پیش نمایش We Happy Few |خوشحالی های دروغین

۰۱ بهمن ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پیش نمایش، کامپیوتر، لینوکس، مک بدون دیدگاه 1,126 بازدید

شهری که در آن شادی های دروغین نهفته … من خوشحال هستم ولی دلیل آن را نمی دانم! شاید کسی مرا جادو کرده ، شاید خواب هم ، ولی یادمه که قبلا خوشحال نبودم، کلی غم و غصه داشتم ، پس چرا الان شاد هستم ؟ حتما دلیلی دارد که اینگونه شاد و خرم با غم ها دارم می خندم . اینگونه شادی بی معنی است ، یا باید شاد بود و یا غمگین … من نمی خواهم مثل این مردم باشم … من این زندگی را عوض خواهم کرد .. شاید هم فرار کنم…

We happy few

اینها جملات عجیبی هستند که در حین بازی کردن و دیدن مردمان شهر بازی We Happy Few در ذهن شما نقش می بندد . تا به امروز عنوان های زیادی را در سبک بقا دیدیم و تجربه کرده ایم که داستان ها خوبی هم داشته اند ، ولی این بازی یک داستان بسیار خاص دارد . معمولا ما از بازی علاوه بر گیم پلی خوب و دلخواه ، داستان جذاب هم می خواهیم . مثلا بازی مانند ویچر ، در عین اینکه شما را داستان بازی لذت می بردی ، همانقدر هم گیم پلی برای شما جذاب است . ولی بازی هایی مثل بلادبورن بیشتر گیم پلی محور هستند . We Happy Few از آن دسته بازی هایی است که به هر دو مورد اهمیت داده . از لحاظ داستانی ، تا آنجا که می دانیم ، سازنده موضوع مناسبی را انتخاب کرده که یک تم انتقادی هم درون خود دارد .

We_Happy_Few_playable_characters

شما خوشحالی را در چه میبینید ؟ هر کس به یک طریقی شاد می شود . و البته انسان ها در کل یا واقعا خوشحال هستند ، یا اینکه مجبورند خود را خوشحال نشان دهند . ولی فرض کنید که شما را مجبور کنند بدان آنکه بدانید بیخودی و بی جهت خوشحال باشید ، در حالی که می دانید غمگین هستید . این حس تضاد درون شما را ذره ذره از این می برد . چرا که انسان در آن واحد نمی تواند دو حس را داشته باشد .

We Happy Few در واقع پروژه ی کنونی استودیو Compulsion Games است که فعلا در درست توسعه بوده و در ژوئن سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد . این استودیو بازی را در ژانر اکشن ساخته که آیتم های بازی های ماجراجویی هم در آن یافت می شود .

Screen_Shot_2015-03-07_at_8.32.23_AM

در قبل برای بازی یک نسخه ی آلفا برای PC منتشر شده بود که بسیاری از ویژگی های این بازی را به نمایش می گذاشت و ما با برخی از آنها آشنا شدیم . قصد داریم تا این ویژگی ها را در اختیار شما نیز بگذاریم.

زمانی که شما بازی را شروع می کنید ، بازی حضورتان در Wellington تبریک می گوید. در ابتدا لازم است شما را با این شهر عجب و غریب آشنا کنیم . در ابتدا باید بدانید که دلیل پوشیدن این لباس هاس عجیب و غریب ، به زمان بازی بر می گردد .رویدادهای  We Happy Few در سال ۱۹۶۰ و در انگلستان رخ می دهد . در واقع Wellington یک شهر افسانه ای است که مردم آن خیلی غیر عادی به نظر می رسند . زمانی که شما وارد شهر می شوید ، حرکات آنها کمی برای شما عجیب است ولی بعدا متوجه دلیل آن خواهید شد .

Screenshot-2015-03-07-at-7.01.19-PM

در اینجا می خواهیم کمی We Happy Few را اسپویل کنیم 😀 افرادی که شما در این شهر میبینید با یک ماده ی مخدر شادی آور کنترل می شوند ! یادتان باشد ترس همیشه از موجودات عجیب غریب بازی های horror ایجاد نمی شود . بلکه شما از بعضی از اتفاقات و روایت ها در این بازی نیز به خود خواهید لرزید . در اینجا یک چیز مهم است . بقا ، بقا و باز هم بقا… ترس در این بازی ، از کریس واکر نیست از فضای عجیب و غریب این بازی است که خوف انگیز است .

we-happy-few-02-exit-bobby_1920.0

کاراکتر اصلی این بازی که شما باید با آن We Happy Few را ادامه دهید ، Downer نام دارد . او تنها انسان عاقل این شهر است ، چرا که قصد ندارد از این ماده خورده و علکی خوشحال باشد . داونر از شادی های دروغین جلوگیری می کند و دنبال گریختن است . اما اقدامات او تنها به فرار از این دارو محدود نمی شود، بلکه داونر با چند نفر دیگر یک جنبش زیرزمینی تشکیل داده اند تا به طور مخفیانه با این موضوع مبارزه کند . او با گروه خود سعی دارد تا از این شهر عجیب فرار کنند و خود را نجات دهد . شاید برای شما سوال شود که چرا او این همه تلاش می کند تا از Wellington Wells بگریزد؟! باز هم برای شما اسپوسل کنیم که اگر سایر مردم متوجه این موضوع شوند که شما مانند آنها رفتار نمی کنید ، اتفاقات خوبی برای شما رخ نمی دهد . این ها همه تاثیر ماده ی مخدر بر روی مغزهای آنها است !!! فعلا تا وقتی که از شهر فرار نکرد اید ،باید سعی کنید که مثل آنها رفتار کنید .

Untitled-1

همانطور که در بالا اشاره شد ، بقا در این بازی بسیار مهم است . پس علاوه بر تغییر رفتار خود در مقابل مردم، باید سعی کنید تا زنده بمانید . برای تحقق این مهم باید دنبال مواد غذایی و سایر نیازهای خود باشید .

یکی از المان هایی که همیشه در بازی های با آنها مواجه می شویم ، ابر قهرمان است ! از مزیت ها و خلاقیت هایی که در این بازی به کار برده شده این است که شما با هر یک از همراهان خود یک قابلیتی دارید و در اینجا باید با کمک هم و ویزگیهای دیگر همراهان گیم پلی را پیش ببرید . یعنی در بازی ما یک ابر قهرمان نداریم که محوریت موضوع بر روی آن باشد ، بلکه هر کدام از این افراد برای خود یک قهرمان واقعی اند . این موضوع را بعد از روایت هایی که ار آنها میشونید خواهید فهمید .

3

در ابتدای شروع بازی شما باید در شهر دنبال آیتم های مختلف بپردازید . در بالای صفحه ی شما روزی که باید در آن مرحله انجام دهید و مراحل را پیش ببرید به نمایش در آمده . حتی ساعات مختلف روز نیر برای شما قابل نمایش است. در بالا گفتیم که داونر به همراه چند نفر دیگر یک جنبش مقاومت تشکیل داده اند و در زیر زمین مستقر هستند ، به همین علت در ابتدای شروع بازی شما در زیر زمین سپری می کنید .

در We Happy Few شما یک Inventory دارید که در آن می توانید ابزارهای مختلف ، لباس ، خوراکی و هر چیزی را که پیدا می کنید را قرار دهید . در طول گیم پلی شما باید چیزهای مختلفی که در بازی می بینید را جمع آوری کنید که مطمئنا روزی حتما به درد شما می خورد . در مکان های مختلف شما با قفسه ها ، صندوقچه ها و جعبه های در دار مواجه می شوید که در هر کدام از آنها چیزهای مختلف قرار دارد . مثلا شما می توانید لباس خود را تغییر دهید و یا برای باز کردن درهایی که نیازمند قفل شکن است ، وسایل مناسب را از داخل آنها انتخاب کنید .

2

هر ابزاری که شما به دست خود میگیرید ، آن را به صورت واضح در دستان خود میبینید . دوربین بازی اول شخص است و به همین علت تسلط خوبی بر روی موارد متعدد دارید .

در فهرست شما ، همه چیز تعبیه شده . اگر بدنتان زخم شود ، الکل دارید ، اگر تشنه شوید، آب دارید و در کل همه چیز برای حفظ بقا در بازی به خوبی طراحی شده .

برای انتخاب آیتم های مختلف نیز باید به فهرست خود مراجعه کرده و ابزار مورد نیاز خود را بردارید . هر چیزی که در این بازی دیدید را به فهرست خود اضافه کنید شاید روزی به کار شما آمد . مثلا سنگ هایی که روی زمین افتاده برای پرتاب کردن به اهالی شهر و حتی شکستن پنجره ها به کار شما می آیند . همچنین در این قسمت Inventory شما می توانید آیتم های خود را مرتب سازی کنید .

wehappyfew

در گیم پلی شما می تواند از نردبان بالا رفته و خود را از زیر زمینی که هستید خارج کنید . زمانی که به محیط شهر پا می گذارید از زیبایی و سرسبزی آن واقعا لذت می برید . ولی با وجود این سرسبزی ، محیط آن خیلی اشفته است . ساختمان های مخروبه و نیکت های تکه تکه شده در پارک ، هگی نشان دهنده ی آشفتگی در شهر است.

در بازی شما باید مردمی که قصد جان شما را دارند از بین ببرید وبرای این کار کافی است که به آنها چندتا مشت نا قابل بزنید تا نقش بر زمین شوند .

گرافیک بازی هم معمولی است و تقریبا مانند همه ی بازی هایی است که این اواخر در همین سبک ساخته می شوند . نورپردازی و رنگ های آن با توجه به شرایط متغییر است که خود باعث شده تا در ک ما از محیط بهتر شود.

در کل اگر بخواهیم We Happy Few را توصیف کنیم می توانیم از آن با عنوان یک بازی ترس و بقا با مضمون داستانی بسیار قوی و زیبا یاد کنیم . هر چه که بازی را پیش می برید با معماهای مختلفی مواجه می شوید که باید با فکر باز آنها را حل کنید و همین باعث می شود که تجربه ی خوبی از آن داشته باشید

مطمئنا این بازی در آینده محبوب می شود ، چرا که گیمر را به دنبال حقیقت پشت پرده این دارو شادی آور هدایت می کند.

با بازی تاک همراه باشید

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.