تحلیل وضعیت آینده Battlefield 5 |آیا COD 2016 کنار می رود؟

24 ژانویه 2016 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، اخبار تحلیلی، اخبار تحلیلی بازی، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، مقالات بدون دیدگاه 2,144 بازدید

مقدمه

Call-of-Duty-Battlefield

خوشبختانه طبق اعلام رسمی که توسط DICE انجام شده ، هم اکنون می دانیم که Battlefield 5 واقعا در راه است و قرار است امسال منتشر شود . اما باید و نبایدهایی در این رابطه وجود دارد که قصد داریم در این پست به آنها اشاره کنیم .

داستان از آنجایی شروع شد که در سایت IMDB اطلاعات یک بازی جدید به نام Battlefield 5 ثبت شده بود که توسط یکی از کاربران کشف گردید و خیلی زود زبانزد خاص و عام شد. در این پست در مورد یک سرباز ژاپنی یا ویتنامی نوشته شده بود ، به همین علت داستان آن هنوز هم برای همه کمی سوال بر انگیز است . البته علت این تاخیر در معرفی Battlefield جدید ، این بوده که آنها می خواهند در بتلفرانت به یک نقطه ی عطف برسند . که حتی کارگردان بازی هم گفته بود هم اکنون منتظریم تا فروش Battlefront به اندازه ی مورد نظر برسد و من در بخشی از آن فعالیت می کنم . بعد از رسیدن بازی به نقطه عطف مورد نظر ، من بر روی پروژه ی بعدی یعنی Battlefield جدیدخواهم کار کرد .به همین علت مطمئنا تا به الان توسعه ی آن نیز آغاز شده است . حالا سوال اینجاست که این بازی چه موقعیت را خواهد داشت ؟ فروش آن در مقایسه با Call of Duty جدید چگونه خواهد بود و آیا محتواهای آن به صورت انحصاری بر روی پلتفرم خاصی منتشر می شود با خیر؟ شما می توانید پاسخ این سوالات را در این پست مشاهده کنید. البته این موارد در حد یک پیش بینی است و تقریبا حدس گمان بوده که با توجه به شرایط کنونی بازی ها بر آورد شده است

موقعیت

Battlefield Hardline9254

همانطور که می دانید به یاد ماندنی ترین اتفاقات Battlefield در عصر جدید و مدرن رخ می دهد. با وجود بهترین نبودن این رویداد ها ، بازی قسمت های خاطره انگیز زیادی دارد . در عین حال یکی از بازی های این سری محبوب  توانست این فرانچایز را گونه ای دیگر به نمایش بگذارد . Battlefield 4 نشان داد که باید به رویدادهایی که در دوران مدرن اتفاق می افتد ، خصوصا آنهایی که در بخش آمریکایی بازی هستند ، کمی استراحت داد . یکی از اتفاق های دیگی که قرار است در این فرانچایز بیفتد ، این است که رویداد آی پی جدید از آمریکا به ژاپن منتقل شوند و از این به بعد شاهد اتفاقاتی در این کشور باشیم . هر کدام از این دوران و حتی جنگ های خونینی که در ویتنام بر علیه ارتش محلی آمریکا رخ داد ،می توانند در بازی به نمایش در بیاید . از آنجایی که این دوره از بازی بسیار دردناک است ، ممکن است EA خیلی از این اتفاقات را درگیر بازی نکند و محوریت داستان بازی را بر اساس رویدادهایی بهتر در نظر بگیرد.

طرفداران بیشتر منتظر Bad Company 3 بودند تا اینکه بخواهند یک سری جدید با نام دیگر را از این بازی مشاهده کنند. چرا که این دو سری قبلی Bad Company با استقبال طرفداران بسیاری مواجه شد چرا که الهام بخش ترین گزینه ها را در داستان پردازی و شخصیت سرایی بازی های شوتر داشته اند . این دو سری بازی علاوه بر ویژگی ذکر شده ، یکی از سرگرم کننده ترین بازیها هستند که از قضا به گیم پلی بسیار وفادار هستند. شاید به همین علت DICE آن را با ترس از آسیب رساندن باورها به بازی آن هم به دلایل نا معلومی نساخت.

اما موقعیت این بازی در آینده چه می شود ؟ با وجود اینکه یکی از ساده ترین عناوین در لیست بازی های شوتر است ، ولی آیا می تواند با Call of Duty رقابت کند؟ اگر به گذشته ها نگاه کنید ، میبینید که سری سه گانه ی Black Ops موفقیت بزرگی در این سال ها از آن خود کرد . ما باید صبر کنیم و ببینیم چه چیزی از این بازی در انتظار ما است .

فروش

battlefield-hardline-3

بر طبق گفته های یکی از تحلیلگران دنیای بازی ، آقای مایکل پچر ، بازی Battlefield 5 یا هر نام دیگری که به آن اختصاص داده می شود ، یکی از پر فروش ترین ها در سال ۲۰۱۶ خواهد بود . در حالی که فعلا ایده ی پچر در این برهه ی زمانی خیلی نمی تواند معنی دار باشد ، چرا که نه چیزی در مورد یتلفیلد معلوم است و نه کال آف دیوتی و او تنها با توجه به پتانسیل ها در مورد این موضوع نظر داده است . به نظر می رسد که ۲۰۱۶ سال خوبی برای Battlefield 5 باشد . شرکت DICE تجربه ی موفقی را در ارائه ی Star Wars Battlefront داشته ، تنها کمبودی که در این بازی مشاهده شد ، محدودیت محتوا بود که با عرضه ی DLCها به زودی رفع می شود . رقیب این شرکت یعنی یوبی سافت ، هم که امسال قصد ندارد تا یک بازی Assassin’s Creed بزرگ را عرضه کند و شایعاتی هست که نشان می دهد ، به جای آن در پاییز Watch Dogs 2 عرضه خواهد شد . شاید این بازی آنقدرها هم موفق نشود ، چرا که بازی اول آن اشکالاتی داشت و شاید این مسائل در رشد آی پی جدید تاثیر گذار باشد .

از سوی دیگر ، Call of Duty موفق شد در سال های متمادی رکورد فروش بازیها را بشکند. علاوه بر این ، امسال نوبت Infinity Ward است که یک بازی CoD بسازد که ممکن است Ghosts 2 باشد که در واقع یکی از عناوین کمتر مورد توجه واقع شده ی سری کال آف دیوتی است. شاید هم یک سری جدید باشد که زمان سختی را برای ایجاد یک روند مثبت پیش رو خواهد داشت.

نهایتا Electronic Arts و DICE می دانند که با این اوصاف یک فرصت مناسب برای فروش بازی خود در این سال دارند و این موضوع خیلی برای گیمرها مثبت است. همچنین این فرصتی برای آنها است تا بتوانند ندای وظیفه را کنار زده و بازی خود را در سراسر جهان به نمایش گذارند ، مطمئنا آنها هرگز این فرصت را از دست نمی دهند . با این حساب ، ما یک بازی Battlefield بزرگ را خواهیم دید و سازنده ی سوئدی مطمئنا برای آن تلاش زیادی خواهد کرد .

محتواهای انحصاری

Bazitalk_Black-Ops-3_IMG4

PlayStation امسال روند عرضه ی DLCهای Call of Duty را تغییر داد و روش دیگری را برای ارائه ی آنها در پیش گرفت. در بازی های قبل محتواهای انحصاری ابتدا بر روی Xbox منتشر می شد و سپس بر روی PS4 ولی امسال برعکس شد و همانطور که می دانید ، اولین بسته ی الحاقی در Black Ops 3 ابتدا بر روی پلتفرم های سونی عرضه خواهد شد . در مورد Battlefield قضیه کمی متفاوت است و روند دیگری دارد. در قبل محتواها ابتدا بر روی PS4 منتشر می شد و سپس بر روی Xbox ها . اما هم اکنون سونوشت این بازی هم تغییر کرده است ، چرا که سونی Activision را در طرف خود دارد و قصد نداردد تا مدت ها  زیاد بر روی Battlefield سرمایه گذاری کنند.

از سوی دیگر ، Microsoft در امسال بازی FPS شخص اول (First Party) ندارد و به نظر می رسد که آنها قصد دارند تا برای پر کردن این خلاء از شرکای خارج از شرکت خود مانند EA بهره گیرند.

ظاهرا هم که Titanfall امسال عرضه نمی شود و حتی اگر هم منتشر شود ، یک بازی چند پلتفرمه است ، پس با این اوصاف به نظر می رسد که Xbox و Battlefield برای بحث در مورد همکاری و رسیدن به یک نقطه ی مشترک هم را ملاقات کنند.

در حالی که حضور یک محتوای اختصاصی ایکس باکس وان برای Battlefield 5 به نظر غیر ممکن می آید، راه بهتر اینه که DLCها در ابتدا بر روی Xbox 360 و Xbox One عرضه شود و مسابقات ، باندل ها و تریلر ها ابتدا بر روی Xbox عرضه شود و مانند FIFA برای چند سال به همین روال ادامه دهد .

آیا این موارد باعث تغییر بازی می شود ؟ما نمی دانیم که قرار است چه اتفاقی در آینده بیفتد. PlayStation و Call of Duty در کنار هم و Xbox و Battlefield 5 با همدیگر یکی شوند. همه ی ما میدانیم که صنعت بازی در واقع کسب و کاری است که حرف اول را در دنیا می زند و مطمئنا همه چیز در این صنعت پایدار و ثابت نیست ، هر چیزی در این صنعت هر روز در تغییر است . هر کسی با کمی سیاست و برنامه می تواند رقیب خود را کنار بزندو گوی سبقت را از او برباید. از لحاظ زمانی و پشتیبانی ، محتواها انحصاری چیز خوبی برای گیمر همان کنسول است و از منظر دیگر برای دیگر پلتفرم ها زیاد جالب نیست که یک محتوا را دیرتر دریافت کنند. به همین علت نمی توان در مورد آن زیاد استدلال کرد .

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟ آیا این رویداد ها درست پیش بینی شده است ؟

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.