در بازی تاک ببینید: ۱۰۰ کشور در آمد زا در صنعت بازی سازی

19 اکتبر 2015 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، اخبار تحلیلی بدون دیدگاه 2,422 بازدید

یک گزارش جدید منتشر شده که ۱۰۰ کشور در آمدزا بازی های ویدئویی در کل دنیا را نشان می دهد و چین اولین کشور در این زمینه است .منظور از در آمد زایی ، میزان پرداخت هزینه ای است که  گیمرهای هر کشور برای بازی های ویدئویی پرداخت می کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

این لیست جدید توسط گروه تحقیقاتی Newzoo منتشر شده و آنها به وسیله ی این آمار میزان در آمد زایی هر کشور را مشخص کرده اند. البته این اعداد و ارقان شامل فروش سخت و افزار نمی شود. چین در مکان اول این جدول قرار گرفته و اختلافی کوچک با آمریکا قرار دارد. در آمد چین از بازی های کامپیوتری ۲۲٫۲۳ میلیارد دلار و آمریکا ۲۱٫۹۶ میلیون دلار است.

در این راستا نموداری تهیه شده که میزان در آمد بازی های ویدئویی را در مناطق مختلف نشان می دهد. اگر به تصاویر دقت کنید ، در این آمار کشور چین بیشترین فضا را به خود اختصاص داده. اگر بخواهیم بر اساس افراد این آمار را به دست آوریم، ایالات متحده در این زمینه پیشرو است.

2951911-chart

2951916-newzoo_top_100_countries_by_game_revenues_w-eu 2951915-newzoo_top_100_countries_by_game_revenues_mea 2951914-newzoo_top_100_countries_by_game_revenues_latam 2951913-newzoo_top_100_countries_by_game_revenues_e-eu 2951912-newzoo_top_100_countries_by_game_revenues_apac

با همه ی این تفاسیر هم اکنون چین بزرگترین بازار بازی های ویدئویی را دارد. البته خود Newzoo میگوید که این آمارها تا اوایل سال ارزیابی شده اند و با این حساب اصلا جای تعجب ندارد که مایکروسافت و سونی بخواهند بازار خود را در این کشور گسترش دهند.

در جایگاه سوم جدول ، ژاپن قرار گرفته و آمار در امد زایی آنها نسبت به قبل کمتر شده که این نشان دهنده ی افت این کشور است. این جدول نشان می دهد که ژاپن ۱۲٫۳۳ میلیارد دلار از بازی های ویدئویی در آمد داشته. در ادامه ی جدول ما آلمان ، انگلستان ، فرانسه و کانادا را میبینیم که جایگاه های دیگر این جدول را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس داده های ارائه شده از Newzoo، در مجموع ،بازار جهانی بازی ها در حدود ۹۱٫۵ مییارد دلار در آمد دارند که از  این مقدار ۸۳ میلیون دلار آن (حدود ۹۱ درصد) تنها از ۲۰ کشور به دست آمده.

در زیر شما لیست ۱۰ کشور پر درآمد دنیا از صنعت بازی سازی را میبینید:

چین: ۲۲,۲۲۷,۱۹۴,۰۰۰ دلار

ایالات متحده ی آمریکا : ۲۱,۹۶۲,۴۹۱,۰۰۰ دلار

ژاپن: ۱۲,۳۲۸,۸۶۰,۰۰۰دلار

کره ی جنوبی: ۴,۰۲۲,۳۶۶,۰۰۰ دلار

آلمان : ۳,۶۵۴,۶۶۹,۰۰۰ دلار

انگلستان : ۳,۶۵۴,۶۶۹,۰۰۰ دلار

فرانسه: ۲,۴۶۰,۱۷۲,۰۰۰ دلار

کانادا : ۱,۸۱۱,۲۷۱,۰۰۰ دلار

اسپانیا : ۱,۵۶۴,۲۲۳,۰۰۰ دلار

ایتالیا: ۱,۵۰۵,۸۰۰,۰۰۰ دلار

لازم به ذکر است که ایران در جایگاه ۳۶ این جدول قرار دارد. بری مشاهده ی لیست کامل این کشور ها اینجا را کلیک کنید

 

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.