پیش نمایش Mass Effect Andromeda | کدامین سیاره؟

۱۳ بهمن ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، مقالات بدون دیدگاه 1,099 بازدید

اگر از طرفداران Mass effect باشید ، حتما در مورد نسخه ی آخری که هم اکنون در دست تولید است خیلی کنجکاو بودید! همه ی طرفداران Mass effect تا ژوئن سال قبل مایل بودند تا اطلاعات بیشتری در مورد سری جدید این بازی به دست آورند ، ولی الکترونیک آرتز همه را در انتظار گذاشت تا طرفداران تشنه ی دانستنن اطلاعاتی در رابطه با  Mass effect جدید باشند !خوشبختانه الکترونیک آرتز در E3 خرداد سال قبل طلاعات زیادی را در مورد این بازی اعلام کرد و یک خانواده رو از نگرانی در آورد  😀

1

قبل از اینکه EA اطلاعات بیشتری در مورد سری جدید بدهد ، فرض بر این بود که نام این بازی  Mass effect 4 ،دنباله ای داستان شپرد و ادامه ی Mass effect 3 است. ولی همه ی این حدس ها نادرست بود ، چرا که کلا جریان این بازی با سری سه گانه ی خود تفاوت های زیادی دارد. البته از قبل هم مشخص بود که رویدادهای این بازی در فضا و سیارات و کهکشانها اتفاق می افتد ، ولی جزییات زیادی در رابطه با آن منتشر نشده بود.

2

یکی از مزایای استودیوهای EA در این است که بازی های فضایی رو خیلی خوب و با ابتکار می سازد .  هر چند که طرفداران این بازی ها در جهان نسبت به عنوانهای دیگر کمتر هستند ،ولی همان عده ی معدود هم توقع دارند تا یک عنوان خیلی خوب را با هیجان فضایی تجربه کنند . بهترین مثال در این رابطه بعد از Mass effect 3 بازی جدید  Battlefront است که در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شد . این بازی هم اکنون از محبوبیت خوبی برخوردار بوده و مورد استقبال بسیاری از بازیکنان است .

الکترونیک آرتز همان زمان در E3 اعلام کرد که نام این بازی جدید Mass Effect Andromeda می باشد . Mass effect 4 را خود طرفداران برای آن گذاشته بودند تا بالاخره ناشر نام آن را به طور رسمی اعلام کند .

هم اکنون که داریم این پیش نمایش را نگارش می کنیم ، می دانیم که خیلی زود است تا بخواهیم به آمدن این بازی امید ببندیم . چرا که سازندگان هنوز تاریخ بسیار دقیقی برای بازی منتشر نکردند .

3

البته که تاریخ  تقریبی انتشار این بازی توسط سازنده اش یعنی BioWare مشخص شده ، ولی هنوز مطمئن نیستیم که می توانیم آن را در ۲۰۱۶ تجربه کنیم با ۲۰۱۷؟ به هر حال عادت سازندگان است که طرفداران را اینگونه در انتظار و کما قرار دهند . امیدواریم که حداقل بعد از این همه مدت صبر شاهد یک بازی خیلی خوب و بزرگ باشیم که انتظاراتمان را بر آورده کند.

لازم به ذکر است که EA تا به امروز اطلاعات خیلی دقیق در مورد این بازی منتشر نکرده و ما چیزهای زیادی در مورد آن نمی دانیم . این هم عادت جدید سازندگان و ناشران است ! هدف آنها از این عدم ارائه ی جزییات بازی ها به این علت است که اولا بازی آنها خوب فروش برود و دوما بازیکن از تجربه ی آن لذت بیشتری ببرد.

خب بهتر است کمی در مورد بازی با شما صحبت کنیم ، ناسلامتی دارید پیش نمایش می خوانید!

4

همانطور که در بالا اشاره شد ، Mass Effect Andromeda در یک کهکشان جدید به نام Andromeda اتفاق می افتد و روند بازی در این نسخه بر روی اکتشافات مختلف تمرکز دارد. یعنی شما باید مدام از این سیاره به آن سیاره رفته و چیزهای مختلف را کشف کنید . پس با این حساب ، هر چه بیشتر بگردید و پیدا کنید به امتیاز بهتری دست می یابید

شما می توانید در Andromeda ماکویی که در نسخه ی جدید بسیار بهبود یافته را برانید و دشمنان را یکی یکی از لب تیغ بگذارنید. علاوه بر این می توانید یک تیم ماجراجو تشکیل دهید و مبارزات مختلفی در این کهکشان نو انجام دهید . به نظر می رسد امکاناتی که درون این وسیله ی قرار داده شده از قبل خیلی بهتر شده باشد تا بازیکن بهتر بتواند با آن در سیاره به اکتشاف بپردازد . به هر حال یک سفر خوب نیازمند دوتا چیزه : یکی وسیله ی خوب و یکی هم همسفر خوب 😉

در بالا اشاره کردیم که گیم پلی بازی بر روی انفجار تمرکز دارد ، ولی در کجا؟ چه سیاره هایی ؟ چگونه ؟ اینها همه و همه سوالاتی هستند که در ذهن طرفداران وجود داشته و هنوز پاسخی به آنها داده نشده است . آنطور که از تریلرهای قبلی این بازی متوجه شدیم ، شما در Andromeda با یک غرب وحشی ولی این دفعه در فضا رو به رو هستید .

7

زمانی که موجی از دشمنان بر سر شما میریزند ، احساس می کنید که تعدادی کابوی فضایی دارند با اسب های خود به سمت شما می آیند و به جای تیر به سمت شما اشعه ی لیزر پرتاب می کنند! این محیط شلوغ و پر از آدم هیجان خیلی خوبی به آدم وارد می کند ولی باید ببینیم که آیا می تواند انتظارات ما را از یک بازی چند نفره بر آورده کند؟

در Andromeda شما می توانید به جای یک انسان در هر دو جنسیت زن و مرد ، بازی کنید . همچنین آیتم های شخصی سازی مختلفی هم برای هر دو نوع کاراکتر موجود است ، از کلاه آنها گرفته تا لباس ها ی مختلف . با نگاه کردن به آینده ی بازی و همچنین وجود بازی های AAA ، به این نتیجه می رسیم که احتمالا در Andromeda هم پرداخت درون بازی وجود داشته باشد تا شما بتوانید با آن چیزهای مختلفی برای کاراکتر و یا سفینه خود بخرید

یکی از چیزهای جالبی که در این بازی وجود دارد ، انتخاب سیاره های مختلف است که نمای آن خیلی خوب طراحی شده است . البته این مورد هم در حد حدس و گمان زیاد است و تا بازی اصلی منتشر نشده نمی توان در مورد آن دقیق نظر داد .

5

اگر بازی دارای این امکان باشد از چند حال خارج نیست : یا سیاره را برای جنگیدن انتخاب می کنید و یا برای فتح کردن ، شاید هم باید گروهی را از داخل آن نجات دهید . بعد از انتخاب سیاره ی خود مکان فعلی شما در کهکشان در یک سمت و در کنار آن سیاره ای که می خواهید درون آن سفر کنید هم در سمت دیگر به همراه نامش به نمایش در آمده. مسیری که باید بپمایید نیز در همین جا مشخص است و بعد از تایید نهایی از یک سیاه چاله مانند نورانی عبور کرده و به مسیر بعدی خود می رسید .

علاوه بر همه ی این موارد شما می توانید سیارات جدید را در طول بازی پیدا کنید ، اما فکر نکنید که این خیلی کار ساده ای است . مطمئنا باید از دشمنان مختلف بگذرید تا بتوانید یکی از سیارات کهکشان Andromeda را از آن خود کنید .

9

به نظر می رسد در این بازی شما با یک سیستم نیمه پارکور هم رو به رو باشید . چرا که در ما در فضا هستیم ، نه بر روی زمین آسفالت شده! آنجا تمدنی نیست که انسان ها آبادش کرده باشند . پس باید بتوانید از دیوراها و صخره ها بالا بروید .

یکی از مواردی که می توان به طور حتم از آن مطمئن بود عدم حضور فرمانده شپرد در بازی است . این کاراکتر خیلی مورد توجه بازیکنان بود ، ولی متاسفانه در این نسخه از بازی نیازی به حضور او نداشته . شاید هم شخصیت های جدید از شپرد خیلی بهتر عمل کردند و مورد توجه بازیکنان قرار گرفتند

6

علاوه بر این  هیچ کدام از شخصیت های گذشته در سری جدید نخواهند بود و اینطور که متوجه شدیم در این نسخه ی جدید کاراکتر های جدید به بازی اضافه  شده اند.خود سازندگان گفته اند که این نسخه از بازی به گونه ای است که کلا نیازی به حضور شخصیت های نسخه ی قبلی در آن نیست. لازم به ذکر است که سیاره ی بازی ۲٫۵ میلیون سال نوری با کهکشان راه شیری فاصله دارد و سفرهای شما نیازمند محاسبه ی مساحت ،جهت استفاده از زمان بیشتر است .

اما در مورد موتور بازی باید خدمتتان بگوییم که در ساخت Andromeda  از یک موتور کاملا جدید استفاده شده و همین امر نیز باعث شده روند ساخت و توسعه ی بازی بسیار طولانی شود. احتمالا استفاده از این موتور به بهیود گرافیک و شبیه سازی دقیق سیارات کمک بهتری کرده تا به بازیکن حس بودن در کهکشان دست دهد!

همانطور که در بازی های اخیر مشاهده کردیم ، هوش مصنوعی به یک گزینه ی مهم در بازی تبدیل شده . مثلا دشمنان گرالت در ویچر ۳ خیلی هوشند تر شدند ، به صورتی که اگر شما پشت درختان پنهان شوید ، شما را خواهند یافت . مطمئنا Mass Seedect هم از این قاعده مستثنی نیست و دشمنان و هوش مصنوعی با تغییرات بسیاری در آن ارائه می شوند

همیشه در بازی هایی که از دو حالت تک نفره و چند نفره تشکیل شده اند ، یک نگرانی وجود دارد . معمولا بازیکنان از این نگرانند که با وجود بخش چند نفره در بازی ممکن است وسعت بخش تک نفره ی آن کمتر شود . ولی اینطور که مشخص است ما با یک عنوان عظیم رو به رو هستیم.

در بالا اشاره کردیم که پیشرفتهایی در بازی حاصل شده که از آنها می توان به بهبود در عملکرد بازی و بالا رفتن گرافیک و کیفیت بازی اشاره نمود . هعلاوه بر این موارد سیستم سطح بندی بازیکن نیز در این نسخه بسیار بهتر بوده است.

8

بازی تاک اطلاعاتی را که تا کنون در مورد این بازی منتشر شده بود را در اختیار شما قرار داد، در مورد برخی از ویژگی های بازی هنوز خود سازندگان هم مطمئن نیستند و ممکن است مواردی به بازی یا از آن حذف شود . مانند The Division  که در نسخه ی پس از انتشارش شامل محله ی منهتن نیست . به هر حال امیدواریم که انتظار کاربران از این بازی به خوبی بر آورده شود.

با بازی تاک همراه باشید

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.