بیوتاک: بیوگرافی Hulk

14 مارس 2016 موضوعات: اخبار، بیوتاک، خبرهای هفتگی، مقالات بدون دیدگاه 4,439 بازدید

او خشمگین است, و راز تبدیل شدنش به یک موجود سبز رنگ و بسیار قدرتمند این است که مثل پدرش زود عصبانی می شود و این همیشه در وجودش پدیدار است.او قرار نیست تغییر کند اما می تواند قابلیت هایش را در راه درستی استفاده کرده و در انتها از نتیجه ی آن احساس قابل قبولی داشته باشد.

بروس بنر در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۶۹ متولد شد او پسر یک خانواده ی معمولی بود اما زندگی خوبی نداشت.برایان بنر پدرش فردی عصبی بود که به سرعت خشمگین می شد و از این خصلت او بروس و مادرش هیچ وقت راضی نبودند و اکثر اوقات در عذاب بودند.

با این حال بروس هوش بسیاری داشت و هیچ وقت دلش نمی خواست بی هدف زندگی کند, او تمام سعی خود را کرد و آنطور که باید به درس خواندن ادامه داد تا این که در انتها توانست به یک فیزیکدان با تجربه تبدیل شود.

او نتوانست زندگی گذشته ی خود را کنار بگذارد اما همواره سعی می کرد در کنار افرادی که هم اکنون همراهشان است و به فردی توانا تبدیل شده, یک زندگی جدید برای خود بسازد.

BruceBanner_AOU

بروس مدت ها درس خواند و سپس در دانشگاه هاوارد با خانمی با نام بِتی رُز ملاقات کرد. آن دو علایق زیادی به فیزیک و مطالعه بر روی مواد مختلف داشتند. بنابراین پس از مدت زمانی آن ها در کنار هم بودند, به این نتیجه رسیدند که با کنار هم قرار دادن تجربیات خود می توانند چیز های جدید بسیاری بسازند.

سرانجام بتی و بروس شروع به آغاز یک آزمایش بر روی یک ماده ی توهم زا کردند و تصمیم داشتند آن را به یک ماده ی قدرتمند تبدیل کنند.

Betty_Ross_Incredible_Hulk

آن ها مدت زمان زیادی را بر روی آزمایش های خود گذاشتند و در انتها بروس توانست به یک دانشمند با تجربه و با مهارت در این زمینه تبدیل شود. او بر روی اشعه ی گاما کار می کرد و بعدها نیز توانست رهبری یک گروه تحقیقاتی را بر عهده بگیرد که در این زمینه مطالعه و آزمایش می کردند.

در این بین بروس فرصت پیدا کرد با مدت کوتاهی نیز در کنار پرفسور اریک سلویگ کار کند و تجربیات خود را با استفاده از دانش ایشان کمی بیشتر کند.

Selvig-thor2

در سال ۲۰۰۶ بود که پدر بتی ژنرال تادئوس رُز از بنر خواست تا یک سرم برای ساختن سرباز های قدرتمند بسازد. او قصد داشت از این سربازان قدرتمند برای جنگ های مختلف استفاده کند اما با وجود تمام تحقیق و تلاشی که نر برای ساخت این سرم به کار برد, باز هم در انتها در ساخت آن موفق نشد.

با این وجود بروس باز هم سعی می کرد و قصد نداشت شکست را قبول کند, زمانی که او با تمام اطمینان از سرمی که ساخته بود صحبت می کرد تصمیم گرفت آن را بر روی خود آزمایش کند.

او فکر نمی کرد این بار نیز با شکستی بسیار متفاوت تر از گذشته رو به رو می شود و مجبور است تا آخر عمر نتیجه ی آن را بر دوش بکشد.

Thaddeus_Ross

با این حال بروس بنر سرم دست سازش را به خود تزریق کرد و در آزمایشگاهش به Hulk تبدیل شد. این موجود بسیار بزرگ و سبز رنگ خیلی غیر قابل کنترل بود و در یک چشم به هم زدن همه جا را ویران کرد.

به دنبال این اتفاق بتی در بیمارستان بستری و ژنرال نیز زخمی شد, او دستور داد که جلوی بروس را بگیرند اما آن ها هنوز به اثرات این سرم آشنا نبودند و نمی دانستند که هالک نمی تواند قدرت خود را کنترل کند.

خشم بروس باعث می شد که او نتواند بر اعصاب و رفتارش کنترل داشته باشد به همین دلیل بی مهابا حمله می کرد و قدرت بسیارش باعث ویرانی در هر جایی که قدم می گذاشت می شد.

hulk-09

بروس پس از مدتی به حالت ابتدایی خود بازگشت و متوجه شد که همین خشم و عصبانیت است که او را به یک موجود سبز رنگ و بسیار قدرتمند تبدیل می کند. نام هالک هویتی جدیدی بود که به بروس داده شد اما او هیچ وقت از داشتن این قدرت راضی نبود چون وقتی تبدیل می شد دیگر نمی توانست رفتارش را کنترل کند.

این اتفاق باعث می شد بی دلیل به مردم آسیب بزند و شهر های بسیاری را ویران کند, هیچ سلاحی و هیچ گونه بمب های مختلف بر روی او تاثیری ندارند تنها چیزی که در انتها پدید می آید خشم بیشتر برای هالک است و او هرچه خشمگین تر باشد قدرتش بیشتر از گذشته خواهد شد.

این قدرت بی اندازه باعث می شد بروس بتواند بدون هیچ دشواری هر چیزی را خراب کرده و هر مانعی را از سر راهش بردارد.هنگامی که بروس به هالک تبدیل می شد او به سرعت زخم های سطحی اش را درمان می کرد و هیچ چیزی نمی توانست این موجود سبز رنگ را از بین ببرد.

به همین دلیل بروس سعی کرد زمانی که یک انسان است خود را بکشد تا بتواند خطر این موجود بزرگ و ویرانگر را از نسل بشریت حذف کند. اما درست در همین لحظه بود که او تبدیل به هالک می شد و این موجود از خودکشی کردن بروس جلوگیری می کرد.

wallpaper___hulk_by_lordslayer

این تصمیم بروس هم عملی نشد به همین دلیل او تصمیم گرفت به عنوان یک دانشتمند سعی کند تا راه درمانی برای خود پیدا کرده و این سرم را از بندش خارج کند, اما همه چیز به همین راحتی نبود.

او حالا به دلیل ویرانی های بسیاری که به بار آورده بود مدام تحت تعقیب نیرو های نظامی مختلفی قرار می گرفت که ژنرال نیز در راس آن ها قرار داشت.

با توجه به خشم بیش از حد هالک او به عنوان یک عامل خطرناک برای مردم شهر های مختلف محسوب می شد و باید از بین می رفت اما آیا کسی می توانست این کار را انجام دهد؟

تمام سعی و تلاش نیروهای نظامی برای از بین بردن هالک تنها باعث خشمگین تر شدن او می شد و این اتفاق قدرت هالک را بیشتر می کرد. همین امر باعث می شد دیگر هیچ چیزی نتواند مقابل او بایستد و این موجود سبز رنگ در انتها همه چیز را خراب می کرد.

با این حال بروس سعی می کرد مدام بیشتر از قبل بر روی این سرم کار کند و بیشتر با آن آشنا شود تا در انتها بتواند به گونه ای آن را غیرفعال کرده و یا از بین ببرد.

او باید برای انجام این کار به صورت مخفیانه عمل می کرد و تلاش بسیاری برای به تحقق رسیدن آن به کار می برد.سرانجام او به صورت مخفیانه و برای پنهان شدن از دست نظامی ها در کارخانه‌ای در برزیل مشغول کار است و هم چنان سعی دارد خود را درمان کند.

The-Incredible-Hulk-Wallpaper-Broken-Glass

در این بین او با دانشمندی از طریق اینترنت در ارتباط است که نام دقیق او را نمی داند اما با نام آقای آبی و آقای سبز با هم صحبت می کنند.بروس تحقیقات مختلف خود از این سرم را برای آقای آبی می فرستد و از او راهنمایی می خواهد و درخواست می کند تا برای خارج کردن این سرم از بدنش به او کمک کند.

آقای آبی با علاقه ی بسیار بر روی این سرم کار می کند و در این بین بروس نیز بیشتر بر روی قابلیت خود کار می کند. او فهمیده است که با کنترل ضربان قلبش می تواند این سرم را کنترل کند و در صورتی که ضربان قلبش بیش از حد ممکن شود او بلافاصله به هالک تبدیل می شود.

بنابراین از استادان هنرهای رزمی و افراد مختلف می خواهد تا به او بیاموزند که چگونه می توان خشم را کنترل کرد و در کنار آن بر روی ضربان قلب نیز کنترل کامل داشت. بروس در کنار تحقیق بر روی سرم سعی می کند آن را تحت کنترل خود داشته باشد و تا حدودی هم موفق است و مدت زمان زیادی به هالک تبدیل نشده است.

از طرفی ژنرال راس نیز به شدت به دنبال بنر است و هنگامی که محل او را پیدا می‌کند یک تیم از بهترین جنگجویان را جمع کرده و آن ها را برای دستگیری بروس می فرستد.

در این بین بروس هنگامی که در حال فرار از دست آن هاست دیگر نمی تواند ضربان قلب خود را کنترل کند و ناگهان به هالک تبدیل می شود. سربازانی که به دنبالش آمده اند نیز برخلاف انتظارشان با موجود بسیار قدرتمند رو به رو می شوند و هیچ کدام نمی توانند جلوی او را بگیرند.

hulk_busting_out_of_screen

او از دست این افراد فرار می کند اما این تازه آغاز ماجرایی دوباره برای بروس بود و حالا باید باز هم با نظامیان مختلف رو به رو می شد. امیل بولانسکی فردی است که رهبری این گروه را بر عهده گرفته و تقریبا تنها کسی است که زنده از دست هالک نجات پیدا می کند و در تفکر است که این موجود دقیقا چه بوده است.

او با ژنرال صحبت کرده و از او توضیح می خواهد و زمانی که با اشعه ی گاما آشنا می شود و هالک را می شناسد تصمیم می گیرد برای مقابله با او اشعه ی گاما را به خود تزریق کند.

BlonskyHS2-TIH

ژنرال نیز حالا هیچ راهی برای مقابله با هالک ندارد این درخواست او را قبول کرده و در انتها او را برای جنگی دوباره در مقابل هالک می فرستد.

در این میان بروس نیز آقای آبی را پیدا کرده و با او ملاقات می کند. دکتر ساموئل استرن کسی بود که بروس به عنوان آقای آبی می شناخت, او دانشمند با تجربه و با مهارتی بود که در انتها نیز توانسته بود راهی برای خارج کردن این سرم از بدن بروس پیدا کند. در آن زمان بود که بروس برای اولین بار به همراه بتی موفق می شود تا این سرم سبز رنگ را از بدنش خارج کند.

Dr_Leonard_Samson

او دیگر قرار نیست با خشمگین شدن به یک موجود سبز رنگ و بزرگ تبدیل شود او حالا همانند گذشته دانشمندی عادی است و می تواند درست زندگی کند.

اما از طرفی دیگری مشکلی بزرگ تر شهر را تهدید می کند و امیل بولانسکی به یک موجود غیر قابل کنترل تبدیل می شود. در انتها بروس برای این که مردم را نجات داده و جلوی او را بگیرد دوباره سرم را به خود تزریق کرده و این بار می داند که دیگر راهی برای بازگشت برایش وجود ندارد.

با این حال بروس فهمیده که اگر نباشد نمی تواند مردم را از دست این موجود جدید و وحشی که تمام چیزی که می خواهد نابود کردن جهان است نجات دهد.

البته باید این موضوع را هم بیان کرد که ما در فیلم هالک شگفت انگیز ۲ این اتفاقات را شاهد بودیم که آقای ادوارد هریسون نورتون نقش بروس بنر را بر عهده داشتند و به زیبایی در آن هنر نمایی کرده اند.

اما با این وجود باز هم یک بار در طول زندگی بروس بنر شاهد این بودیم که او توانست از دست این سرم رهایی پیدا کند و یک آدم عادی باشد. اما خب امان از قهرمان بازی که اگر این حس در آدمی وجود نداشته باشد دنیا قرار نیست از دست تهدید های فرا زمینی اش در امان باشد.

403519666

همین حس بود که به بروس جرات این را داد که دوباره این سرم را به خود تزریق کند و به هالک تبدیل شود, تنها برای این که بتواند شهر و مردمش را نجات دهد.

با وجودتمامی این اتفاقات بروس دیگر نتوانست خود را تغییر دهد و فهمید که راهی برای مقابله با این قدرت نا خواسته و ویرانگر ندارد.با این حال روزی یکی از ماموران گروه شیلد از او درخواست کرد که جزئی از سربازان آنان باشد و با استفاده از قابلیتی که دارد به آن ها کمک کند.

با وجود این که بروس هیچ وقت راضی به این کار نبود اما در انتها قبول کرد تا شاید بتواند روزی از این قدرت خود در راهی درست استفاده کند و جایی را ویران کند که باید از بین برود.

بروس می دانست که نمی تواند این توانایی را کنترل کند و هر زمان که خشمگین می شود باید به موجودی سبز رنگ تبدیل شود, اما همیشه می گفت شاید بتواند سعی کند که این قابلیت را به سمت هدفی درست هدایت کند و از آن در مسیر درستی استفاده کند.

148079

بنابراین به عنوان عضوی از گروه انتقام جویان کار خود را آغاز می کند این گروه شامل افراد با مهارت بسیاری از جمله کاپیتان آمریکا در راس و پس از آن نیز مرد آهنی و ثور از خدایان ازگارد می شد که در کنار دیگر اعضای گروه برای مقابله با نیرو های ماورائی انتخاب شده بودند.

بروس هم در کنار آن ها همواره سعی می کند هم در کنار تونی استارک از دانش های خود استفاده کند و هم از قدرت هالک در نبرد های دشواری که پیش رو دارند استفاده کند.

گرچه در این بین ممکن است قدرتش باز هم مشکلاتی برای او ایجاد کند اما موضوع این است که بروس دیگر تنها نیست و حالا دوستانی قدرتمند در کنار خود دارد.

آن ها همواره به او کمک می کنند تا بتواند از تمام مهارت های خود و هم چنین قدرت هالک برای مقابله با بدی و کمک به بشریت استفاده کند.

588373

بروس نیز تمام سعی خود را می کند تا بهترین مهارت خود را در این راه نشان داده و به بهترین نحو ممکن عمل کند. او خشمگین است, و راز تبدیل شدنش به هالک این است که مثل پدرش زود عصبانی می شود و این همیشه در وجودش پدیدار است.

او قرار نیست تغییر کند اما می تواند قابلیت هایش را در راه درستی استفاده کرده و در انتها از نتیجه ی آن احساس قابل قبولی داشته باشد.همگان با نام هالک او را می شناسند در حالی که بروس بنر دانشمندی منطقی و با استعداد است.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

برچسب‌ها:
MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.