پیش نمایش Unravel | موجود نخی ماجراجو

۳۰ آذر ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر بدون دیدگاه 1,040 بازدید

همه ی ما کم و بیش با بازی های پلتفرمر زمان های زیادی را سپری کردیم و مطمئنا این ژانر هیچ وقت محبوبیت خود را در میان گیمر ها از دست نخواهد داد . هم اکنون که تکنولوژی بازی ها به طرز حیرت آوری پیشرفت کرده ، ما شاهد بازی ها و ایده های جالبی برای این سبک بازی ها هستیم . یکی از این عناوین در دست ساخت در این سبک ، Unravel می باشد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد .

yarny_by_magemina-d8xljzl

امروز بازی تاک تصمیم دارد تا پیش نمایشی از بازی Unravel را در اختیار طرفداران دنیای گیم قرار دهد . در ابتدا معرفی کوتاهی از این بازی برای شما داریم .

ناشر این بازی ، شرکت محبوب EA بوده که با بازی های محبوبی در سطح دنیا همچون FIFA 16، Battlefront، Battlefield و … شناخته شده میباشد . پس مطمئنا ما با یک عنوان بسیار جذاب رو به رو خواهیم بود .

ساخت این بازی را استودیو سوئدی Coldwood Interactive بر عهده دارد . دارندگان PC، PS4 و Xbox One می توانند آن را در سال ۲۰۱۶ تجربه کنند. در این بازی شما با یک موجود نخی به نام یارنی رو به رو هستید که می خواهد در این دنیای بزرگ ماجراجویی کند. ولی این ماجراجویی چگونه آغاز می شود ؟

ea-blog-unravel-in-real-life-980x551

زمانی که شما بازی را شروع می‌کنید یک خانم پیر مهربان را می بینید که مشتاقانه به بیرون از پنجره خیره شده است . او خانواده اش را به یاد می آورد که در طولانی مدت با آنها خاطره داشته است ولی مدت زمان زیادی است که از آنها خبر ندارد. در ادامه او سبد نخ های بافتنی خود را به دستش گرفته و از پله ها بالا می رود . در همین حین یک کاموای قرمز رنگ از داخل سبد او سر خورده و به بیرون پرتاب می شود ، سپس ما شاهد تولد یارنی هستیم! بله این موجود مهربان نخی و احساسی در اینجا پا به جهان بزرگ انسان ها می گذارد.

بعد از تولد او، داستان یارنی شروع می شود . هدف او دردر بازی این است تا خانواده ی گمشده ی این پیرزن را پیدا کند. یارنی در این راه با مردم زیادی ارتباط بر قرار می کند و سعی دارد افرادی را بیاید که به نوعی با خانواده ی این پیرزن مهربان در ارتباط باشند . در این بازی یارنی مرتبا با نخ راه خود را پیدا می کند و شما باید از جاهایی بروید که تکه های نخ را دریافت کنید . شاید برای شما جالب باشد که کاموا در این بازی نشانه ی پیوند و ارتباط بین مردم است و همین باعث می شود که گیمر در بازی لحظات بسیار آرامش بخشی را سپری کند.

زمانی که فرزندی متولد می شود ، در اطراف خود افراد متعددی نظیر ، پدر و مادر و اقوام خود را از همان دوران می بیند . ولی یارنی به تنهایی متولد شده و به همین علت از رو به رو شدن با این دنیای بزرگ بسیار وحشت دارد . زمانی که او در حال عبور از یک باغ است و یا مثلا یک پروانه را میبیند ، وجودش را ترس و وحشت بر می دارد. تعجب او در بازی قابل لمس است .

Unravel-announcement-screens-06

گیم پلی بازی بسیار ساده است . برای دفاع از خود در بازی می توانید نخ هایی که جمع می کنید را به سمت های مختلف پرتاپ کنید .و در کل این نخ ها به شما در مدیریت سفرتان کمک می کنند . مثلا ممکن است شما بخواهید از ارتفاعی بالا بروید و یا طول یک دریاچه را بپیمائید در همه ی این موارد نخ به داد شما می رسد!

اگر شما در طول بازی نخی پیدا نکنید ، طول یارنی کوچک و کوچکتر می شود . پس بازهم نخ در اینجا نقش مهمی را ایفا می کند. در بازی همچنین تعدادی توپ وجود دارند که کلید حل برخی از معماها می باشند .

شما با یارنی در مکان ها مختلف مثل باغ هم قدم خواهید گذاشت . همچنین در بازی ما با اوقات مختلف روز رو به رو می شویم . جالب است بدانید ، زمانی که شما در باران قرار میگیرید ، یارنی از سرما میلرزد و همچنین شما خیس شدن او را به طور واضح حس می کنید . همچنین در مواقعی که شما به یک سرزمین ناشناخته که برای او کمی وهم آور است می روید ، ترسی را در وجود او می بینید که این صحنه پردازی ها در نوع خود بی نظیر هستند.

maxresdefault

گیم پلی بازی تماما بر پایه قوانین فیزیک میباشد پس شما میتوانید یک معما را به چندین روش حل کنید. همیشه ما یک معما را با یک روش حل طراحی میکنیم که در ذهن داریم ولی خیلی خوشحال میشویم وقتی میبینم که کسی آن را به شیوه دیگری حل میکند. در Unravel ، شما می توانید از Yarny در مواردی مثل بالا رفتن از درخت ، یا پائین رفتن از مکان دیگر استفاده کنید . تمامی آنها مثال های پایه ای بودند ، اما بازی همچنین شما را در خلق چیزها و هوش و ذکاوت امتحان می کند. پس در این بازی باید از هوش خود استفاده کنید

در کل داستان و گیم پلی این بازی بسیار تاثیر گذار است . ما در وجود و شخصیت یارنی نشانه هایی از فداکاری را نیز می بینیم . او از خود مایه میگذارد تا به خانواده ی صاحبش که همان پیرزن مهربان بود، برسد . همچنین ما در این بازی عشق بسیار زیاد را در یارنی حس می کنیم که چقدر با این حس تلاش خود را می کند تا از پستی و بلندی بگذرد و خانواده ی صاحب خود را پیدا کند . این ابراز عشق در یک موجود نخی تحسین برانگیز است !

unravel-zry7_1280w

 

در انتها باید خدمتتان بگوییم که این بازی در ژانر پلتفرمر از جذابیت های بسیاری برخوردار است و باید به این ایده ی زیبا از سمت سازندگان تبریک گفت. فکرش را بکنید که سازندگان از یک تکه نخ قرمز به چه ایده ی قشنگی رسیده اند. احساسات نهفته در بازی ، غم و شادی ، ترس ، حست همدردی این کاراکتر باعث خلق بازی بسیار زیبایی شده. به هر حال ما منتظر این بازی در ۹ فوریه ی ۲۰۱۶ هستیم و مطمئنا این بازی یکی از پر طرفدار ترین بازی های پلتفرمر در سال های اخیر خواهد شد .

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.