پیش نمایش For Honor | برای افتخار بجنگ

۰۵ بهمن ۱۳۹۴ موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، مطالب ویژه بدون دیدگاه 2,497 بازدید

اگر شما طرفدار بازی های یوبی سافت باشید ، حتما با عناوین و فرانچایزهای آن آشنایی دارید . این ناشر محبوب بازی هایی مانند Assassin’s Creed ، Watch Dogs، Far Cry ، اسپلینتر سل و … را در کارنامه ی خود دارد . این بازی ها چه در زمان انتشار و چه هم اکنون که این مقاله را می خوانید ، در بین طرفداران محبوب هستند . خاص بودن بازیهای این شرکت چیز عادی است . بازی که امروز می خواهیم برای شما به صورت پیش نمایش بررسی کنیم ، For Honor بوده که یک بازی جدا از فرانچایهای یوبی سافت می باشد.  به زبان ساده بگوییم For Honor دیونگی محض در میدان نبرد است

For honor 1

شما در این بازی باید به صورت دیوانه وار مبارزه کنید . میدان جنگی که پیش روی شماست ، دارای سیل گسترده ای از دشمنان می باشد که باید برای برنده شدن تلاش کنید . این تلاش نیازمند نبردهای خونین و عدم شکست است.

در بین بازی ای MOBA موجود در دنیای گیم League of Legends ، Dota 2 و همچنین Smite که به تازگی عرضه شده ، سردمداران این نوع بازی ها هستند . اما یوبی سافت هم در خلق یک بازی چند نفره ی عظیم مشغول به کار شده و مطمئنا For Honor را به عنوان یکی از بازیهای چند نفره ی آنلاین از خود به یادگار خواهد گذاشت .

هر بازی MOBA چند ویژگی مختلف دارد ، مثلا باید در آنها مشخص باشد که شرط پیروزی چیست ؟ کلاس های بازی کدام ها هستند ؟ کاراکترها در هر کلاس چگونه هستند ؟سیستم پاداش دهی به چه صورت است ؟ همه ی این موارد برای یک بازی Moba مهم است و در تمامی بازیهای این ژانر ما این چند ویژگی مشترک را می بینیم .

تمامی بازی های MOBA یک مکانیک اصلی دارند: بازیکن کاراکتر مورد نظرش را انتخاب کرده و کنترل آن را به دست میگیرد. دید این بازی ها از بالا به پائین است و هدف آن کاراکتر این است که شما با یک تیم ]چند نفره پایگاه دشمن را نابود کرده ، از تیم خود حفاظت کنید و بر این اساس برنده شوید! حال در این زمینه اهداف متفاوت هستند، بازیکنان می توانند کاراکتر های خود را Level Up کرده و توانایی هایشان را آپگرید کنند یا به این وسیله بتوانند دشمنان و موجودات دیگر در بازی را از بین ببرند. در For Honor هم برنامه به همین صورت است . در ادامه با این بازی بیشتر آشنا خواهید شد .

For honor 2

For Honor در واقع یک بازی هک اند اسلش است که دقیقا ویژگی های این ژانر در گیم پلی نمایشی بازی این موضوع مشخص بود . چرا که شما باید با شمشیر خود دشمنان را با روش های مبارزه از بین ببرید . این بازی برای اولین بار در E3 2015 به نمایش در آمد و در همان زمان با استقبال خیلی خوبی مواجه شد . از همان ابتدا مشخص بود که این بازی واقعا معرکه است . زمانی که شما در میدان جنگ بازی قرار می گیرید ، مثل اینکه جنگ جهانی شروع شده و قرار است سربازها از صفحه نمایش شما بیرون بریزند و قتل عامتان کنند.

علاوه بر این ، کیفیت گرافیکی که For Honor دارد واقعا بازیکن را به تجربه های بیشتر نبردها ترغیب می کند. چرا که شما همه چیز را طیبیعی مشاهده می کنید که به لطف قدرت گرافیکی سه پلتفرم است

For honor 25

مانند همیشه یوبی سافت مونترال به عنوان یک سازنده ، هنر نمایی خود را در یک ژانر دیگر هم نشان داد و به همه ثابت کرد که می تواند از پس هر سبک بازی بر بیاید .

با قدرت کنسول های نسل هشتم و همچنین کارت های گرافیکی که تا به امروز دراختیار گیمرها قرار دارد ، مطمئنا تجربه این بازی خیلی دلچسب است .

For honor 3

For Honor دارای یک سیستم مبارزه ای دست به دست است که هنرهای جنگی سربازان قدیمی را به نمایش می گذارد . در این بازی شما به جای سربازانی نقش آفرینی می کنید که در قرون وسطی و زمان های تاریخی دیگر هر کدام نوع مبارزه خودشان را داشته اند .

اخیرا یوبی سافت در عناوین خود به موضوعات تاریخی پرداخته . این اواخر ما دوره ی تاریخی ملکه ویکتوریا را در بازی سیندیکیت به صورتی دیگر مشاهده کردیم که واقعا یک سورپرایز بزرگ و تحولی عظیم در سری بازیهای اساسین کرید بود .در For Honor هم به همین صورت است و ما شاهد خلاقیت های جالبی در زمینه ی بازی های Moba این دفعه در برهه های تاریخی متعدد هستیم .

For honor 4

همانطور که در بالا اشاره شد ، شما باید به عنوان یک سرباز تاریخی در بازی نقش آفرینی کنید . فعلا در بازی سه کلاس سامورایی ، وایکینگ و شوالیه های قرون وسطی را خواهیم دید . نام این سه گروه در بازی به ترتیب Legion, Chosen, و The Warborn می باشد . هر کدام از این سه کلاس قابلیت ها و سلاح های مختلفی دارند .

همانطور که می دانید در بحث کاراکتر و کلاس بازی های MOBA شخصی سازی یک نکته ی خیلی مهم است . در این بازی برای هر شخصیت در کلاس های مختلف ، گزینه های شخصی سازی متفاوتی وجود دارد . مثلا جنسیت آنها ، پوشیدن زره توسط آنها و موارد دیگر قابل تغییر به میل شما است

For honor 8

در For Honor دو گروه چهار بازیکن که مجموعا هشت نفر را تشکیل می دهند ، می توانند علیه هم بجگند . در این جنگ ها شما از سلاح های Melee مانند تبر و شمشیر استفاده کنید . این دو گروه چهار نفره علاوه بر خود بازیکن ، سربازهای NPC هم همراه خود دارند که به آنها در مبارزات خود کمک می کند.

زمانی که نبرد شروع می شود شما و هم تیمی ها و هوش مصنوعی ها میروید که یک جنگ خونین راه بیندازید . پوینت هایی که در نبردها به دست می آورید ، هم موقتی هستند و هم دائمی و از طریق های مختلف به دست می آیند . زمانی که یک تیم پوینت کافی به دست آورد ، باید شروع به نابود کردن اعضای تیم مقابل کنند .

For honor 5

نوع کاراکترهای تیم معمولا مدافع و مهاجم است که در بالای سر هر کاراکتر نوشته شده که کدام Defender است و کدام Attacker . زمانی که اعضای یکی از دو تیم به طور کامل از بین رفتند ، نبرد به اتمام می رسد .

سطح شما هم در این بازی مهم هست . هر چقدر که دشمنان بیشتری به صورت متوالی بکُشید ، سطح شما زودتر بالا می رود. این بالا رفتن سطح با یه اصطلاح level Up شدن به همراه جمع آوری Feats و پرک های اضافی می شود که باعث قوی تر شدن شما هم خواهد شد. جمع آوری پرک به شما اجازه می دهد تا پوینت و قدرت اضافی در بازی به دست آورید . علاوه بر این موارد میتوانید سلامی خود را بهبود ببخشید ، از منجنیق استفاده کنید و یا یک دسته تیر پیکان دار را به سمت دشمنان خود شلیک کنید .

For honor 6

یک سیستم تاکتیکی مبارزه در بازی وجود دارد که سازنده آن را Art of Battle نامیده که جدیدا در بازی افزوده شده است . با این ویژگی بازیکن با حریف خود وارد یک دوئل می شود و باید با شمشیر او را مغلوب خود کند .بازیکنان می توانند با Art of Battle مکان و موقعیت خود و سلاح های خود را برای حمله به دشمنان انتخاب کنند. این موقعیت ها می تواند از سه جهت راست ، چپ و بالا باشد .بازیکن با مشاهده ی حرکات کاراکتر که در واقع راهنمای خوبی برای موقعیت حمله است ، می تواند ضعیف ترین نقطه ی دشمنان خود را پیدا کرده و حملات را خنثی کنند.

For honor 24

تشخیص نقطه ی مورد نظر می تواند در مسدود کردن حمله تاثیر زیادی داشته باشد . این سیستم یک نکته ی جالب دیگر هم دارد و آن این است که گیمر می تواند سنگینی سلاح را در دستان خود حس کند.

For honor 7

بر طبق اطلاعات به دست آمده از نسخه ی پیش آلفا بازی ، اگر شما به هم تیمی خود عمدی یا غیر عمد آسیب بزنید ، او از بین می رود و از سلامتی اش کم می شود.

زمانی که به گیم پلی آن نگاه می کنم احساس می کنم که واقعا حرف سازنده ی آن درست است که می گفت این بازی شوتر است ولی با شمشیر . دقیقا زمانی که شما در میدان نبرد قرار میگیرید این حس به شما دست می دهد که در یک بازی تیر اندازی قرار دارید

یکی از حالت های این بازی Dominion نام دارد که در آن بازیکنان باید کنترل گرفتن پوینت ها را در دست گیرند . لازم به ذکر است که در بازی یک بخش تک نفره هم وجود دارد . ولی این بازی باید چند نفره تجربه شود تا یک لذت خوب از نبردهای میلی را به ما بدهد.

For honor 10

در انتها کمی به معرفی یکی از جناح هایی که اطلاعاتش موجود است خواهیم پرداخت . گروه The Chosen همان سامورایی های هستند که در ژاپنی به آنها Oni هم گفته می شود . طراحی آنها بر اساس سامورایی های تاریخی انجام شده .

تجهیزات

زره : زره این گروه یا از چوب ، چرم و کمی آهن برای دفاع بهتر ساخته شده است . آنها کلاته مخصوص سامورایی ها را بر سر دارند که با حروف ژاپنی Kanji تهیه شده است . آنها ماسکی بر روی صورت دارند که نصف صورت را پوشانده که هم برای دفاع است و برای دشمن تهدید آمیز است . این ماسک بیشتر با جمجمه یا دندان ببر تزیین شده است .

سلاح ها

این گروه دو سلاح دارند که Katana و Kunai نام دارد .

Katana : کاتانا در واقع همان شمشیر سنتی ژاپنی است که برای گرفتن در دو دست طراحی گردیده است . تیغ شمشیر منحنی بوده و برای حداکثر قدرت شکافتن به این صورت طراحی شده است. ضربه هایی که Katana وارد می کند ، بسیار مرگبار است . چونکه جنس تیغه ی آن فولادی و محکم است . دسته ی شمشیر هم توسط یک محافظ دایره ای محافظت می شود.

Kunai : یک سلاح سنتی است که بیشتر از ان در کشاورزی استفاده می شود . کانای در واقع یک سلاح از نوع Ranged و همچنین سلاح سرد است. این سلاح دارای یک تیغه ی دو لبه است. این سلاح هم تقریبا مرگبار است و در مبارزات به خوبی می توان در حملات دفع دشمن از آن استفاده کرد.

For honor 11

این پیش نمایش بر اساس اطلاعات موجود به دست آمده است . امیدواریم که توانسته باشیم شما را با این بازی آشنا کنیم.

با بازی تاک همراه باشید

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.