فوتبال زنان نقطه ی عطف بازی Fifa16 می باشد.

23 ژوئن 2015 موضوعات: ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر بدون دیدگاه 5,246 بازدید

[signoff icon=”icon-bookmark”]بخش جدید که به نسخه ی جدید سری بازی های ورزشی Fifa در نسخه ی جدید آن که Fifa16 نام گرفته است افزوده شده قسمت فوتبال زنان است که با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند پس از انتشار این نسخه , این سری بازی ها را فراتر از آن چه تاکنون بوده ببرد. [/signoff]

پس از منتشر شدن اخباری که حکایت از آمدن نسخه ی جدید سری بازی های Fifa را می داد علاقه مندان این بازی بسیار خوشحال شدند که قرار است به زودی با Fifa16 دیدار کنند.

اطلاعات بسیاری تاکنون از Fifa16 منتشر شده است که یکی از مهم ترین آن ها بخش جدید است که به آن اضافه شده است.

بخش فوتبال زنان پس از این که برای این بازی معرفی شد باعث شد کاربران و علاقه مندان آن بیشتر از پیش به این بازی دل ببندند.

گنجاندن این بخش به این بازی تمام توجه EA به این فوتبال را نشان می دهد و باید گفت که فوتبال زنان قسمتی جدید و ایده آل برای Fifa16 محسوب می شود که توجهات بسیاری رابه خود جلب خواهد کرد.

قرار دادن بخش فوتبال زنان در این بازی نشانگر پیشرفت در ۳D و مدل سازی آن و هم چنین پیچیدگی بیشتر در گیم پلی این نسخه را بیان خواهد کرد.

این بخش از پیچیدگی خاصی برخوردار است که ما آن را ریزبینی و دقت بسیار در طراحی بازیکنان تیم در این بخش بیان می کنیم.

این پیچیدگی در طراحی شامل استفاده از موشن کپچر برای طبیعی تر شدن بازیکنان تیم و هم چنین ظاهر بازیکنان که به صورتی عالی شبیه به جنسیت خانم ها طراحی شده است نیز یکی دیگر از نکات این پیچیدگی ها محسوب می شود.

EA در این بخش تمام نکات را زیر میکروسکوپ قرار داده به گونه ای که طرز راه رفتن, دویدن و حتی قدم زدن بازیکنان را نیز با توجه به فیزیک عالی همانند خود آن ها طراحی کرده است.

این نکته بینی در این بخش به بهبود عملکرد اعضای تیم در طول بازی نیز کمک خواهد کرد بنابر این نکات بخش فوتبال زنان را در این بازی می توان نقطه ی عطف آن دانست که محدودیت های بخش تیم ها بین المللی آن را به صورت کامل منعکس و برطرف خواهد کرد و واقعیت این بازی را به رخ تمامی رقیبان او خواهد کشید.

علاوه بر آن باید به بازیکنان تیم در این بخش نیز اشاره کرد بخش فوتبال زنان علاوه بر این که از بازیکنان متعددی تشکیل شده است قابلیت دیگری نیز دارد و آن هم این است که این بازیکنان از کشور های مختلف جهان در بازی حضور دارند که تعداد زیادی از آن ها هم جزو مشهورترین و شناخته شده ترین بازیکنان تیم ملی کشور خود در فوتبال زنان می باشند.

همین امر کمک می کند تا Fifa16 به وسیله ی بخش جدید که به آن افزوده شده است پیشرفت بسیار زیادی در صنعت گیم بین بازی های هم سبک خودش داشته باشد و از آن جایی که خودتان بهتر می دانید او اکنون در رقابتی تنگاتنگ با PES 2016 سر می کند و این بخش می تواند برتری او نسبت به این رقیب قدرتمند باشد.

تکامل در Fifa16 در این نسخه به صورت کامل مشاهده می شود که به نظر می رسد یک پایه و اساس بسیار قوی برای این نسخه از بازی در نظر گرفته شده باشد .

 توسعه دهندگان Fifa16 درباره ی گزینه های ظریف در بازی مانند دفاع قوی , قدرتمند بودن بخش حمله صحبت کردند و افزودند اضافه کردن این قابلیت های جدید و بهتر به این نسخه از بازی در جهت مطلوب تر شدن آن بوده است.

هم چنین آن ها اعلام کردند که کنترل این نسخه از بازی نیز بسیار دقیق تر و بهتر صورت می گیرد که این قابلیت خود می تواند در روند بازی و بهبود گیم پلی آن مفید باشد.

اکنون بخش دیگری از Fifa16 را مورد بررسی قرار می دهیم که مربوط به بخش آقایان می باشد و آن هم هوش مصنوعی موجود در این بازی است . در این نسخه بازیکنان هر تیم دارای هوش مصنوعی بسیار قوی ای خواهند بود به طوری که دروازه بان در هنگامی که توپ به سمت او می آید به خوبی دارای هوض مصنوعی خواهد بود که به جهات مختلف پریده و توپ را دریافت کند.

هم چنین انیمیشن در این بازی نیز به صورتی عالی انجام شده است به طور مثال وقتی توپ به سمت های مختلف پرتاب می شود یا این که زمانی که توپ به داخل دروازه رفته و به تور برخورد می کند به صورتی عالی انیمیشن آن طراحی شده است.

علاوه بر آن دفاع در بازی نسبت به قبل بسیار منسجم تر شده است و تیم ها به خوبی می توانند از هم پشتیبانی کرده و به سختی کار کنند .

البته ضربات و تکل ها را نیز نباید نادیده گرفت بازی فوتبال هم ضرباتی خواهد داشت که به عمد یا غیر آن برای بازیکنان رخ می دهد این را نیز باید مورد توجه قرار داد که این بخش نیز در Fifa16 بسیار عالی و با دقت انجام گرفته است.

در قسمت انیمیش بازی بخش هافبک در تیم برای رهگیری و هم چنین به دام انداختن حریف خود نیز به خوبی انجام گرفته است که در کنار آن جلوگیری از حمله های تیم حریف و پاس های سریع در بازی هم به خوبی طراحی شده اند.

در Fifa16 بخش حمله دارای سرعت بسیاری خواهند بود که می توانند مدافعان خود را حذف و از دریبل برای گذراندن آن ها استفاده نمایند .

همانطور که مشاهده کردید در هر دو بخش زنان و مردان بازی Fifa16 از قابلیت های ویژه ای استفاده شده است که این نسخه را به خودی خود قدرتمند می کند اکنون EA به هر دو این بخش بازی امتیاز ۸۴ را اعطا کرده است این شرکت اعلام کرد که هر دو بخش فوتبال زنان و مردان در Fifa16 با هم برابر می باشند اما چون بخش زنان جدید تر است بیشتر مورد توجه قرار گرفته است اما این بدین معنی نیست که بخش مردان کارایی خود را از دست داده باشد .

این بخش همواره از قدرت بسیاری برخوردار است که در Fifa16 به این قابلیت ها نسبت به نسخه های پیشین اضافه هم شده است که همین باعث می شود این بخش از حد پیشین خود نیز فراتر برود.

در کنار آن بر روی بخش زنان نیز بسیار کار کرده اند و ریزبینی زیادی به خرج داده اند به همین دلیل EA این دو بخش را با هم یکسان خواند.

اینطور که اعلام شده سرعت زنان و مردان هر دو به یک اندازه خواهد بود و تفاوتی در آن ها وجود ندارد تنها به بازیکن بستگی دارد که بداند کجا و چگونه چه عملی را از خود نشان دهد و کی با چه سرعتی بدود

در واقع باید گفت این دو بخش بسیار شبیه به هم هستند بالاخره هر دو بازی فوتبال را نمایش می دهند و اینطور هم نیست که بگوییم چون مردان از خانم ها قدرتشان بیشتر است پس در بازی باید سرعت بیشتری داشته باشند و عملکرد آن ها بهتر باشد.

حتی در برابر این فکر باید گفت که بنا بر اعلام شرکت سازنده هر دو بخش دارای سرعتی یکسان هستند و تفاوتی با هم نخواهند داشت.

البته قابل ذکر است که نمی شود هر دو بخش را با هم بازی کرد علاقه مندان تنها می توانند یکی از بخش ها را بازی کنند و فوتبال زنان از مردان به صورت کامل جدا خواهد بود.

قدرت و شبیه سازی بازیکنان معروف در بازی نیز بسیار عالی صورت گرفته به ویژه Shannon Boxx و keeper Hope دروازه بان از ایالات متحده ی آمریکا و هم چنین Célia Šašić از آلمان که بسیار عالی در بازی شبیه سازی شده اند و مهم تر از آن دارای قدرتی عالی در حد خود این بازیکنان خواهند بود که این امر خودش یک نقطه ی مثبت دیگر برای Fifa16 محسوب خواهد شد.

قابل ذکر است که نه فقط در بخش آقایان بلکه در بخش زنان هم از بازیکنان عالی و قدرتمندی برخوردار خواهیم بود مانند Andy Carroll و Zlatan Ibrahimović که هر کدام از کشور های متفاوتی هستند و به صورت بسیار طبیعی شبیه سازی شده اند و مانند خود این بازیکنان هم پرقدرت خواهند بود.

هم چنین ویژگی جدید به Fifa16 افزوده شده که standout نام گرفته است به این بخش به عنوان سیستم هوشمند در بازی نگاه می شود که در آن بازیکن بدون لمس کردن حریف بدون ضربه های متفاوت به مدافعان می تواند با کمی هوش و حیله از حریف خود گذشته و به راه خود ادامه دهد.

علاوه بر آن به چابکی اعضای دفاع نیز افزوده خواهد شد چرا که بخش های متفاوتی که به بخش حمله اضافه شده سبب می شوند تا تیم های حریف قسمت دفاع قدرتمندتری برای مقاومت در برابر حریف را نیاز داشته باشند .

هم چنین در نسخه های پیشین این بازی زمانی که بازیکن به یک منطقه ی راحت از بازی می رسید به سادگی آن را به پایان می رساند و آن فصل به پایان می رسید.

اما اکنون تصمیم گرفته شده است که سطح دیگری به بازی اضافه شود که دارای سختی بیشتری خواهد بود تا بازیکنان بتوانند فوتبال به زیبا ترین شکل خود در Fifa16 تجربه کنند .

تغییرات بسیار دیگری در Fifa16 اعمال شده است که در این سطح های جدید که نسبت به دیگر سطح های بازی سخت تر خواهد بود بتوان با قدرت بیشتری بازی کرد تا جایی که شما بتوانید به بهترین تیم در آن تبدیل شوید.

اکنون باید درباره ی فیزیک بازی هم صحبت کرد همانطور که می دانید فیزیک در بازی فوتبال و بازی هایی در این سبک بسیار مهم است به دلیل این که بازیکنان مدام در حال برخورد و رقابت با یکدیگر هستند فیزیک امر مهمی است که باید به خوبی روی آن کار شود.

بنا بر تمامی توضیحات و گفته های EA درباره ی Fifa16 این بخش از بازی نیز به خوبی انجام شده تا در این نسخه ی جدید بازیکنان بتوانند با تمرکز بیشتری وقت خود را روی این بازی گذاشته و از تجربه ی آن با چنین قابیت های جدید و پیشرفته ای که به تازگی به آن افزوده شده است لذت کافی را ببرند.

قسمت بعدی که در Fifa16 مورد توجه است بخش طراحی محیط است در بازی فوتبال زمین های متفاوت , طراحی محیط های اطراف از جمله تماشاچی ها و چمن, دروازه ,توپ و ….. هم نیاز است که به درستی طراحی شود تا مشکلی در بازی به وجود نیاید.

علاوه بر آن بخش آب و هوای بازی نیز به خوبی طراحی شده و شما در Fifa16 دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی نیز خواهید بود که می توانند جو بازی را زیبا تر کنند.

به طور مثال آب و هوای بارانی باعث لغزنده تر شدن زمین خواهد شد که همین امر باعث سختی بیشتر در بازی خواهد شد و بازیکنان باید سعی بیشتری برای برنده شدن در آن از خود نشان دهند .

هم چنین بسیاری از طرفداران فوتبال دوست دارند با تیم ها و بازیکنان مورد علاقه ی خود بازی های فوتبال را تجربه کنند Fifa16 هم مانند همیشه از بازیکنان مرد و زن معروف و بسیاری از کشور های متفاوت جهان برخوردار خواهد بود و سازندگان سعی کردند که طراحی آن ها را با توجه به قدرت هایی که تاکنون به علاقه مندان فوتبال نشان داده اند انجام دهند تا Fifa16 بیشتر مورد توجه کاربران قرار بگیرد.

گرافیک در بازی همانطور که در بخش زنان با ریز بینی و دقت بسیار صورت گرفته در بخش مردان نیز به خوبی انجام شده اما از آن جایی که Fifa16 هم مانند نسخه های پیشین این سری بازی ها از موتور gnite game engine برای گرافیک استفاده می کند نباید گرافیکی بهتر این چیزی که در تریلر ها و تصاویر منتشر شده از بازی مشاهده کردیم از آن انتظار برود.

نکته ی مهمی که در این میان مورد توجه است رقیب Fifa16 می باشد که امسال معرفی شد بازی PES 2016 که بازی دیگری در سبک بازی های فوتبال می باشد نیز در ۲۰۱۵ معرفی شد و در همین لحظه رقیب Fifa16 شناخته شد.

PES 2016 دارای گرافیک خیره کننده ای می باشد زیرااز موتور بسیار قدرتمند FOX Engine استفاده می کند در حالی که Fifa16 هنوز هم موتور قبلی خود یعنی gnite game engine را داراست که همین خود می تواند دلیلی برای این برتری باشد.

 از این موتور برای ساخت بازی Metal Gear Solid V استفاده شده است و حال ما گرافیک خیره کننده ی PES 2016 را مدیون این موتور هستیم به همین دلیل باید ویژگی های بیشتری را از Fifa16 ببینیم تا بتواند در این رقابت از PES 2016 پیروز شود.

از آن جایی که Fifa16 خیلی قدیمی تر است و زمان طولانی ای است که همراه علاقه مندان این سبک بازی ها می باشد باز هم جای پای خود را در صنعت گیم در میان بازیکنان محکم کرده است .

اما خب باید بگم مثل همیشه هر زمان که پای رقیبی به میان آید سازندگان همیشه بهترین سعی خود را می کنند تا بازی خود را از هر نظری از رقیب خود سر تر منتشر کنند اکنون Fifa16 نیز سعی دارد تا با قدرت پا به عرصه بگذارد تا جای هیچ گونه سوالی را در خود باقی نگذارد.

این نسخه از بازی بدون شک می تواند بهترین نسخه از سری بازی های Fifa باشد و امیدواریم پس از انتشار به موفقیت های بسیاری دست یابد بدون شک اطلاعات بیشتری از این بازی از سوی EA منتشر خواهد شد که در این صورت آن ها را در اختیار شما دوستان قرار خواهیم داد .

EA وعده های بسیاری برای این بازی به علاقه مندان خود داده است و تاریخ آن را هنوز به صورت دقیق مشخص نکرده است اما باید در سال ۲۰۱۵ شاهد انتشار آن باشیم امیدواریم که EA به تمام وعده های خود که در رابطه با Fifa16 به علاقه مندان داده است عمل کند.

برای مشاهده ی مطالب مرتبط با Fifa16 تنها کافیست کلیک کنید :

Fifa16 بهتر است یا PES 2016 ؟

فوتبال زنان را در FIFA 16 تجربه کنید.

آیا EA برای استفاده از لیگ برزیل در FIFA 16 مجوز گرفته ؟

تریلر بخش فوتبال زنان در بازی Fifa 16

شاهد Fifa19 نیز باشید.

تصاویر جدید بازی Fifa16 منتشر شد.

تریلر جدید Fifa16 منتشر شد.

تصاویر موشن کپچر بخش زنان بازی Fifa16 منتشرشد.

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.