بازی های چند دیسک Xbox 360 به زودی از قابلیت سازگاری کنسول ها پشتیبانی می کنند

23 دسامبر 2015 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، اخبار تحلیلی شرکت های بازی سازی، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان بدون دیدگاه 1,948 بازدید

طبق گفته های Square Enix شرکت مایکروسافت هم اکنون بر روی یک راه حل کار می کند که با استفاده از آن بتوان بازی های چند دیسکی Xbox 360 را از طریق قابلیت سازگاری کنسول ها بر روی پلتفرم Xbox One قابل اجرا باشند. اینطور که به نظر می رسد این امکان در اوایل سال آینده آماده باشد.

به تازگی حساب رسمی بازی Deus Ex در توییتر به صورت رسمی تایید کرده دو محتوای اضافی Missing Link و Director’s Cut بازی Deus Ex: Human Revolution در حال حاضر بین بازی هایی که دارای قابلیت سازگاری کنسول ها می باشد عرضه نشده و توسط Xbox One پشتیبانی نمی شود.

هر چند طبق گفته های Square Enix تیم مهندسی Xbox در حال برنامه ریزی برای ارائه راه حل آن در اوایل سال آینده می باشند.

2982684-xbox

نسخه ی Director’s Cut از بازی The Human Revolution نسبت به نسخه ی اصلی خود ارتقاء بهتری یافته و امکاناتی نظیر جنگ بهتر باس های بازی, بهبود گرافیک و هوش مصنوعی دقیق تر و مواردی دیگر به آن اضافه شده است.این نسخه برای پلتفرم Xbox 360 بر روی دو دیسک فیزیکی قابل دسترسی می باشد.

توییت به شرح زیر است :

” برای کسانی که می پرسند : محتوای Missing Link و Director’s Cut بازی DXHR در حال حاضر پشتیبانی نمی شوند, باید بگوییم که تیم Xbox منتظرند تا آن ها را در اوایل سال آینده ارائه کنند.”

در طول نمایشگاه E3 امسال, آقای Phil Spencer رئیس Xbox گفت که تیم مهندسی مایکروسافت به دنبال این می گردند که بفهمند چگونه بازی های چند دیسکه می توانند از این قابلیت پشتیبانی کنند.

بازی های چند دیسکه به عنوان هایی گفته می شود که دارای محتوای زیادی هستند به همین دلیل سازندگان آن ها را بر روی چند دیسک متفاوت در اختیار کاربران قرار می دهند.

آقای Spencer در این باره چنین توضیح داد :

” ما هنوز بر روی بازی های چند دیسکی کار می کنیم, Lost Odyssey و Blue Dragon نیز برخی از بازی های مورد علاقه ی من در Xbox 360 است. در واقع این امکان وجود دارد که چند دیسک را درون یک بسته قرار دهیم و آن را به صورت تکی استفاده کنیم.این امر نیاز دارد تا ما به عقب باز گردیم و نگاهی کلی به بسته بندی اصلی بازی بر روی دیسک های مختلف آن بیندازیم پس از آن می توانیم بر روی پیکر بندی مجدد آن کار کنیم.”

با این تفاسیر ممکن است در آینده ای نه چندان دور بتوانیم بازی های بیشتری از Xbox 360 را بر روی پلتفرم نسل جدید Xbox One تجربه کنیم.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.