پیش نمایش Ark: Survival Evolved | همزیستی مسالمت آمیز با دایناسورها!

08 می 2016 موضوعات: اخبار، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پیش نمایش، کامپیوتر، لینوکس، مقالات، مک بدون دیدگاه 3,212 بازدید

استودیوی Wildcard بازی کهنی را در دست توسعه دارد که می توان آن را به عنوان یک پروژه خلاقانه در نظر گرفت نام این بازی Ark: Survival Evolved می باشد که با محیطی جهان باز به مخاطبان ارائه شده است و در آن دایناسورها حضور عمیقی دارند!

Ark Survival Evolved (5)

علاوه بر داشتن ژانر اکشن و ادونچر ، در این بازی المان هایی از بقا نیز دیده می شود که خود به جذاب بودن بازی کمک بسیاری کرده است.

قرار است ما در امسال شاهد انتشار آن بر روی PlayStation 4, Xbox One و PC باشیم. البته از ژوئن سال پیش بود که بازی را به صورت Early Access در استیم برای کاربران پی سی قرار دادند و به همین علت بازی تاک به جای نقد و بررسی ، پیش نمایش آن را به شما تقدیم می کند ، چرا که احتمال دارد Ark در زمان عرضه ی خود تغییر کند. لازم به ذکر است که نسخه ی زودهنگام بازی در اختیار دارندگان Xbox One توسط برنامه پیش نمایش قرار دارد.

Ark Survival Evolved (6)

البته ما چیز زیادی در مورد Wildcard نمیدانیم . تنها اطلاعاتی که داریم این است که آنها  یک کمپانی متشکل از طراحان حرفه ای می باشند. گرچه فعلا معلوم نیست که این طراحان چه کسانی هستند و بر روی چه بازی هایی کار کرده اند. ولی در کل این بازی الهام گرفته از داستان فیلم های  Land Before Time، Dinotopia  و Jurassic Park است. علاوه بر این ،استودیو ادعا کرده است که این بازی از بزرگترین عناوینی است که در تاریخ بازی های عصر دایناسورها ساخته شده است.

از آنجایی که سازندگان قصد دارند تا گیمر نهایت لذت را از بازی ببرد ، سازنده سال قبل یک ابزار جدید Mod برای Ark: Survival Evolved  معرفی کرد که در آن یک بخشی در بازی قرار داده شده که مخاطبان با آن ابزار می توانند مدهایی را به صورت عمومی بسازند. نام این ابزار Ark Dev Kit بوده که یک نسخه ی ساده از ویرایشگر Unreal Engine 4 می باشد.  در واقع با  این ابزار، روند ایجاد و به اشتراک گذاری برای ماد های Ark به صورت ساده تر انجام میگیرد. شما با آن می توانید هرچیزی را که می خواهد باری بازی دایناسوری خود بسازید. مثلا می توانید در ان موجودات جدید ، اسلحه ها، آیتم ها ، نقشه ها و حتی حالت های جدید را ایجاد کنید.

Ark Survival Evolved (9)

حالت های زیادی در بازی وجود دارد که می توانید با آن ماجراجویی و بقای خود را شروع کنید . یکی از آنها Survival of the Fittest است که بیشتر در گیر Deathmatch سنتی است. در هر دور آن یک نسخه ی اصلاح شده از سرزمین Ark را میبینم که شما باید تمامی بازیکنان جزیره را بکشید. همچنین می توانید مادی بسازید که رد آن دایناسورها از آسمان به زمین ببارند! با این امکان شما می توانید کارهای زیادی را در بازی انجام دهید. مثلا مراحل را Up کنید، متریال ها را جمع آوری کنید، دایناسور ها را اهلی کنید.

علاوه بر این،  دو سرزمین به نام های Swamp  و  Snowکه مکان هایی برای اکتشاف در Ark: Survival Evolved نیز در بازی وجود دارد. در آنها شما می توانید موجودات و آیتم های جدید را کشف کنید که یکی از آنها قورباغه های بزرگ است . شما می توانید سوار بر آنها و موجودات منقرض شده مانند Megaloceros شوید.

Ark Survival Evolved (4)

اما سرزمین Swamp دارای مارهای ما قبل تاریخ، تمساح ها ، حشرات و ماهی های پیرهانا. یک Beelzebufo  جدید، یک قورباغه ی غول پیکر که شما می توانید بر روی آنها سوار شده و با زبان آنها طعمه های خود را بگیرید. علاوه بر این گیاهان سمی هم در هر جا حضور دارند اما اگر شما در گل و لای تقلا کنید ، ممکن است در باتلاق غرق شوید. در مورد Snow همانطور که از نامش پیداست، شما در این سرزمین نیاز دارید تا لباس های سنگین پوشیده تا بتوانید در گرمای زیر صفر دوام بیاورید.

از موجودات دیگر ماقبل تاریخ که در اسنو وجود دارند می توان به Dire Wolves اشاره کرد که نوعی گرگ است در همان منطقه پرسه می زنند. شما می توانید آنها را برای کمک به شکار کردن رام کنید. Megaloceros  هم در اینجا زندگی می کند و شما می توانید با آنها سواری کنید.

علاوه بر این ، آیتم های مختلف وجود دارند که شما می توانید برای دکوراسیون خانه ی آرک خود آنها را بخرید.

Ark Survival Evolved (7)

در این سرزمین که شما باید بقای خود را به طرز خارق العاده ای حفظ کنید ، موجودات ما قبل تاریخی زندگی می کنند که اساسا اگر نبودند ، این بازی آنقدرها مورد توجه واقع نمی شد در ادامه به معرفی یکی از مخوف ترین ها می پردازیم . جیگانوتوسوروس ها از دایناسور های بلندی مثل تیرانوروزوروس و اسپینوزاروس عظیم تر و وحشی تر بوده و اهلی کردن و سواری بر رو ی آنها خیلی سخت تر از موجودات قبلی است یافتن ، شکار کردن و رام کردن این موجودات مهیب ، دایناسورهای پرچم دار بازی نیاز به بهترین Gear و مهارت دارند . این دایناسورها چالشی برای حرفه ای ها ، ماهران و قبیله های بزرگ ایجاد می کنند.

جنگ با یک جیگانوتوسوروس به صورت مستقیم ایده ی خیلی خوبی نیست، چرا که با هر ضربه ای که شما به آنها می زنید ، خشمگین تر شده و بیشتر حمله می کنند. با این خشم ، شما باید از انرژی ذخیره شده ی زیادی استفاده کنید ، اگر آنها را آرام و تدریجی رام کنید ، بهتر از این است که او را کشنده کنید و یا استقامتش را افزایش دهید .ولی این همه ی ماجرا نیست، حتی بعد از اینکه شما جیگانوتوسوروس مورد نظر را اهلی کردید ، بازهم برای اعضاء قبلیه خطرناک است و باید خیلی مراقب او باشید. اگر بیش از حد او را وحشی و دیوانه کنید ، ممکن است در زمان سوار کاری شما را بیندازد.

Ark Survival Evolved (3)

شما همچنین پنگوئن ها را نیز در این بازی مشاهده می کنید که یکی از آنها Kairuku Waitaki نام دارد و اولین موجود جدیدی است که به این بازی اضافه شده و شبیه به پنگون ها می باشد اما از نژاد قدیمی تر و باستانی تر هستند که شباهت زیادی به پنگوئن های زمان حال ندارند. از موجودات دیگری که می توانیم به آنها در آرک اشاره کنیم ،یک ماهی بزرگ و خطرناک با نام  Melanocetus Anglerpescum  می باشد.

لازم به ذکر است که بازی ARK Survival Evolved در رابطه با بقا و تکامل موجودات گذشته است و شما در آن شاهد موجودات ما قبل تاریخی بسیاری هستید که هر کدام قدرت بسیاری دارند. پس این همه ی داستان حیوانات ما قبل تاریخ نیست.

دایناسور بعدی که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم Compsognathus  نام دارد. آنها به دلیل دشوار و طولانی بودن اسمشان به اختصار Compy نامیده می شوند. اگر شما  این موجودات را به صورت تکی مشاهده کنید زیاد ترسناک نیستند اما اگر با گروهی از آن ها مواجه شوید باید حتما برای نجات جان خود تلاش کنید. Compyها اکثرا به صورت گروهی حرکت کرده و به دنبال غذا می گردند, آن ها جثه ی کوچکی دارند و سرعتشان بسیار زیاد است.

Ark Survival Evolved (2)

Compyها باهوش هستند و با کوچک ترین صدای ممکن می توانند مکان شما را تشخیص دهند بنابراین در بازی Ark: Survival Evolved برای مقابله و یا فرار از آن ها باید حسابی خود را آماده کنید.

اگر میل به دانستن و شناختن موجودات کهن همچنان در آرک برای شما وجود دارد ما شتر مرغ های کهن را به شما معرفی می کنیم. این موجودات Super Turkey نام دارد و اگر شما بتوانید یکی از آنها را پیدا کرده و از بین ببرید ، در این صورت می توانید با استخوان های جناق این موجود یک کلاه برای رئیس قبیله بسازید . شکارچیانی که موفق به کشت این جانور می شوند می توانند یک DodoRex را احضار کرده و با آن سواری کنند.

Procoptodon  نیز نام یک موجود دیگر در Ark بوده که در واقع کانگوروهای غول پیکر ما قبل تاریخ بودند. آنها می توانند دو نفر را در یک زمان حمل کرده که یکی از آنها پشت کانگورو و دیگری در کیسه ی او می نشیند! بازیکنان Ark برای اولین بار است که این موجود را درون بازی میبینند لازم است بدانید که آنها بسیار سریع و چابک بوده و به راحتی از روی موانع می پرند.

Ark Survival Evolved (8)

گالیمیموس ها نیز در این بازی کنار شما زندگی می کنند که در واقع یک موجود سه سرنشینه می باشد.گالیمیموس ها سریع بوده و می توانند مسافت های طولانی را طی کنند. همانطور که در بالا هم اشاره شد ، این گروه از دایناسورها می توانند سه مسافر را بر پشت خود سوار کنند.این دایناسور پر کاربرد ، ضعف های خودش را دارد . مثلا او در جمع آوری منابع ، دفاع از خود و حمله به دایناسورهای دیگر ناتوان است.

یک نوع پرنده در ارک وجود دارد که Terror Bird نامگذاری شده و با نام Phorusrhacidae Rapidesultor یا دهشت مرغان هم شناخته می شود که حالت تهاجمی داشته و می تواند سریع بر روی زمین بدود ولی او از رده ی مرغ ها است و جالبتر اینکه می تواند پرواز کند .طول او ۱۲ و ۸ فوت بوده که می توانید آنها را رام کرده و سوارشان شوید ! استودیو وایلکارد ، سازنده ی این بازی میگوید این موجود برای مبارزات در کوه بسیار قوی و ملایم است و شما می توانید با آن از جاهای بلند پرواز کنید ،به خصوص وقتی که دیگران قصد دارند شما را بگیرند و کتکتان بزنند!

Ark Survival Evolved (1)

در ابن بازی شما به یک قلاب نیز مجهز هستید. این ابزار چند منظوره بوده و کاربردهای زیادی دارد . یکی از قابلیت هایش این است که می توانید با آن مقیاس های چیزهای مختلف نظیر صخره ها و کوه ها را اندازه بگیرید. شما همچنین می توانید آن را به یک موجود پرنده متصل کنید تا بتوانید به وسیله ی آن او را برانید . همچنین می توانید جانوران دیگر را نیز پشت سر خود بکِشید.

این بازی موجودات بسیاری دارد که احتمالا آنها را در زمان عرضه ی نسخه ی اصلی بازی در اواخر امسال ملاقات خواهیم کرد. این بود پیش نمایش بازی Ark: Survival Evolved برای شما علاقه مندان.

Ark: Survival Evolved در پاییز امسال بر روی PC ، PS4 و Xbox One عرضه خواهد شد .

Nathan Drake
به نظر من گیم خودش یک نوع هنره و گیمر هم هنرمند . پس چه خوبه که ما توی این دنیای پر از هنر سهیم هستیم و از این سرگرمی استفاده می کنیم م.ت - PS4 گیمر ;)
مطالب مرتبط

0 دیدگاه ارسال شده

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.