پیش نمایش بازی Middle-earth: Shadow of Mordor

21 فوریه 2015 موضوعات: ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، لینوکس بدون دیدگاه 5,731 بازدید

ین بازی توسط یکی از مشهور ترین سازندگانی صورت گرفته که از خلاقان با استعداد شاهکار هایی چون ارباب حلقه ها و هابیت می باشد کمپانی Monolith Productions که تا کنون شاهد بازی های زیادی از آن بوده ایم دوباره دست بر معرفی بازی ای جدید برده و طرفداران خود را شگفت زده کرده است.
برادران وارنر (Warner Bros) تاکنون عنوان های زیادی را خلق کرده اند که هرکدام برای خود مشهوریتی کسب کرد و در بین طرفدار های سبک خودش معروف شد حال قبل از این که این بازی منتشر شود توضیحاتی راجع به آن می دهیم تا جذاب بودن این عنوان را نیز همانند دیگر عنوان های خلق شده توسط این کمپانی درک کنیم.

142459024998314140
خانواده تالیون (Talion – شخصیت اصلی بازی و تکاور گاندور) که مسئولیت محافظت از دروازه سیاه (Black Gate) را دارند توسط ارتش سائورون کشته شده اند اما خود تالیون با قابلیت های Wraith (روح) ها نجات پیدا می کند. حال او به طرف موردور می رود تا انتقام مرگ خانواده اش را بگیرد.

142458669477512753
اینطور که ما متوجه شدیم نیمی از داستان ارباب حلقه ها نیز در این عنوان وجود دارد و داستان ها تنظیم شده است برای مثال باید این را گفت که حلقه ها در این عنوان نیز نقش اساسی ای را ایفا می کنند اما این فقط مضمونی از بازی است که در کل ارباب حلقه ها نقش زیادی در آن ندارد .
داستان بازی همواره عالی پیش می رود به طوری که بازیکن مدام دوست دارد تا به بازی کردن ادامه دهد و مراحل را با پیروزی به پایان برساند صرفا به خاطر این که بتواند بفهمد که در انتهای هر مرحله داستان بازی به کجا می رسد و چه اتفاقاتی خواهد افتاد .

142458691747047389
قدرت Wraith (روح) که در وجود تالیون وجود دارد همواره قدرتی است که بعد از نجات یافتن از مرگ به دست آورده است که این قدرت به او توانایی دیدن ارواح و دنیای آنان را می دهد و همچنین روحی نیز هست که در این راهی که تالیون در پیش دارد به او کمک می کند هم چنین Gollum که در داستان بازی به عنوان یکی از شخصیت های کلیدی محسوب می شود هم او را همراهی می کند که در بازی بیشتر می توانید با او آشنا شوید.
حال نکته ی جدیدی که باعث هیجان زده شدن طرفدار ها شده این است که این روحی که به کمک تالیون آمده همان Celebrimbor (سازنده حلقه های قدرت) در ارباب حلقه ها است
داستان از این قرار است که Celebrimbor یکی از اِلف های نولدور و پادشاه Eregion بود. سائورون به دیدن او آمد و چکشی به او هدیه کرد که با استفاده از آن چکش Celebrimbor توانست حلقه های قدرت را بسازد. در حالی که نمی دانست در پس این هدیه ی با ارزش چه اتفاقاتی وجود دارد

142458687496345590
پس از ساختن حلقه ها سائورون که به هدف خود رسیده بود با همان چکش خانواده و خود او را به قتل رساند. حال در این نسخه از بازی  او به حالت یک روح بازگشته تا به تالیون کمک کند تا قدرت را از چنگ سائورون در بیاورد و او را زمین بزند.
در این بین Gollum نیز به دلیل ارتباطش با حلقه ی اصلی می تواند روح Celebrimbor را مشاهده کند و در وقایع بازی به سرزمین موردور کشیده می شود و به تالیون در یافتن سرنخ ها و اشیاء با ارزش کمک می کند. Celebrimbor نیز با هر دستاورد و کشف جدید قدرتمند تر می شود.

142458861459524521
در این بازی مبارزات گوناگونی صورت میگیرد و سلاح ها ی مختلفی نیز برای به پایان رساندن بازی در اختیار شما قرار می گیرد اما سیستم مبارزات در آن به گونه ای است که شما قابلیت های مختلفی نیز در بازی دارید که در زمان مبارزات می توانید از آن استفاده کنید
یکی از آن ها قابلیت های ماورا (یا همان Wraith: روح) است که شما همراه با سلاح های خود می توانید با دشمنان گوناگون و متعددی که در بازی وجود دارند مبارزه کنید.

142458806090008485
در کنار این بازی از قابلیت مخفی کاری نیز به خوبی بهره گرفته به طوری که شما دارای یک توانایی به نام تکاور (Ranger) هستید که با توجه به آن می توانید به گونه ای خود را نامرئی کنید و مخفیانه و بدون این که دیده شوید از انواع مکان های داخل بازی عبور کنید
البته این توانایی را به گونه ای دیگر نیز می شود مورد استفاده قرار داد برای مثال شما با استفاده از این توانایی می توانید بر روی دشمنانش تاثیر داشته باشید به این معنی که می توانید از آن ها اطلاعات بگیرید و یا با استفاده از دشمنان داستان های خود را پخش کنید تا روحیه دشمنان ضعیف شود و یا اینکه آن ها را بفرستید تا فرماندهان را بکشند که این کار بسیار به شما در هدفتان کمک خواهد کرد.

142458992366348090
با استفاده از سیستمی جدید با نام Nemesis (انتقام)، بازیکن می تواند شخصیت های جدیدی نیز بسازد و تالیون را شخصی سازی کنند. این سیستم، ارتباطات و کارهای بازیکن را در طول بازی با شخصیت های مشخص ذخیره می کند و بر اساس آن، رفتار متقابل آن شخصیت ها را با تالیون تنظیم می کند.

142458857860572951
این امر که در رباطه با آن صحبت شد نشان دهنده ی این است که تمامی کارهای شما در بازی می تواند بر روی رفتار شخصیت ها و محیط بازی تاثیر داشته باشد.
بازی دارای تنوع دشمنان زیادی هست دشمنان شما از گونه های مختلفی هستند که کوچک و بزرگ دارند و هر کدام توانایی های مختص به خود را دارند که شما به روز های گوناگونی می توانید با آن ها مقابله کنید این را هم باید گفت که دشمنان شما در بازی پیشرفت می کنند ممکن است در طول بازی بعضی از دشمنان از دست شما فرار بکنند و به هر دلیلی شما نتوانید آن ها را از بین ببرید. در این صورت بدون شک برای شما مشکل پی می آید حال این مشکل دقیقا چیست برای توضیحش یک مثال می زنیم

142458977059042445
به عنوان مثال، تالیون یک اورک (Uruk – یکی از نژادهای آردا) را در آتش می اندازد اما آن اورک جان سالم به در می برد و از چنگ تالیون می گریزد در این صورت او نیروهای خود را جمع کرده و قدرتمند می شود تا از تالیون انتقام بگیرد و این شخصیت برای شما دردسر ساز می شود. و این دقیقا همان مشکلی بود که در مورد آن صحبت کرده بودیم

142458894269948486
پس با توجه به این توضیحات در ابتدا می توان فهمید که این بازی از هیجان بالایی برخوردار است و علاوه بر ان باید دقت کرد تا تمامی دشمنانی را که با آن ها روبرو می شوید حتما از بینن ببرید.
گذشته از تمامی این موارد یه نکته ی بسیار جالب نیز در این بازی وجود دارد که مورد توجه است و آن این است که هر دشمنی که در این بازی قرار دارد هوش دارند تفکر دارند و یاد می گیرند.
البته با وجود گوناگونی زیاد دشمنان هر کدام از آن ها با هم متفاوتند و ممکن است گروهی با هوش بوده و گروهی دیگر نیز احمق باشند. اما در کل هر دشمنی برای خود توانایی های خاصی دارد و هر دشمن نقطه قوت و ضعف و خود را دارد که شما باید با آن ها آشنا شوید و از آن ها در مقابل دشمنان خود استفاده کنید.

142458911651272454
نکته ی دیگر قابل توجه درباره ی دشمنان شما در بازی این است که هر دشمنی می تواند از نحوه مبارزه شما درس بگیرد و شما هرگز نمی توانید یک دشمن باهوش را دو بار به یک روش شکست دهید. ممکن است در بازی با دشمنی روبرو شوید که او را یک بار با روشی شکست داده اید اما این بار او به هیچ عنوان از آن روش ها شکست نمی خورد و راه و روش مبارزه شما را یاد گرفته است. و مانع شما برای استفاده از این روش در برابر خود خواهد شد. همانگونه که شما در بازی می توانید توانایی های خود را افزایش دهید دشمنان شما هم می توانند این کار را انجام دهند پس پیشنهاد می کنیم با دقت بازی کنید.

142458918271747188
جدا از این که اکثر بازی های Monolith Productions شامل بخش چند نفره و co-op می باشند جدیدترین عنوان آن ها یعنی Shadow of Mordor از این امر فاصله می گیرد و بازی با آن به طور کلی تک نفره (Single Player) خواهد بود.
خیلی از بازیکنان نیز هستند که بیشتر از بخش های چند نفره از بازی های تک نفره لذت می برند که در این صورت می توان گفت که این بازی در سبک خودش دارای بخش تک نفره ی بسیار عالی و هیجان انگیزی است که بازیکنان آن می توانند آن را تجربه کنند.
حال به سراغ گرافیک این بازی می رویم این بازی دارای گرافیک بالایی می باشد که با توجه به تریلر کوتاهی که از این بازی منتشر شده می توان گفت که در این بازی مکان ها و شهر ها بسیار عالی طراحی شده اند در کنار آن دشمنان تالیون نیز به خوبی روی آن ها کار شده است

142458929160390545
جدا از این ها باید گفت که تالیون در بازی از اسب یا یک چنین چیزی نیز برای طی کردن مسیر خود استفاده می کند که طراحی تمامی این موارد از طراحی بسیار خوبی برخوردار است.

142459033120084699
بازی دارای قابلیت Open-Word نیز می باشد که در این قابلیت تالیون با یک شهر بزرگ روبروست که در آن می تواند اعمال زیادی را انجام دهد همین قابلیت بازی است که باعث شده تعداد دشمنان در بازی آنقدر زیاد شود که حتی نتوان تنوع بین آن ها را تشخیص داد
بازی بسیار غیر قابل پیش بینی طراحی شده و امکان دارد شما به طور ناگهانی با انواع اتفاقات و سیلی از دشمنان روبرو شوید که باید با آن ها به مقابله بپردازید و گاهی اوقات نیز اتفاقاتی رخ می دهند که شما به هیچ عنوان انتظار آن ها را ندارید و در هر زمان و مکانی باید احتمال وقوع اتفاقات ناگهانی را بدهید و مراقب باشید همین موضوع است که مورد توجه قرار می گیرد و جذابیت بازی را بالا تر می برد.

142458935713421596
باید به این نکته هم اشاره کنیم که در کنار تمام این Side Quest ها و مراحل اصلی، مراحل فرعی بسیاری نیز برای انجام وجود دارد که شما با توجه به گسترده بودن بازی می توانید به انجام آن ها بپردازید و توانایی ها و قابلیت های شخصیت خود در بازی را ارتقاء دهید.
این ارتقا درجه در هر بخش کاملا به نحوه ی مبارزات شما در بازی بستگی دارد که چطور و چگونه آن ها را پیش می برید و نتیجه ی آن ها چه می شود. در این بازی دو درجه برای ارتقا وجود دارد:

142458966438721455
۱-   Wraith : این درجه در حقیقت با جادوگری همراه است و تمام آن توسط شخص Wraith انجام می پذیرد. به طور مثال اگر در نبرد های مختلف از این قابلیت ها استفاده کنید این کلاس برای شما ارتقا پیدا می کند و هر بار توانایی های بیشتری برای جادوگری به دست می آورید. مثلا اگر در اکثر مبارزه های خود در بازی با استفاده از قابلیت دید از راه دور دشمن خود را نابود کنید. یا با استفاده از جادو هایی که در اختیار دارید در پشت حریف خود ظاهر شده و او را شکست دهید و …

142458942281553705
۲-   Ranger: این بخش در حقیقت بخشی است که تالیون خود در آن فعالیت می کند که در آن دیگر خبری از سحر و جادو مانند بخش قبل نیست بلکه همه چیز به مبارزات شما بستگی دارد. به طور مثال شما یک مرحله را به صورت مخفی کاری که در قسمت های قبل توضیح داده شد تمام می کنید و یا به تمام دشمنان یک جا حمله می کنید و با استفاده از توانایی های مختلفی که در میان بازی به دست آورده اید آن ها را نابود می سازید که در اصل این بخش به عنوان اصلی ترین و عادی ترین بخش مبارزات بازی محسوب می شود.

Middle-earth™: Shadow of Mordor™_20141015161227
و این مورد را هم باید گفت که شما با استفاده از هر کدام از بخش های فوق می توانید قابلیت های آن ها را اضافه کنید. به طور مثال امکاناتی برای مخفی کاری بیشتر مانند Hiden Blade به شما داده می شود تا بتوانید با یک پرش از سقف به طور مخفیانه دشمن خود را نابود کنید یا این که بعد از تعقیب و گریز های زیاد در مبارزات این توانایی برای شما افزایش پیدا می کند.

142458993622042579
بازی دارای هوش مصنوعی بسیار بالایی است که به عنوان مدرک برای ثابت کردن این مورد می توان مثالی زد و آن این است که در این بازی شما هر لحظه می توانید یک کار جدید انجام دهید و یک تجربه جدید داشته باشید. می توانید طلسم بردگی را از روی یک ارگ بردارید اما مشخص نیست که او بعد از این کار شما چه حرکت و رفتاری از خود نشان می دهد انجام می دهد ممکن است احمق باشد و فرار کند. ممکن است که تسلیم شود و به شما ملحق شود و یا این که شما را با یک حرکت بکشد و همین مدارک نام برده برای ثابت کردن هوش مصنوعی بالای بازی کافی است.

142458956393766882
تمامی این موارد به وضوح نشان می دهند که این بازی از همه ی مواردی که یک بازی باید از آن ها برخوردار باشد بهره گرفته که هر کدام از این موارد را نیز به صورت عالی روی آن پیاده سازی کرده اند این بازی نیز بدون شک طرفداران زیادی خواهد داشت که بی صبرانه منتظر انتشار آن هستند

MacTavish
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.