نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Syndicate

09 جولای 2016 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، ایکس باکس وان، بررسی تخصصی، پلی استیشن 4، کامپیوتر، مقالات 4 دیدگاه 4,266 بازدید

داستان:( ۸/۱۰)

داستان بازی Assassin’s creed Syndicate از آنجایی شروع می شود موسسه Abstergo به دنبال پیدا کردن قسمتی دیگر از Eden یا بهشت عدن شروع به بازخوانی حافظه دوتن از اساسین ها به نام های Jacob Frye و Evi Frye می کند. ایوی و جی کب برادر و خواهر دو قلو هستن که برای پدرشان که او هم جزء اساسین ها هست کار می کنند. اما آن ها به دلیل نامه یکی از اساسین ها به نام Henry Green مبنی بر درخواست کمک از آن ها برای جلو گیری از سقوط لندن از فرمان پدرشان سرپیچی می کنند و شهر خودشان را به مقصد لندن ترک می کنند.

2

داستان بازی Assassin’s creed Syndicate در سال ۱۸۶۸ در قلب بریتانیا یعنی لندن اتفاق می افتد، درست در بازه انقلاب صنعتی در انگلستان که شورش های متعدی در این برهه زمانی رخ می دهد. مانند ورژن های قبلی از سری بازی Asssassin’s creed نبرد اصلی بین گروه  نبرد اصلی بین گروه Assassin و Templar است که در مقابل Jacob و Evie ، Crawford Starrick و Lucy Thorne قرار دارند که هدایت تمپلارها را بر عهده دارند و به دنبال به دست آوردن تکه ای از بهشت عدن یا Piece of Eden هستند که در این بازی شما باید از رسیدن آن ها به Piece of Eden جلو گیری کنید و با آن ها مبارزه کنید.

در کل داستان بازی جذابیت های خوبی دارد اما به دلیل شاخ برگ زیاد آن و متمرکز نبودن داستن کمی گیج کننده است زیرا داستان روند سری های قبلی خود را دنبال نکرده است و یک نوآوری غیره منتظره و نامآنوس را برای گیمر ها به ارمغان می آورد که ممکن است در اول بازی شما را سردرگم کنند که کدام قسمت داستان اصلی و کدام داستان های حاشیه ای است.

گرافیک:(۵/۹/۱۰)

گرافیک بازی بسیار راضی کننده بود و نسبت سری های قبلی خود از پیشرفت چشمگیری برخوردار است. در این بازی جزئیات بسیار خوب کار شده است و خیلی ظبیعی به منظر می آید. باگ هایی که در سری Unity شاهد آن ها بودیم به کلی از بین رفته اند و می توان گفت یک بازی خیلی خوب است.

از نظر نقشه و طراحی شهر نیز باید گفت بعد از سری Assassin’s creed III یعنی Connor گستردگی قابل توجهی دارد و به جزئیات شهر از مرتفع ترین نقاط تا زیر زمین به خوبی توجه شده است و جای خالی وجود ندارد. جزئیات شهر بخوبی به نمایش گذاشته شده است و همه چیز جای خودش است و از بسیاری موارد کلیشه ای که در زمین سری های قبلی دیده می شد کاسته شده و حدودا می توان گفت که هر منطقه فقط ۳۰ درصد عنصر تکراری دارد و این خیلی دست آورد خوبی است.

3

یکی از نکات قابل اهمیت این بازی را می توان چهره پردازی آن دانست به طوری که چهره ها  به لطف DirectX 11 با جزئیات بسیار دقیق ساخته شده و در هماهنگی صدا و تصویر نیز میتوان به این نقطه قوت Syndicate اشاره کرد.

اما نکته مهم آن است که این بازی را با سیستم های رده متوسط نمی توان با کیفیت مناسبی انجام داد زیرا بشدت به گرافیک و رم قوی نیاز دارد به طوری که ما با گرافیک ۸ گیگ و رم ۱۶ گیگ نتوانستیم بازی را با کیفیت Ultra High بخوبی اجرا کنیم و پر از گیر و افت فیر بود و مجبور شدیم با کیفیت Normal اجرا کنیم.

گیم پلی و کنترل:(۵/۹/۱۰)

بعد شکست Ubisoft در بازی Unity این شرکت سعی کرد تا با این نسخه از بازی دست به جبران آن بزند و بخاطر همین تغییرات عمده در این سری ایجاد کرد و می تواند گفت بازگشت به اصالت Assassin’s creed در این بازی بخوبی قابل رویت است.

اولین مسئله ای که در اول بازی متوجه جای خالی آن می شوید Multi Player است که در این ورژن یوبی سافت به کلی از خیر آن گذشته است و تمام نیروی خود را متمرکز بر داستان اصلی بازی کرده، در صورتی که نقطه قوت بازی Unity در Multi Player آن بود و واقعا جا برای کار برروی بخش Multi Player حداقل در بخش Lan  یا همان شبکه داخلی را برای دو کاراکتر Jacob و Eive داست که از آن به دلیل تمرکز بر روی داستان اصلی بازی برای صعود دوباره غفلت شده است.

4

از نظر تعداد و تنوع در اسلحه و لباس در این بازی بسیار خوب کار شده است. اما با Unity خیلی فرق کرده است بطوری که در اسلحه های گرم شما فقط می توانید از Pistol استفاده کنید نمی توانید با خودتان اسنایپر حمل کنید و آن بدتر حتی نمی توانید اسلحه های روی زمین را استفاده کنید.

بطور کلی از نظر مدل اسحله می توان گفت به دلیل شرایط زمانی و مکانی بیشتر اسلحه های لوکس در دست شما است انگار در آن زمان خبری از دیگر وسایل جنگی که در سری های دیگر استفاده می شد نیست و کلا از چهار نوع سلاح سرد می توانید استفاده کنید که یکی همان Hiden Blade است که همیشه با خودتان به همراه دارید که وسایل مختلفی از جمله دارت سمی و طناب برای بالا رفتن از ساختمان ها است و می توانید آن ها را ارتقاء دهید و بقیه آن پنجه بکس، خنجر و شمشیری است که زیاد به دل ما ننشست و بیشتر یک وسیله لوکس به حساب می آید تا وسیله جنگی.

5

در این سری بسیار سعی شده با توجه به بازخورد هایی که از Unity گرفته شد کم و کاست آن برطرف شود انصافاً به خوبی از پس آن برآمدند. یکی از نکاتی که در Unity باعث ناامیدی ما شده بود در این بازی باعث مسرت و خوشحالی شد و آن افزایش قابلیت های دفاعی کاراکتر ها در موقعیت های مختلف از جمله در مقابل شلیک دشمنان که بسیار عالی صورت گرفته، است.

ویژگی دیگری که در این بازی خیلی ما را یاد ورژن Revolution و Ezio انداخت Rook ها بودند که می توان هوشمندی یوبی سافت در ساخت این سری از بازی دانست زیرا جای خالی آن در سری های قبلی بشدت حس می شد که با وجود این قابلیت خیلی از مراحل را می توانید با هیجان بیشتری دنبال کنید. Rooks در واقع همپیمانان شما هستند که در آزاد سازی بریتانیا از دست تمپلارها به شما کمک می کنند و هرجای شهر آماده خدمت رسانی به شما هستند تا هرگز درمیان خیل عظیمی از دشمنان نمیرید.

6

در کل این بازی را می توان ترکیبی از سری های قبلی دانست و آنکه یوبی سافت سعی برآن داشته تا نکات مثبت در سری های قبلی از جمله وجود دانشمندانی که به ما کمک کنند تا مهارت هایی ازقبیل Zipline می توان اشاره کرد که از به ما در انجام هرچه آسان تر بازی کمک می کنند اما از طرفی کنار هم قرار دادن این عناصر در محیط بازی Syndicate کمی نامانوس به نظر می رسد. چیزی که خیلی ناراحت کننده است عدم وجود نوآوری در گیم پلی بازی است که جا داشت برروی آن کار شود.

شما در بازی می توانید بین دو کاراکترتان یعنی Jacob و Evie سوییچ کنید، البته این بستگی به موقعیت شما نیز دارد، که معمولا باید خارج از مرحله و بروی زمین باشید. در هر بخش از بازی برای هرکدام از آن ها مراحل خاص خودشان را تعبیه کرده اند، پس باید هردو کاراکتر را باهم ارتقا دهید و استفاده از Skill هرکدام را خوب یاد بگیرید، بطور کلی Jacob یک جوان جسور است که بیشتر دوست دارد به شیوه خودش یعنی خشن و سخت عمل کند و بیشتر اهل دعوا رودررو است، اما Evie بیشتر در مخفی کاری مهارت دارد و حتی Skill نامرئی شدن نیز دارد که به شما در انجام مراحل خیلی کمک می کند تا آرام نفوذ کنید و دشمنان خود را از پا درآورید.

7-1

کسانی که بازی Unity را انجام داده اند یا آنکه نقدش را خوانده اند خوب می دانند که در این بازی تغییر اساسی و بسیار مهمی رخ داده است که باعث رغبت بیشتر گیمر ها به این بازی باشد و آن چیزی نیست بجز تغییر در پیکر بندی مهارت ها یا همان Skills که واقعا جای شکر دارد زیرا در Unity بسیار بد کار شده بود بطوری که برای کارهای عادی نیز باید پول خرج می کردید تا آن مهارت در دسترس باشد، اما در این سری از بازی با هوشمندی عالی از یکی از بازی های موفق خود Ubisotf یعنی بازی Farcry 3 الگو گیری شده است و میتوان گفت یکی از مهم ترین عوامل موفقیت این بازی همین است.

در بخش Skill و Inventory بازی بسیار شبیه نسخه Ezio است و شما خوشبختانه بخش Crafting را دارید که با آن می توانید خیلی از وسایل و امکانات را برای خود بسازید و خود را قوی کنید.

از نظر فنون و مهارت های کاراکترها باید گفت خیلی از موارد تغییر کرده ولی این تغییرات مانند تغییر Unity مخل بازی نیست و برخی از آن ها به شما در انجام بازی کمک می کند از جمله کم شدن گزینه ها و کارهایی که  شما می توانید انجام دهید و همین به شما کمک می کند تا بین اسلحه ها راحت تر انتخاب کنید و حرکاتتان سریع تر و بدون اختلال باشد.

صدا: (۱۰/۱۰)

بازهم صداگذاری عالی و بدون نقص، صدا افراد بسیار دقیق و با هماهنگی بی نظیر چهره شان که یکی از نقاط قوت این بازی به حساب می آید. به دلیل آن که بازی در اروپا و مهد زبان انگلیسی یعنی بریتانیا رخ می دهد شما می توانید از لهجه بسیار شیرین و اصیل بریتانیایی لذت ببرید که بر نکات مثبت این بازی افزوده است.

8

از طرف دیگر موسیقی متن این بازی خیلی خوب کار شده است و قشنگ شما را در جو بازی قرار می دهد و کاملا جذب آن می شوید. در بازی Syndicate به دلیل وجود کالسکه و اسب شهر خیلی شلوغ است ولی با این وجود تمام جزئیات صدا برای شما پخش می شود، از صدای چرخ کالسکه کناری تا شیهه اسب جلویی، تمام صحبت های مردم کوچه و خیابان، جر و بحث های بین آن ها، خیلی زیباست وقتی که وارد شهر می شوید و با مسائل واقعی روبرو می شوید نه کلمات تکراری.

فنی و شمای کلی:(۸/۱۰)

از نظر فنی باید گفت بازی بسیار سنگینی است، ما با یک کامپیوتر نسبتا رده بالا نتوانستیم با کیفیت Ultra-high بازی کنیم و مجبور شدیم به همان Normal بسنده کنیم. اما یک نکته مهم است که گیمر هایی که از گرافیک های AMD استفاده می کنند نباید انتظار بازی ای بدون لگ را داشته باشند زیرا این بازی بهینه سازی شده برای گرافیک های NVidia است و برروی گرافیک های AMD بخوبی نمی تواند اجرا شود که همین مورد می تواند نمره منفی ای برای این بازی به حساب بیاید زیرا از شرکت Ubisoft انتظار می رود برای همه گیمر ها و طرفداران پروپا قرص Assassin’s Creed تا آنجا که می شود شرایط یک بازی مهیج و بدون درد سر را فراهم کند.

امیدوارم این نقد مفید باشه براتون

ممنون که وقت گذاشتید و از سایت ما بازدید کردید.

Sam Fisher
بازی فقط برای بازی *_0
مطالب مرتبط

4 دیدگاه ارسال شده

 1. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 5594
    [comment_post_ID] => 48887
    [comment_author] => علی رضا
    [comment_author_email] => bargh3812@gmail.com
    [comment_author_url] => 
    [comment_author_IP] => 178.252.183.182
    [comment_date] => 2016-07-11 16:30:55
    [comment_date_gmt] => 2016-07-11 12:00:55
    [comment_content] => نقدزیبایی بود.ولی یکی از مشکلات این بازی نسبت به نسخه های قبل من احساس میکردم کنترل شخصیت کمی خشک بود.با تشکر
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.3; G630-U10 Build/HuaweiG630-U10) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.114 Mobile Safari/537.36
    [comment_type] => comment
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
        [5598] => WP_Comment Object
          (
            [comment_ID] => 5598
            [comment_post_ID] => 48887
            [comment_author] => Sam Fisher
            [comment_author_email] => family.alireza@yahoo.com
            [comment_author_url] => 
            [comment_author_IP] => 5.200.69.210
            [comment_date] => 2016-07-11 17:10:26
            [comment_date_gmt] => 2016-07-11 12:40:26
            [comment_content] => سلام دوست عزیز
  درسته شاید تو این بازی اینطوری بنظر برسد ولی نکته اینجاست که هر کدام از بازی های سری Assassin's Creed خصوصیات منحصر به خودش را دارد (جدا از موفق بودن یا نبودن بعضی از آن ها) و این باعث تنوع و شیرینی هرچه بیشتر بازی میشود.
  در این بازی نیز بعضی کنترل ها تغییر کرده است اما به کلی از بین نرفته است و باید سعی کنید خودتون رو باهاش تطبیق بدید.
  ممنون از این که وقت گذاشتید.
  موفق باشید
            [comment_karma] => 0
            [comment_approved] => 1
            [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
            [comment_type] => comment
            [comment_parent] => 5594
            [user_id] => 21
            [children:protected] => Array
              (
              )
  
            [populated_children:protected] => 1
            [post_fields:protected] => Array
              (
                [0] => post_author
                [1] => post_date
                [2] => post_date_gmt
                [3] => post_content
                [4] => post_title
                [5] => post_excerpt
                [6] => post_status
                [7] => comment_status
                [8] => ping_status
                [9] => post_name
                [10] => to_ping
                [11] => pinged
                [12] => post_modified
                [13] => post_modified_gmt
                [14] => post_content_filtered
                [15] => post_parent
                [16] => guid
                [17] => menu_order
                [18] => post_type
                [19] => post_mime_type
                [20] => comment_count
              )
  
          )
  
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  علی رضا /

  نقدزیبایی بود.ولی یکی از مشکلات این بازی نسبت به نسخه های قبل من احساس میکردم کنترل شخصیت کمی خشک بود.با تشکر

  • WP_Comment Object
   (
     [comment_ID] => 5598
     [comment_post_ID] => 48887
     [comment_author] => Sam Fisher
     [comment_author_email] => family.alireza@yahoo.com
     [comment_author_url] => 
     [comment_author_IP] => 5.200.69.210
     [comment_date] => 2016-07-11 17:10:26
     [comment_date_gmt] => 2016-07-11 12:40:26
     [comment_content] => سلام دوست عزیز
   درسته شاید تو این بازی اینطوری بنظر برسد ولی نکته اینجاست که هر کدام از بازی های سری Assassin's Creed خصوصیات منحصر به خودش را دارد (جدا از موفق بودن یا نبودن بعضی از آن ها) و این باعث تنوع و شیرینی هرچه بیشتر بازی میشود.
   در این بازی نیز بعضی کنترل ها تغییر کرده است اما به کلی از بین نرفته است و باید سعی کنید خودتون رو باهاش تطبیق بدید.
   ممنون از این که وقت گذاشتید.
   موفق باشید
     [comment_karma] => 0
     [comment_approved] => 1
     [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
     [comment_type] => comment
     [comment_parent] => 5594
     [user_id] => 21
     [children:protected] => Array
       (
       )
   
     [populated_children:protected] => 1
     [post_fields:protected] => Array
       (
         [0] => post_author
         [1] => post_date
         [2] => post_date_gmt
         [3] => post_content
         [4] => post_title
         [5] => post_excerpt
         [6] => post_status
         [7] => comment_status
         [8] => ping_status
         [9] => post_name
         [10] => to_ping
         [11] => pinged
         [12] => post_modified
         [13] => post_modified_gmt
         [14] => post_content_filtered
         [15] => post_parent
         [16] => guid
         [17] => menu_order
         [18] => post_type
         [19] => post_mime_type
         [20] => comment_count
       )
   
   )
   
   پاسخ
   Sam Fisher /

   سلام دوست عزیز
   درسته شاید تو این بازی اینطوری بنظر برسد ولی نکته اینجاست که هر کدام از بازی های سری Assassin’s Creed خصوصیات منحصر به خودش را دارد (جدا از موفق بودن یا نبودن بعضی از آن ها) و این باعث تنوع و شیرینی هرچه بیشتر بازی میشود.
   در این بازی نیز بعضی کنترل ها تغییر کرده است اما به کلی از بین نرفته است و باید سعی کنید خودتون رو باهاش تطبیق بدید.
   ممنون از این که وقت گذاشتید.
   موفق باشید

 2. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 5629
    [comment_post_ID] => 48887
    [comment_author] => علی رضا
    [comment_author_email] => bargh3812@gmail.com
    [comment_author_url] => 
    [comment_author_IP] => 178.252.183.62
    [comment_date] => 2016-07-12 15:36:23
    [comment_date_gmt] => 2016-07-12 11:06:23
    [comment_content] => Sam fisher دوست من به نظرت بین اساسین بلک فلگ و سیندیکیت کدوم بهتره.ولی در کل حق با شماست و این نسخه قشنگ بود.
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.3; G630-U10 Build/HuaweiG630-U10) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.114 Mobile Safari/537.36
    [comment_type] => comment
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
        [5678] => WP_Comment Object
          (
            [comment_ID] => 5678
            [comment_post_ID] => 48887
            [comment_author] => Sam Fisher
            [comment_author_email] => family.alireza@yahoo.com
            [comment_author_url] => 
            [comment_author_IP] => 5.200.69.210
            [comment_date] => 2016-07-13 18:49:55
            [comment_date_gmt] => 2016-07-13 14:19:55
            [comment_content] => سلام
  خب فضای هرکدوم از بازی ها فرق می کنه، از نظر داستان و گیم پلی قطعا Black Flag خیلی قوی تر ظهور کرد، اما باگ زیاد داشت. از نظر گرافیک و صدا گذاری هم بازی Syndicate بسیار خوب عمل کرده.
  ولی در کل خودم خیلی از Black flag خوشم میاد.
            [comment_karma] => 0
            [comment_approved] => 1
            [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
            [comment_type] => comment
            [comment_parent] => 5629
            [user_id] => 21
            [children:protected] => Array
              (
              )
  
            [populated_children:protected] => 1
            [post_fields:protected] => Array
              (
                [0] => post_author
                [1] => post_date
                [2] => post_date_gmt
                [3] => post_content
                [4] => post_title
                [5] => post_excerpt
                [6] => post_status
                [7] => comment_status
                [8] => ping_status
                [9] => post_name
                [10] => to_ping
                [11] => pinged
                [12] => post_modified
                [13] => post_modified_gmt
                [14] => post_content_filtered
                [15] => post_parent
                [16] => guid
                [17] => menu_order
                [18] => post_type
                [19] => post_mime_type
                [20] => comment_count
              )
  
          )
  
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  علی رضا /

  Sam fisher دوست من به نظرت بین اساسین بلک فلگ و سیندیکیت کدوم بهتره.ولی در کل حق با شماست و این نسخه قشنگ بود.

  • WP_Comment Object
   (
     [comment_ID] => 5678
     [comment_post_ID] => 48887
     [comment_author] => Sam Fisher
     [comment_author_email] => family.alireza@yahoo.com
     [comment_author_url] => 
     [comment_author_IP] => 5.200.69.210
     [comment_date] => 2016-07-13 18:49:55
     [comment_date_gmt] => 2016-07-13 14:19:55
     [comment_content] => سلام
   خب فضای هرکدوم از بازی ها فرق می کنه، از نظر داستان و گیم پلی قطعا Black Flag خیلی قوی تر ظهور کرد، اما باگ زیاد داشت. از نظر گرافیک و صدا گذاری هم بازی Syndicate بسیار خوب عمل کرده.
   ولی در کل خودم خیلی از Black flag خوشم میاد.
     [comment_karma] => 0
     [comment_approved] => 1
     [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0
     [comment_type] => comment
     [comment_parent] => 5629
     [user_id] => 21
     [children:protected] => Array
       (
       )
   
     [populated_children:protected] => 1
     [post_fields:protected] => Array
       (
         [0] => post_author
         [1] => post_date
         [2] => post_date_gmt
         [3] => post_content
         [4] => post_title
         [5] => post_excerpt
         [6] => post_status
         [7] => comment_status
         [8] => ping_status
         [9] => post_name
         [10] => to_ping
         [11] => pinged
         [12] => post_modified
         [13] => post_modified_gmt
         [14] => post_content_filtered
         [15] => post_parent
         [16] => guid
         [17] => menu_order
         [18] => post_type
         [19] => post_mime_type
         [20] => comment_count
       )
   
   )
   
   پاسخ
   Sam Fisher /

   سلام
   خب فضای هرکدوم از بازی ها فرق می کنه، از نظر داستان و گیم پلی قطعا Black Flag خیلی قوی تر ظهور کرد، اما باگ زیاد داشت. از نظر گرافیک و صدا گذاری هم بازی Syndicate بسیار خوب عمل کرده.
   ولی در کل خودم خیلی از Black flag خوشم میاد.

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.