۲۵ دشمن Batman در طول گذر زمان

05 جولای 2015 موضوعات: اخبار، اخبار بازی، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، کامپیوتر، لینوکس، مک 2 دیدگاه 39,229 بازدید

[signoff icon=”icon-bookmark”]در طول گذر زمان بازی ها , کمیک ها, کارتون ها و فیلم های بسیاری با داستان های متفاوت از Batman دیده و شنیده ایم. تاکنون شده فکر کنید از بدو تولد Batman تاالان او به چه مشکلات برخورده و با چه دشمنانی روبه رو شده است؟؟ با این حال چگونه هنوز محکم و مقاوم پا برجاست ؟؟با بازی تاک همراه باشید.[/signoff]

کم تر کسی پیدا می شود که با قهرمان شهر گاتهام Batman آشنا نباشد. او همیشه رویاروی مشکلات و بدی ها با تمام وجود می ایستد و تمام سعی خود را برای کمک به دیگران و ریشه کن کردن بدی ها می کند، اما دنیا بدون اعمال شر در کنار اعمال خیر که امکان پذیر نیست.

پس این وظیفه ی خطیر همواره بر دوش Batman خواهد ماند تا مگر روزی به پیروزی دست یابد و بازنشسته شود.

از زمان ظهور این قهرمان تاکنون زمان به جلو رفته و همین گذر زمان دشمنان متفاوتی را مقابل Batman قرار داده است که بازی تاک هم اکنون تعدادی از آن ها را برای شما معرفی می کند.

۱ – Joker  

Joker1

جوکر اولین دشمن Batman می باشد که بعد از گذشت مدت زمان طولانی هنوز هم هویت او مخفی مانده و شخصیت مشخصی ندارد. تاکنون داستان های متفاوتی برای او گفته شده است عده ای جوکر را فردی می دانند که در کودکی اوباش، در دو طرف دهانش زخمی مانند یک لبخند ایجاد کرده‌اند که اکنون این زخم باعث شد تا پس از انجام تمام کار های بدی که انجام می دهد فقط بخندد. عده ای دیگر هم تنها او را دشمن بتمن می دانند که هویتی ندارد.

با تمام این حدس و گمان ها این که چه گذشته ای داشته و  چطور به این نقطه رسیده است هیچ وقت دقیق بیان نشد به طوری که درباره اش چنین می گویند : “نه اسمی دارد و نه اسم مستعار دیگری “

جوکر شخصی بذله گو و در عین حال به شدت خطرناک است که می توان در هر زمان و مکانی شاهد اعمال غیرقابل پیش بینی از او بود که همیشه یک قدم از قهرمان جلوتر است.

او دشمن قسم خورده ی بتمن است یک روانی که برای خنده مرتکب قتل می شود و در انتها هم خود را دلقک شاهزاده ی جنایت خطاب می کند که به راحتی از بین نخواهد رفت.

۲ – Catwoman‌

anne_hathaway_as_catwoman_by_martadewinter-d59szki

زن گربه ای که سلینا کایل نام گرفته است دومین دشمن بتمن است که به این دلیل وارد داستان های بتمن شد تا بتواند خوانندگان زن و همچنین بتمن را به خود جلب کند .

زندگی تلخ سلینا ,پس از مردن مادرش به دست متجاوزان و هم چنین مرگ پدرش از مصرف زیاد الکل زمانی که او را به بازپروری نوجوانان فرستادند آغاز شد او با خود اندیشید که برای زندگی باید چه کرد؟

سلینا به دلیل این که مهارت های آکروباتیک بسیاری دارد تصمیم گرفت به یه دزد تبدیل شود. دزدی که هیچ الماس یا مجسمه ی گرون قیمتی از چشمانش دور نمی ماند.

قابل ذکر است به دلیل روابط رمانتیکی که بین او و بتمن وجود دارد او همواره بین دو شخصیت بد و خوب تغییر می کند و در واقع می تواند دوست یا دشمن بتمن باشد اما با این وجود باید گفت که او نیز یکی از دشمنان خطرناک بتمن محسوب می شود.

۳ – Two-Face

two_face_colored_by_nimprod-d5655wu.png

دو چهره که هاروی دنت نام دارد زمانی همکار بمتن بود اما در یک حادثه نیمی از چهره ی او توسط اسید از بین رفت .

زندگی هاروی به دلیل پدرش کریستوفر دنت سخت گذشت و به دلیل این که او توسط پدرش مورد آزار و اذیت قرار می گرفت دچار بیماری دوگانگی شخصیت شد.

بعد از آن که در حادثه ی شهر گاتهام نیمی از چهره ی خود را از دست داد این دو شخصیت بیشتر به بیرون بروز کرد و او را به خلافکاری حرفه ای و دشمن سرسخت بتمن بدل نمود.

او معمولا برای این که بتواند کاری را انجام دهد و تصمیم بگیرد از یک سکه استفاده می کند این سکه را پدرش به او داد و هر دو روی آن به یک شکل بود.

پس از آن که هاروی تغییر کرد، یک روی سکه را از بین برد و اکنون از آن در تصمیم گیری هایش استفاده می کند که این انتخاب ها بر سر مرگ و زندگی بتمن یا مردم بیگناه خواهد بود.

۴ – Ra’s al Ghul

AR3_RasAlGhul_0001_5408b499516233.58361370

Ra’s al Ghul یکی از دیگر شخصیت های منفی سری کمیک های بتمن است او شخصیتی خیالی است که برای بیشتر شدن جذابیت داستان های بتمن وارد آن شد.

لقب سر شیطان را به Ra’s al Ghul داده اند او که گروهی با نام لیگ آدمکش ها را اداره می کند اصرار دارد تا عدالت را با کشتن مردم بی گناه در زمین اجرا کند.

قابل ذکر است که او در شمشیر زنی مهارت بسیاری دارد و همین قابلیت ویژه ی او محسوب می شود که توسط آن می تواند سرسخت بر دشمنان خود غلبه کند.

او قدرتمند و باهوش است است و با گروهی که در اختیار دارد قابلیت انجام کار های شرورانه ی بسیاری را دارد.

Ra’s al Ghul تا به حال توسط بتمن به صورت کامل از بین نرفته است با این حال وی با استفاده از گودال ایلعارز (Lazarus pit) توانسته تا قرن ها زنده باشد تا اکنون دشمنی بسیار خطرناک و تهدیدی بزرگ برای بتمن باشد.

شاید جالب باشد که بدانید با وجود دشمن بودن Ra’s al Ghul با بتمن اما او زمانی قصد داشت تا کاری کند بتمن به زور با دخترش ازدواج کند تا ریاست گروه خود یعنی لیگ آدمکش ها را به او بدهد.

۵ – Mister Freeze

1399272391869

ویکتور فریز دانشمندی موفق و معروف بود که با همسرش نورا کار می کردند. آن ها علاقه ی بسیاری به یکدیگر داشتند و زندگی می گذشت تا زمانی که نورا بعد از تصادفی دچار مرگ مغزی می شود.

آقای فریز برای نجات همسرش او را درون محفظه ای بودتی قرار می دهد تا بتواند او را به زندگی باز گرداند. هزینه های بسیار برای این کار موجب می شوند تا او دست به سرقت بزند و اینگونه به یکی از دشمنان بتمن بدل می شود.

در ابتدا تنها تامین هزینه های درمان همسرش در میان بود اما روزی پلیس به آزمایشگاهش می‌ریزد و او زمانی که در حال مقابله با پلیس برای بردن همسر و تجهیزاتش می باشد به درون مادهٔ منجمد کننده می افتد.

پس از آن اتفاق دیگر نمی‌تواند در دمای بالای صفر زندگی کند. به همین دلیل برای خود لباسی آهنی و اسلحه‌هایی یخی می‌سازد تا از قانون انتقام بگیرد.

در راهی که انتخاب کرده است بتمن مقابل اوست و با هوش سرشاری که آقای فریز از آن بهره مند است به خوبی هم می تواند در مقابل بتمن مقاومت کند اما در انتها بتمن او را برای همیشه از بین می برد.

۶ – Penguin

1cb31ff536402a91419339a16725ff4d

اسوالد چستر فیلد کابلپات ملقب به پنگوئن , که به دلیل هیکل و شکل شمایل او و هم چنین علاقه ای که به پرندگان دارد این لقب را به خود گرفت.

او یکی از ابتدایی ترین دشمن بتمن است که خصومتی قدیمی با او دارد. اسوالد  اغلب قاچاقچی بازار سیاه است که به این وسیله پول بسیاری هم در می آورد.

پنگوئن فرزند خانواده ی کابلپالت بود که یکی از ثروتمند ترین خانواده های شهر گاتهام بودند و نامشان را اکثر مردم شهر می دانستند.

او موجودی ناقص الخلقه بود که از کودکی به پرندگان علاقه ی بسیاری داشت و در آینده نیز با استفاده از آن ها دزدی هایی هم انجام می داد .

دشمنی او با بتمن زمانی آغاز شد که خانواده ی بتمن باعث ورشکست شدن آن ها شدند و پس از آن پنگوئن تصمیم گرفت تا انتقام بگیرد بزرگ تر شد و اکنون با شغلی که دارد با وجود ورشکستگی همچنان پولدار است و تبهکاران بسیاری را در کنار خود دارد که از آن ها برای انجام کار های شرورانه استفاده می کند.

۷ – Harley Quinn

harley-quinn

هارلی کویین یکی دیگر از دشمنان بتمن می باشد و اولین شخصیتی بود که در بخش کارتونی بتمن به آن اضافه شد.

او نیز از همان ابتدا هارلی نبود , او یکی از انترن های تیمارستان شهر گاتهام بود که اولین باری که جوکر به آن تیمارستان فرستاده شد تصمیم گرفت تا او را روانکاوی کند.

پس از آن در مدت زمانی که این کار را انجام می داد مجذوب جوکر شد و به او کمک کرد تا از تیمارستان فرار کند.

البته لازم به ذکر است که او همکار جوکر محسوب نمی شود و شیوه ی خود را دارد .اما می توان گفت که از جوکر الهام می گیرد.

این الهام گیری زمانی اتفاق افتاد که با مجروح شدن جوکر او نام اصلی خود را به هارلی کوئین تغییر , لباس دلقک پوشیده و کار خود را آغاز کرد.

سلاح اصلی او یک چکش بزرگ می باشد. اما جدا از آن هارلی دختری فرز است که به خوبی میتواند از روش های مختلفی استفاده و دشمنان خود را از بین ببرد.

۸ – Riddler

e969a0742618f74e449f8849aa60f88f

او باهوش ترین دشمن بتمن است که در مواقع بسیاری حتی می تواند از بتمن نیز باهوش تر باشد و زیرکانه تر عمل کند.

Riddler یکی از دشمنان قدرتمن بتمن محسوب می شود او با معما ها و پازل هایی که می سازد همواره قصد دارد تا هوش خود را به رخ تمامی دانشمندان و کارآگاهان جهان بکشد.

بتمن در طی مبارزاتی که با Riddler دارد همیشه باید پازل ها و معماهای بزرگی را حل کند که بسیاری از آن ها سخت تر از مبارزات رو در رو با سلاح های قدرتمند خواهد بود.

Riddler ماندگار ترین دشمن بتمن است که یکی دیگر از اعضای گالری جنایتکاران  و مجرمین بتمن را تشکیل خواهد داد.

۹ – Poison Ivy

Poison_Ivy_by_leeru

آیوی در ابتدا دشمن بتمن نبود . او دختری است که قابلیت کنترل گل و گیاهان را دارد و می تواند از این ویژگی استفاده های بسیاری بکند.

در ابتدا فقط قرار بود آیوی زندگی گیاهان شهر گاتهام و حومه را حفظ کند اما پس از آن احساس کرد که قدرتی که دارد بیش از این کار ها است و او می تواند از قابلیت ویژه ای که در اختیار دارد استفاده ی بهتری کند.

منظور از استفاده ی بهتر برای آوی، نابودی کل انسان ها به دست گرفتن زمین بود او اعتقاد داشت که زمین بدون انسان ها جای بهتری برای زندگی است و تصمیم داشت تا تنها با گل و گیاهانش بر زمین حکومت کند.

بنا بر همین تصمیم, آیوی نیز به یکی دیگر از دشمنان بتمن بدل شد که باید از بین می رفت.

۱۰ – Scarecrow

Scarecrow__Batman_by_EddiexEclipse

مترسک یک روانشناس و شیمیدان بود که نام واقعی او جاناتان کرین می باشد.

او نیز از دشمنان ابتدایی بتمن است که در سری های کمیک به داستان ها بتمن اضافه شد.

مترسک از گیاه سمی خاصی, یک ماده دیوانه کننده که حس ترس را القا می کرد به دست می آورد. پس از آن از این ماده سرم های ترس تولید کرد و ابتدا خود به آن مسموم شد و اکنون با وجود تزریق همین سرم ها به خودش به مترسک کنونی تبدیل شده است.

این سرم ها مخوف ترین سلاح مترسک محسوب می شوند که از آن ها در مقابل همگان به خصوص بتمن استفاده می کند.

جالب است بدانید بتمن نیز بار ها تحت تاثیر این سلاح مرگبار مترسک قرار گرفته اما توانسته خود را از حس ترس خلاص و در مقابله با مترسک پیروز شود.

۱۱ – Talia al Ghul

Talias.jpg~original

تالیا دختر Ra’s al Ghul رئیس دسته ی لیگ آدمکش ها می باشد. او یکی دیگر از معدود دشمنان بتمن محسوب می باشد که در اکثر داستان هایی که حضور داشته در مقابل بتمن قرار گرفته است.

تالیا به شدت به بتمن علاقه مند است و پدر او Ra’s al Ghul نیز بتمن را بهترین فرد برای ریاست گروه خود یعنی لیگ آدمکش ها می داند.

تالیا با فریب و نیرنگ به بتمن نزدیک شده و یک پسر از او به دنیا می آورد به همین دلیل پدر او بیشتر از پیش به بتمن فشار آورده تا او را به سمت خود بکشد و بتمن را به سر شیطان جدید گروه لیگ آدمکش ها تبدیل کند.

اما همانطور که می دانید این کار غیرممکن است و امکان ندارد بتمن به سمت شر برود و از خیر روی برگرداند.

۱۲ – Bane

bane_by_devil_glonk-d58eyk1

بین یکی از سرسخت ترین و قدرتمند ترین دشمنان بتمن است که نسبت به دیگر دشمنان او تنها بین بود که توانست مدتی بر بتمن غلبه و خود بر شهر گاتهام حکومت کند.

بین از قدرت بدنی بسیار بالایی برخوردار است و بسیار هم باهوش می باشد. با این هوش و استعداد توانست به چهار زبان انگلیسی , اسپانیایی , پرتغالی و لاتین مسلط باشد و از آن استفاده های بسیاری بکند.

تنها نقطه ضعف بین ,ماسک او است که اگر ضربه یا صدمه ای ببیند از قدرت او کاسته خواهد شد. همین نقطه ضعف بود که باعث شد بتمن بتواند بر او غلبه کند.

او از کودکی در سیاه چالی تاریک بزرگ شد و در همان مکان به قاتلی خونسرد و خطرناک تبدیل شد.

او تخصص زیادی در فنون جنگی و ایجاد استراتژی‌های جنگی دارد که با استفاده از همین فنون توانست به خوبی در شهر گاتهام حکومت کند.

بین تنها کسی بود که حتی در همین مدت کوتاه توانست بر بتمن پیروز شود.

۱۳ – Killer Croc

killer-croc-toy-1280jpg-e95d6a_1280w

Killer Croc که به تمساح قاتل معروف است در ابتدا به این شکل نبود. وایلن جونز نام اصلی Killer Croc می باشد که از بدو تولد به بیماری خاصی مبتلا بود.

این بیماری که یک جور نقص در ایمنی پوست محسوب می شد باعث جهش ژنتیکی جونز شد و او را به یک انسان حیوان نما تبدیل کرد.

او پس از این که به دلیل این بیماری تغییر بسیاری کرد تبدیل به یک تمساح شد که در فاضلاب ها زندگی خود را می گذراند.

با گذر زمان او به Killer Croc تبدیل شد و کنترل فضلاب های شهر گاتهام را در دست گرفت.

او یکی دیگر از دشمنان بتمن می باشد و از آرواره های تیز و هم چنین پوستی ضخیم برخوردار است که سخت تر صدمه می بیند.علاوه بر آن جثه ی بسیار بزرگی هم دارد که یکی از قابلیت های او محسوب می شود.

قابل ذکر است او به دلیل ترس از خفاش از بتمن تنفر دارد و علاوه بر آن می خواهد کنترل بیشتری بر روی شهر گاتهام داشته باشد به همین دلیل از دشمنان بتمن محسوب می شود.

۱۴ – Hugo Strange

2fd93d99e1ed94c5bc2a857fcb6c3b2d-d4alzm3

پروفسور استرنج یک دانشمند و نابغه ی علم روانشناسی می باشد که علاوه بر آن در بخش های دیگری نیز فعالیت دارد .

او یک انسان باهوش و در عین حال عجیب و غریب است و با استفاده از هوش و استعدادی که دارد دستگاهی ساخته که با پرتو های مخصوص ,مه غلیظی ایجاد می کند تا افرادش بتوانند به راحتی از بانک ها , موزه ها و بخش های دیگر شهر دزدی کنند.

همین اعمال او باعث شده تا بتمن دشمن دیگری با نام هوگو استرنج پیدا کند.

پروفسور هوگو هم چنین برای قدرتمند تر شدن افرادش با استفاده از ماده ی مخصوصی که خود ساخته , به رشد غده های هیپوفیز آن ها و در نتیجه رشد اندامشان کمک می کند.

او تنها کسی است که از هویت بتمن خبر دارد و همین خود سلاحی قدرتمند برای مقابله با بتمن محسوب می شود.

۱۵ – Mad Hatter

MadHatter_ArkhamOrigins

جرویس تِچ عاشق کلاه های بزرگ و داستان های سرزمین عجایب است. او دانشمندی دیوانه است که بنا بر علایق خود و هوشی که دارد دستگاه های کنترل ذهن ساخته و با آن ذهن قربانی های خود را دستکاری می کند.

او به Mad Hatter معروف است که همواره دوست دارد داستان های خیالی خود را در ذهن دیگران فرو کرده تا از آن ها انسان هایی دست ساز و متناسب با چیزی که خود می خواهد بسازد.

Mad Hatter یکی از دشمنان سرسخت بتمن محسوب می شود که با استفاده از هوش و استعدادی که دارد می تواند با حقه های متفاوت مقابل بتمن قرار گیرد.

۱۶ – Man-Bat

man-bat-arkham-knight

لقب او شاید اگر برعکس شود هم نام قهرمان ما باشد اما اشتباه نکنید بتمن حتی اگر لباس خفاشی بپوشد باز هم انسانی درستکار و قدرتمند خواهد بود.

یک انسان که با لباسی خفاش مانند هویت خود را مخفی می کند تا منتی بر سر کسانی که به آن ها کمک می کند نباشد.

اما Man-Bat لقب فردی است که خود یک خفاش است و دیگر چیزی از انسانیت در وجود او دیده نمی شود.دکتر کرک لنگستروم , دانشمند و متخصصی بود که بر روی خفاش ها مطالعه و آزمایش می کرد.

پس از آن که متوجه شد کم کم قدرت شنوایی خود را از دست می دهد تصمیم گرفت بر روی خفاش ها مطالعات بیشتری کند تا از ناشنوا شدن خود جلوگیری کند.

او موفق شد توسط عصاره ای که از خفاش ها به دست آوَرد و با استفاده از فرمول خاص خود ماده ای ساخت که با آن بتواند خود را از ناشنوا شدن نجات دهد.

شاید در ابتدا فکر می کرد که موفق شده اما در انتها فقط به خفاشی وحشی تبدیل شد که قصد از بین بردن تمام شهر را داشت , بنابراین بتمن دشمن دیگری پیدا کرد که باید به مقابله با او می پرداخت و این دشمن کسی نبود جز Man-Bat .

۱۷ – Carmine Falcone

d7714a78bbc4b341588f963513c55fa6

Carmine Falcone پیش از آن که دشمنان بسیاری در شهر گاتهام قصد از بین بردن آن را داشتند در این شهر حکومت می کرد.

البته بهتر است بگوییم بر یک گروه بزرگ مافیایی حکومت می کرد. اما همین گروه بزرگ به اندازه ای که باید بر روی شهر گاتهام تسلط داشتند.

Carmine Falcone بعد از حوادثی پر فراز و نشیب به کار خود در مافیا پایان داد و پس از گذشت زمانی نه چندان کوتاه, اکنون که دیگر قدرت در دست یک نفر نیست و هزاران هزار دشمن برای تصرف شهر گاتهام دندان تیز کرده اند Carmine Falcone نیز فکر کرد باید دوباره دست به کار شده و شهر خود را پس بگیرد.

۱۸ – Doctor Hurt

1663706-dochurt

دکتر Hurt جد بتمن می باشد که در گذشته رابطه ی تقریبا نزدیکی با او داشته , او یک روان پزشک باهوش است که بیشتر از تمامی دشمنان بتمن توانست به او ضربه بزند.

از آن جایی که او جد بتمن می باشد از اتفاقات بسیاری که در زندگی بتمن و خانواده ی او رخ داده با خبر است.

علاوه بر آن علم روانشناسی که دکتر Hurt در اختیار دارد بیشتر به او کمک می کند تا افکار بتمن را خوانده و اینگونه یکی از خطرناک ترین دشمنان او محسوب شود.

دکتر Hurt توسط سلاحی با نام Apokolips مسموم شد و پس از آن شروع به کشیدن نقشه های متفاوت در جهت از بین بردن بتمن کرد.

۱۹ – Clayface

maxresdefault

صورت گِلی  یا همان Clayface یکی دیگر از دشمنان بتمن است که با روش های مختلف می تواند به او آسیب برساند.

Clayface یک موجود عظیم و جثه و گِلی است و که به طور عادی این موجود را هیولا خطاب می کنیم.

البته قابلیت Clayface این است که می تواند خود را به هر شکلی که می خواهد بدل کند. او با استفاده از همین قابلیت خود را جای دیگران جا زده و به دشمنان خود که مهم ترین آن ها هم بتمن است نزدیک شود.

این نزدیک شدن خطرناک می باشد زیرا تشخیص او بسیار سخت است و همین باعث می شود Clayface  به راحتی بتواند به دیگران صدمه وارد کند.

Clayface می تواند به شکلی اصلی خود هم به دشمنان حمله کند که این روش هم به دلیل قدرت و جثه ی بزرگی که دارد جواب خواهد داد.

۲۰ – Hush

f9ead5ed-8c9d-44af-9201-1dcb2c12a566

تامی الیوت که اکنون لقب Hush را به او می دهند دشمن بعدی بتمن می باشد.

او در بچگی صمیمی ترین دوست او بوده اما بنا بر اتفاقاتی که در زندگی آن ها و خانواده هایشان رخ داد این دوستی از بین رفت و اکنون تبدیل به دشمنی شده است.

الیوت مغز متفکر و باهوشی است که در برنامه ریزی و ریختن نقشه های تبهکارانه مهارت دارد.

او نیز صورت خود را با باند می پوشاند تا هویتش را مخفی کند, یا شاید می داند ظاهر و باطن با هم فرق خواهد داشت .

او با این کار ظاهر خود را زیر این بانداژ ها پنهان و باطن خبیث خود را با اعمال شیطانی به نمایش می گذارد.

۲۱ – Ventriloquist

1174i38C7A46B7C911F99

شاید این فکر که یک عروسک، از خطرناک ترین و وحشی ترین تبهکار های شهر گاتهام باشد خیلی احمقانه می باشد.

اما نه یکمی توجه بیشتر شخص دیگری را به نمایش خواهد گذاشت که به ظاهر یک پیر مرد ناتوان است.

اما ذات و باطن انسان حتی اگر یک پیرمرد هم باشی بالاخره خود را نشان خواهد داد.

این دشمن بتمن پیرمردی است که باطن خبیث خود را پشت عروسکی پنهان می کند تا با استفاده از او اعمال شرورانه ی خود را در شهر گاتهام انجام دهد.

یک فرد ترسو ذات دیگر خود را در عروسکی با نام صورت زخمی پنهان , و هر دو به همراه هم دست به کار های شرورانه و تبهکارانه ی بسیاری می زنند.

۲۲ –  Lady Shiva

Batman-Arkham-Origins-Exclusive-High-Resolution-Lady-Shiva-Concept-Art-1

شاید نتوان لیدی شیوا را دشمن بتمن محسوب کرد زیرا او تنها رقبای خود را برای نشان دادن برتری خود در هنر های رزمی دعوت می کرد که بتمن هم یکی از همین رقبا بود.

برای او مقرر شده بود که به همه نشان دهد هیچ کس در علم هنر های رزمی به پای او نخواهد رسید به همین دلیل افراد بسیاری را دعوت کرد تا با او مبارزه کنند.

برای همین عمل لیدی شیوا بارها به مبارزه با بتمن پرداخته است اما به یقین بتمن از او برتر است و همین عمل باعث شد تا لیدی شیوا به عنوان دشمن بتمن شناخته شود.

۲۳ – Professor Pyg

What_a_pyg

پروفسور پیگ شاید یکی از جدید ترین دشمنان بتمن باشد اما به یقین با افراد زیادی که به آن ها دستور می دهد تهدید بزرگی برای شهر گاتهام و هم چنین بتمن محسوب می شود.

او فردی روانی است که تصمیمات خود را تنها در جهت اعمال خبیثانه می گیرد و تاکنون دست به کارهایی زده که به اندازه ی کافی او را خطرناک نشان خواهند داد.

او با استفاده از تغییر و تحولاتی که در افرادش داده است , اکنون ارتشی با نام Dollotrons را تشکیل داده و رهبری آن ها را بر عهده دارد.

این ارتش آنقدر هم کوچک نیست که مشکل کمی در شهر به وجود آورد پس بتمن باید با تمام تلاش خود این دشمن قدرتمند را نیز نابود سازد.

۲۴ – Mr. Zsasz

Zsasz_BAA_Game

آقای Zsasz جزء دشمنان اصلی و قدرتمند بتمن محسوب می شود. او در کشتن انسان های بی گناه آن قدری مهارت دارد که هیچ کدام از دشمنان بتمن تاکنون به چنین درجه ای نرسیده اند.

Mr. Zsasz قدرتمند است و همیشه پس از کشتن هر فرد, بر روی قسمت های مختلف بدنش خطی می اندازد تا قتلی دیگر را به کارنامه ی اعمال کثیفش اضافه کند.

او چاقوی مخصوصی دارد که هیچ وقت آن را از خود جدا نمی کند و با استفاده از همین چاقو هر کسی را که می کشد بر روی بدن خود ثبت می کند.

۲۵ – The Court of Owls

3100998-bm&r_23-2-owls_r28t8e1b59_

گروه جغد ها یکی از خطرناک ترین و خبیث ترین گروه های تبهکار شهر گاتهام هستند که به دلیل مخفی کاری دقیق آن ها به گروه جغد ها معروف شده اند.

این گروه ساکت اند و تمام نقاط شهر گاتهام را ریز به ریز می شناسند , اینطور که به نظر می رسد آن ها شهر را حتی از بتمن هم بهتر می شناسند زیرا جایی مخفی شده اند و اعمال خلافی انجام می دهند.

اما بتمن هنوز موفق به یافتن آن ها نشده است. گروه جغد ها نیز یکی از بزرگ ترین دشمنان بتمن به حساب می آیند که به دلیل ذکاوت بسیار می توانند مشکلات بسیاری در شهر به وجود آورند.

خب به یقین شما بهتر از ما می دانید که بتمن دشمنان بیشتری دارد که باید با آن ها مقابله کند. دشمنانی که با همین تعداد انگشت شمار به پایان نخواهند رسید. در هر حال ممنون که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید امیدواریم از آشنایی و مرور خاطراتی بر دشمنان بتمن لذت برده باشید.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

برچسب‌ها:
MacTavish
مطالب مرتبط

2 دیدگاه ارسال شده

 1. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 702
    [comment_post_ID] => 13236
    [comment_author] => atrin
    [comment_author_email] => atrin.alijani@gmail.com
    [comment_author_url] => 
    [comment_author_IP] => 2.176.157.218
    [comment_date] => 2015-09-23 02:13:10
    [comment_date_gmt] => 2015-09-22 22:43:10
    [comment_content] => عالی
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0.2; SAMSUNG SM-T355 Build/LRX22G) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) SamsungBrowser/3.3 Chrome/38.0.2125.102 Safari/537.36
    [comment_type] => comment
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  atrin /

  عالی

 2. WP_Comment Object
  (
    [comment_ID] => 2108
    [comment_post_ID] => 13236
    [comment_author] => ALI
    [comment_author_email] => aliicyx@gmail.com
    [comment_author_url] => http://forum.fighting-game.ir/
    [comment_author_IP] => 5.114.192.220
    [comment_date] => 2016-02-26 16:55:09
    [comment_date_gmt] => 2016-02-26 13:25:09
    [comment_content] => خوبه تقریبا فقط کاش اسم هاشون رو به فارسی هم میزاشتید.
    [comment_karma] => 0
    [comment_approved] => 1
    [comment_agent] => Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.80 Safari/537.36
    [comment_type] => comment
    [comment_parent] => 0
    [user_id] => 0
    [children:protected] => Array
      (
      )
  
    [populated_children:protected] => 1
    [post_fields:protected] => Array
      (
        [0] => post_author
        [1] => post_date
        [2] => post_date_gmt
        [3] => post_content
        [4] => post_title
        [5] => post_excerpt
        [6] => post_status
        [7] => comment_status
        [8] => ping_status
        [9] => post_name
        [10] => to_ping
        [11] => pinged
        [12] => post_modified
        [13] => post_modified_gmt
        [14] => post_content_filtered
        [15] => post_parent
        [16] => guid
        [17] => menu_order
        [18] => post_type
        [19] => post_mime_type
        [20] => comment_count
      )
  
  )
  
  پاسخ
  ALI /

  خوبه تقریبا فقط کاش اسم هاشون رو به فارسی هم میزاشتید.

دیدگاه خود را بیان کنید :

لطفا از بخش فهرست‌ها منویی را برای (منوی موبایل) انتخاب کنید.