اسپنسر به چیزی فراتر از PS4 در برابر Xbox One فکر میکند

بحث های زیادی در رابطه با PS4 در برابر Xbox One و فروش آنها وجود دارد ، ولی فیل اسپنسر این مسئله را فراتر از هرگونه بحثی در این باره میبیند. او اخیرا با GI.biz مصاحبه کرده و گفته که : اگر بخواهم صادق باشم بهتر است بگویم من تمرکز ندارم که این کار را انجام دهم و بخواهم کاری کنم که از PS4 با Xbox One خود جلو زنیم و فروش را بیشتر کنیم من به چیزی فراتر از آن فکر می کنم.

به نظر می رسد منظور او از موارد مختلف اشاره به چیزهایی باشد که در این هفته اعلام شد. مایکروسافت در طول کنفرانس خبری اش امکان Xbox Play Anywhere ، المان های مختلف Xbox Live و همچنین کنسول های اسکورپیو و اس را اعلام کرد.

اسپنسر د رپاسخ به سوال GI.biz در رابطه با اینکه چرا مایکروسافت هیچ رقمی از مقدار فروش کنسول خود اعلام نمی‌کند. در عوض این شرکت در هر سه ماه تعداد کاربران فعال در Xbox Live را در گزارش مالی خود اعلام مینماید. اسپنسر در پاسخ میگوید که این مسئله پر ریسک تر از تعداد فروش کنسول است. او در این باره اظهار داشت:

من بارها گفته ام و هم اکنون نیز میگویم که بنای اصلی استراتژی ما این است که تعامل بیشتری با Xbox Live داشته باشند. این یعنی گیمرهای بیشتری بازی میکنند و همین امر باعث میشود که بازی شرکای ما بیشتر فروش رود . این مسئله نیز نشان می دهد که مشتری ما را ضی است و هدف ما نیز دقیقا همین است.

اسپنسر در ادامه مگوید:

آخرین آماری که از کاربران لایو اعلام کردیم ۴۸ میلیون نفر در یک ماه بود. به نظر من این کار ریسک بیشتری از اعلام تعداد فروش کنسول دارد. این امر قابل توجه است که فروش کنسول همیشه در حال افزایش است. اگر افراد کمتری در این بین بازی کنند ، کاربران فعال در لایو کمتر می شود

این قابل توجه است که سونی تعداد بیشتری را نسبت به مایکروسافت از کنسول نسل هشتمی خود فروخته است . آنها در آخرین اعلام خود گفتند که PS4 بیش از ۴۰ میلیون دستگاه فروخته است.

او سال قبل اعلام کرد که با جنگ کنسول ها که اخیرا در فروم ها و انجمن های آنلاین به راه افتاده و شایع شده موافق نیست و احساس خوبی نسبت به آن ندارد:

من قبلا هم گفته بودم ، چیزی که من آن را کشف کرده ام و بسیار هم نا خوشایند است ، تفرقه ای است که سر پلتفرم های مختلف در مردم ایجاد شده. فرقی نمی کند که این موضوع در مورد من باشد یا بازی که آن را بازی می کنم . این موضوع باعث شکست هایی می شود که من دوست دارم تبدیل به موفقیت شود . من فکر نمی کنم که این چیز خوبی برای صنعت ما باشد. “

جالبه بدونید که رییس روسای این شرکت ها در توییتر قربان صدقه ی هم رفته و خیلی هم ملایم با یکدیگر حرف میزنند. مثلا اسپنسر انتشار Uncharted 4  و سال ۲۰۱۳ هم سونی انتشار Xbox One رو به مایکروسافت تبریک گفت.

با بازی تاک همراه باشید

برچسب‌ها:
Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.