نقد و بررسی بازی Metro Last Night

امروز با نقد و بررسی بازی Metro Last Light در خدمت شما هستیم، امیدواریم نظر شما رو بخوبی جلب کنه.

بازی Metro Last Light ادامه داستان بازی Metro 2033 است و بازی در مترو های مسکو اتفاق می افتد.

داستان:( ۹/۱۰)

اگر شما بازی Metro 2033 را قبلا بازی کرده باشید بخوبی با روند این بازی آشنا هستید و میدانید که داستان از چه قرار است. داستان از آنجایی شروع می شود که شما در نقش Artyom یعنی همان قهرمان بازی یا همان آخرین نور مترو هستید که در بازی Metro 2033 بعد از رستاخیز مسکو و ایجاد موجودات جهش یافته در خرابه های مترو مسکو متولد می شوید و بعد از آن وارد گروه D6 می شوید و به مقام رنجری می رسید و سعی به مبارزه با Dark one ها می کنید و با موشک باران تمام آن ها را از بین می برید.

اما در بازی Metro Last Light شما متوجه می شوید که یکی از Dark one ها هنوز زنده است و به شما ماموریت می دهند با بهترین اسنایپر گروه D6 یعنی Anna راهی سطح زمین شوید و کار آن را یکسره کنید. اما وقتی که با آن رودررو می شوید متوجه آن می شوید Dark one یک بچه است و می خواهید بجای اجرای دستور کشتن آن ازش مراقبت کنید اما وقتی با Dark one رودرو می شوید توسط گروه دیگری از انسان ها موسوم به نازی های رایش بیهوش می شوید و به زندان برده می شوید.

2

در ادامه با یکی دیگر از زندانیان دست به فرار می زنید و وقتی به یکی از پایگاه های Redline می رسید متوجه می شوید او یکی از مقامات عالی رتبه گروه Redline است و آنجا شما دوباره دستگیر می شوید. در زندان های آنجا متوجه می شوید این گروه قصد حمله به D6 را دارد تا بر تمام مترو حکومت کنند. در اینجا توسط پسر یکی از فرماندهان آزاد می شوید و شروع به فرار می کنید تا به گروه خودتان یعنی D6 از نقشه Redline ها اطلاع دهید تا نتوانند به سلاح های زیستی دست پیدا کنند.

در کل داستان این بازی نسبتا جذاب و غیرقابل پیش بینی است و در حین مراحل شما باید بروی تک تک حرکاتتان فکر کنید و دست به انتخاب بزنید و این حس ماجراجویی بازی را افزایش می دهد. نکته جالب بازی آن است که دقیقا آنجا که فکر می کنید دیگر جای نگرانی نیست مشکل جدید و غیرقابل پیش بینی ای پیش می آید که بر جذابیت بازی می افزاید. در پایان بازی مانند بسیاری از بازی های این رده شما باید انتخاب کنید که چگونه عمل کنید، پایان خوب یا بد که هرکدام نتایج و عواقب خودش را به دنبال دارد.

گرافیک:(۹/۱۰)

از نظر گرافیک بازی نسبتا سبک و روانی است و به راحتی می توان با سیستم های متوسط بازی کرد. جزئیات محیط بازی به خوبی نمایش داده شده است و می توان گفت  بعد از دستان نقطه قوت آن گرافیکش است، زیرا به دلیل محیط شلوغ بازی و وجود عناصر خیلی زیاد بازی خیلی طبیعی جلوه می کند و میتوانید با یک هدست ۷ کاناله قشنگ خود Artyom باشید و از بازی لذت کافی را ببرید.

3

در بازی سایه ها بخوبی کار شده اند مخصوصا شعله آتش هایی که در مترو توسط مردم روشن شده اند به خوبی به نمایش درآمده اند. در بازی عناصر جالبی مانند تار عنکبوت وجود دارد که شما می توانید با فندک خود آن ها را از بین ببرید و در نوع خود یک نوآوری است که در بازی های دیگر کمتر دیده می شود.

گیم پلی و کنترل:(۸/۱۰)

در بازی هم سبک بازی های هم رده خودش را دنبال کرده و نوآوری در آن نیست، همان ژانر شوترگیم اول شخص با اسلحه هایی با طراحی هایی منحصر به خود بازی. در بازی از بیشتر عناصر موجود می توانید استفاده کنید، چراغ ها را خاموش کنید، آتش بزنید و از کلید و اهرم های مختلف استفاده کنید.

4

در بازی تنها چیزی که خیلی تنوع دارد دشمنان شما هستند، با اسحله های مختلف، هیکل های مختلف، و مهم تر از آن گروه های مختلف. شما علاوه با مبارزه با موجودات جهش یافته ای که هم در زیر زمین و مترو و هم در سطح زمین وجود دارند با گروه های مختلف انسان ها نیز مبارزه می کنید و شاید این مسئله باعث می شود که همیشه در حال جنگ باشید و باید آمادگی خود را برای مواجهه دشمنانتان همیشه حفظ کنید.

شما در این بازی یک کلید نجات هستید و در هر بخشی از مترو که پا می گذارید فقط به فکر رسیدن هدف اصلی خود نیستید بلکه در طی مسیر به مردم بی دفاع نیز کمک می کنید و آن ها را از دست گروه های دیگر که آن ها را مورد اذیت و آزار قرار می دهند نجات می دهید.

شما در بازی با توجه به نوع اسحله هایی که خریداری می کنید می توانید استراتژیک جنگی خود را انتخاب کنید، آرام و آهسته رخنه کنید و دشمنان خود را از پای دربیاورید یا آنکه خشن با دشمنان خود وارد جنگ رودرو شوید که من خودم بیشتر روش اول رو انتخاب می کنم.

5

در بازی از نظر تعداد اسحله ها باید گفت آنچنان که باید تنوع وجود ندارد، البته این میتواند وضع اسفناک مردم را نشان دهد. اما از نظر آپشن های اسلحه می توان گفت به خوبی کار شده است و شما میتوانید بخوبی اسلحه ی خودتان را شخصی سازی کنید تا با توجه مرحله و نوع نبردتان آن را آماده کنید.

صدا: (۸/۱۰)

در بازی صدا نسبتا خوب کار شده است مخصوصا در وقت درگیری ها شما بخوبی در جو بازی قرار می گیرید و می توانید از آن لذت ببرید. به دلیل شرایط محیطی بازی و داستان آن همیشه با شما یک صدای مخوف علاوه بر صدای موجودات خطرناک همراه است و واقعا در عمق تنهایی بازی استرس عیجبی به شما دست می دهد و مجبور می شوید هرچند ثانیه یکبار به عقب خود نگاه کنید تا خدایی نکرده چیزی از پشت به شما حمله کند و سکته کنید?

6

صدا ها نسبتا گنگ است ولی در تشخیص جای دشمنان شما خیلی میتواند در فضای شلوغ مترو به شما کمک کند و این یک نکته مثبت بازی است. از نظر صدا گذاری اشخاص نیست می توان گفت همراه صدای کاراکترها حس کاراکترها را هم میتوانید درک کنید که در بازی های دیگر کمتر با آن روبرو می شویم.

فنی و شمای کلی:(۸/۱۰)

از نظر کلی بازی نوآوری آنچنانی ندارد و پیرو بازی های قبلی در همین ژانر است. اما داستانش به نسبت جالب و جذاب است که می تواند نقطه قوت این بازی دانست.

از نظر اجرای بازی نیز همانطور که گفتیم یک بازی نسبتا سبک که میتوانید با کیفیت بالا با کامپیوتر های رده متوسط به خوبی بازی کنید و مشکل آنچنانی نداشته باشید.

امیدوارم این نقد مورد پسند شما قرار گرفته باشه.

در بخش دیدگاه ها نقد بازی هایی که می خواهید رو به ما بگید تا در اسرع وقت برای شما بنویسیم.

Sam Fisher
بازی فقط برای بازی *_0
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.