از خود دفاع کنید.

h1z1-just-survive

Just Survive در واقع یک بازی جهان باز است که شما می توانید به هر قسمت از محیط های موجود در آن رفته و کار های مختلفی انجام دهید.در این بین شما هم با زامبی مواجه خواهید شد که کشتن آن ها حتمی است و در کنار آن با دیگر بازیکنان نیز رو به رو می شوید و باید بدانید چطور در این وضعیت عمل کنید.

 شما در ابتدا با شخصیتی با نام Zivo آشنا می شوید که شما را به کلیسا می برد و در آن جا می توانید با دیگر بازیکن های موجود در بازی نیز آشنا شوید.

هم اکنون تصمیم با شماست که می خواهید با آن ها دوستانه برخورد کنید یا این که بازی کردن در Just Survive را تنها به عنوان تجربه ای تک نفره دوست دارید.

H1Z1-930x581

با این وجود شخصیت های درون بازی هر کدام عقاید و مهارت های مختص به خود را دارند که شما ممکن است از خیلی از آن ها خوشتان نیاید, به همین دلیل است که قدرت تصمیم گیری درون بازی گذاشته شده تا شما بهترین راه برای ادامه ی بازی را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که تمام کاراکتر های درون بازی سلاح دارند پس اگر قصد مخالفت با آن ها را دارید هم باید مراقب باشید چون Just Survive صرفا برای زنده ماندن پس اگر قرار است از جان خود محافظت کنید باید علاوه بر زامبی ها و حیوانات وحشی درون بازی حواستان به دیگر بازیکنان و شخصیت های آن نیز باشد.

3002115-h1z1_justsurvive01

با این وجود شما ممکن است تا ساعت ها پس از ورود به بازی در محیط های بزرگ آن سرگردان باشید اما برای تجربه ای هیجان انگیز تر بهتر است سعی کنید مکان های اصلی درون بازی را کشف کرده و با دشمنان و دوستان مختلفی رو به رو شوید.

تنها با این روش است که می توانید کمی با قابلیت های بازی و سلاح های مختلف آن آشنا شوید, علاوه بر آن می توانید مهارت های خود را محک بزنید و با دشمنان مبارزه کنید.

با این وجود باید بدانیم که بازی آنلاین است و شما لازم نیست با تنها سفر کردن در Just Survive خود را خسته کنید چرا که می توانید در کنار دوستان خود گروهی حرکت کنید و گیم پلی را با هیجان بیشتری تجربه کنید.

در این زمان شما می توانیم تیم ها دیگر را غارت کنید و در کنار آن زمانی که گروهی بازی کنید امکان حمله ی دیگر تیم های بازی به شما نیز وجود خواهد داشت.

در این صورت شما باید سعی کنید از آیتم های محافظتی برای جلوگیری از این اتفاق و مقابله با دشمنان خود استفاده کنید و برای به دست آوردن آن ها نیز باید سعی کنید و محیط های مختلف را جستوجو کنید.

295110_screenshots_2015-07-30_00001

Just Survive تغییرات زیادی نکرده است اما آن را به عنوان یک بازی بقا تجربه می کنیم که زنده ماندن در گیم پلی حرف اول را می زند و بازیکن باید سعی کند با استفاده ازآیتم ها و تجهیزات مختلفی که در اختیار دارد از خود در برابر دشمنان محافظت کند.

شما آزادی کامل درون بازی دارید که می تواند ویژگی خوبی باشد تا با استفاده از آن سعی کنید آیتم های جدید پیدا کنید و مهارت های خود را ارتقاء دهید.

این در حالی است که تیم های مقابل شما ممکن است قدرتمند تر باشند و همین امر نیاز به سعی و تلاش بیشتری دارد اما باید بدانید که اگر در مبارزات مختلف به برتری برسید می توانید پول و امتیاز بسیاری کسب کنید.

King-of-the-Kill-3-min

در این بین می توانید وسایل نقلیه ی مختلفی به دست بیاورید و با استفاده از آن هیجان بیشتری را درون گیم پلی تجربه کنید.

پس از آن دومین بازی H1Z1: King of the Kill نام گرفته است که دارای قابلیت های بسیاری می باشد و هم اکنون به صورت Early Access در سایت Steam در دسترس است و بخشی از قابلیت های موجود در آن را می توان تجربه کرد.

H1Z1_axe

این بازی در واقع اسپین آفی است که در آن باز هم باید با دشمنان و زامبی های مختلف بسیاری مبارزه کنید با این تفاوت که این بار موانع بیشتری پیش رو دارید که باید سعی کنید از آن ها با موفقیت عبور کنید.

این ویژگی در واقع بدین معنی است که شما تا جایی که می توانید دشمنان را بکشید تا بتوانید به آن بخش از برتری که نیاز است دست پیدا کنید شما ماموریت های بسیاری پیش رو دارید که هر بار دشوار تر از قبل می شوند و در کنار آن ویژگی های امنیتی در آن ها افزایش پیدا می کند و همین کار شما را سخت تر می کند.

King-of-the-Kill-2-min

در King of the Kill نقشه های مختلفی در اختیار بازیکن قرار می گیرد که باید با توجه به آن سعی کند تا از موانع عبور کرده و دشمنان را از بین ببرد.شما از مناطق ب مساحت کم به کوچک تر منتقل می شوید که هر بار شرایط سخت تر از قبل است و گاهی نیروها بیشتر وجود دارند تا با آن ها مقابله کنید.

در این بین از گازهای سمی نیز استفاده می شود که بسیار خطرناک هستند به همین دلیل شما باید خود را برای مقابله با چنین خطرهایی در گیم پلی بازی آماده کنید.

حالت های مختلفی در King of the Kill وجود دارد و شما می توانید در آن ها به تنهایی با زامبی های بسیاری مقابله کنید و یا این که میتوانید با متصل شدن به سرور های بازی به همراه دوستان خود در نبرد ها و ماموریت های مختلفی شرکت کرده و در مقابل دیگر بازیکنان قرار بگیرید.

h1z1-splits-into-king-of-the-hill-and-just-survive-to-emphasize-unique-mechanics-500051-3

تجربه ی قابلیت ها و بخش های مختلفی از این بازی تقریبا شبیه به نبرد در Battle Royale طراحی شده است و شما باید سعی کنید کنترل هر چیزی را داشته باشید تا به خوبی از پس هر مرحله از بازی بر بیایید.

قوانین خاصی درون بازی وجود ندارد و شما باید فقط سعی کنید هر چه دشمن بر سر راهتان قرار دارد نابود کنید و در این بین انتظار می رود که سلاح های بسیاری هم در اختیار داشته باشید.

خب شما سلاح های گوناگونی برای استفاده دارید اما باز هم باید بدانید که از کدام در چه شرایطی باید استفاده کرد تا بتوان نتیجه ی قابل قبولی را مشاهده کرد.

در King of the Kill شانس هم تاحدودی نقش مهمی دارد و شما اگر با قدرت بالا درون ماموریت های سطح بالای بازی عمل کنید حتی ممکن است بتوانید امتیاز بیشتری هم دریافت کنید.

h1z1-9

در این بین هر بار که در نبردی موفق می شوید مهارت های شما نیز بیشتر و بهتر می شود و این امر کمک می کند با قدرت بیشتری در مقابل دشمنان بعدی خود قرار بگیرید.

غارت درون این بخش از بازی نیز حرف اول را می زند و شما با حمله به مکان های مختلف و جستوجو در ساختمان ها و مناطق درون بازی می توانید آیتم ها و حتی سلاح های خوبی به دست آورید.

در این بین شانس نیز مهم است چرا که گاهی ممکن است با اولین قدم در مکانی جدید مورد تهاجم قرار گرفته و کشته شوید. بنابراین باید کمی هم دقت و حساسیت نشان دهید تا بتوانید هر ماموریت را به خوبی به اتمام برسانید.

علاوه بر آن دشمنان شما بر روی نقشه ی بازی نمایش داده نمی شوند برای همین امکان رخ دادن اتفاق های غیرقابل پیش بینی و ناگهانی درون گیم پلی King of the Kill بسیار زیاد است.

مهم ترین ویژگی این بازی قابلیت سوییچ بین اول شخص و سوم شخص است و شما می توانید با هر یک از آن ها گیم پلی بازی را به گونه ی خاصی تجربه کنید.محدوده ی دید, زاویه ی دوربین و دقت در چشم انداز های درون بازی در هر یک از این دو بخش متفاوت است.

H1Z1-AR-15-Bear

بنابراین شما باید بنابر شرایط و قابلیت هایی که درون بازی وجود دارد یکی از این دو دید را برای تجربه کردن بازی انتخاب کنید. راه رفتن, دویدن, نشستن و یا دولا شدن در هر یک از آن ها به صورت خاصی مشاهده می شود بنابراین باید دقت داشته باشید که موقعیت در بازی چگونه است و باید چه حرکتی از خود نشان دهید.

شما در King of the Kill نیز وسایل نقلیه ی بسیاری در اختیار دارید که می توانید از تمامی آن ها حتی ماشین پلیس, چیپ, کامیون و انواع وسیله های مختلف برای حمل و نقل استفاده کنید.

تعقیب و گریز با دیگر بازیکنان نیز یکی دیگر از قابلیت های این بازی است که به اندازه ی کافی می تواند هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد.

گرافیک و ویژگی های مختص به آن بخش نیز خوب و قابل قبول می باشند و از آن جایی که بازی هنوز به صورت Early Access در دسترس می باشد, بدون شک نسخه ی نهایی آن پیشرفت هایی هم داشته و ویژگی های آن نیز به مورر زمان بهبود بیشتری پیدا می کنند.

84294204

در هر حال ویژگی ها و امکانات موجود درون بازی تاکنون که خوب بوده اند و از آن جایی که هنوز کامل نیست نمی توانیم انتظار داشته باشیم که بدون اشکال باشد.

شاید تقسیم شدن H1Z1 به دو بازی ممکن است خیلی نیاز نبوده باشد اما همین کار باعث شد در هر یک از این دو عنوان ویژگی های موجود در حالت های اصلی بازی را با تمرکز بیشتری تجربه کنیم.

این امر قابلیت های اصلی درون بزای را بهتر و واضح تر به نمایش گذاشت و بازیکن نیز توانست با دقت درون آن ها کاوش کرده و ریزترین جزئیات موجود در آن ها را نیز تجربه کند.

با این وجود ما در دو بازی مختلف H1Z1 مشکلات زیادی مشاهده نکردیم و از تجربه ی آن لذت برده ایم. با توجه به عناوین مختلف در سبک زامبی که هم اکنون در صنعت گیم آن ها را تجربه می کنیم, بازی H1Z1 نیز پتانسیل این را دارد که به یک بازی جذاب و پر طرفدار در این زمینه تبدیل شود.

551

ولی به شرط این که بر روی محوریت های مرکزی این بازی در این سبک, نظیر مکانیک های مبارزه ای بر علیه زامبی ها و دیگر موجودات, استفاده از سلاح های بهتر برای کشتار و هم چنین در دسترس بودن وسایل نقلیه متناسب با محیط های بازی بیشتر کار شود و قابلیت هایی از این قبیل را در خود داشته باشد.

با این وجود دوست داریم که نسخه ی نهایی از آن ها نیز بتواند دارای ویژگی های بهبود یافته تری باشد و کاربران ببشتری را به سمت خود جذب کند.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

برچسب‌ها:
MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.